Kupiłem Frezarkę FYD 25

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

Kupiłem Frezarkę FYD 25

#1

Post napisał: acetylenek » 17 wrz 2009, 21:37

Witam

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem.

Transport od bramy pod dach był ciekawy zwłaszcza że nie mam utwardzonej drogi.
Na szczęście udało się ocalić kabel telefoniczny i energetyczny ;-) .

Odkryłem nowe formy życia w zbiorniku na chłodziwo już wrócili z "wnętrza ziemi".

Ma ktoś z szanownych kolegów DTR do tego cuda?
Załączniki
FDY 25.jpg
FDY 25.jpg (100.56 KiB) Przejrzano 3616 razy
FDY 25 2.jpg
FDY 25 2.jpg (132.41 KiB) Przejrzano 3690 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 17 wrz 2009, 22:39

Jeszcze nie święta a Ty takie bombki wieszasz na choince :)
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#3

Post napisał: jorgo » 14 paź 2011, 21:09

Witam chciałbym wrócić do tematu czy posiada ktoś DTR do tej frezarki ??????
jorgo

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 14 paź 2011, 23:09

Ja mam kilka rysunków głowicy tzn. przekroje.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#5

Post napisał: jorgo » 15 paź 2011, 17:12

Jak by kolega mógł je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny dobre i kilka rysunków.
jorgo

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: BYDGOST » 15 paź 2011, 18:37

Podaj mi swojego e-maila to Ci przyślę.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 15 paź 2011, 18:50

Witam serdecznie.
jorgo pisze:Witam chciałbym wrócić do tematu czy posiada ktoś DTR do tej frezarki ??????
W czym problem? Coś nie działa, kupił Kolega taką maszynę i ją uruchamia czy po prostu chciał poczytać DTR-kę do poduszki?
Ja mam DTR do FWD-25 (odpowiednik tej frezarki ze zdjęcia tylko poziomy) ale tylko w wersji papierowej więc jeżeli masz z czymś problem to pytaj, coś tam może wyczytam.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#8

Post napisał: jorgo » 16 paź 2011, 12:47

Witam kolegę zakupiłem taką frezarkę tylko bez koła pasowego które według mnie napędza skrzynie przekładniową chodzi mi o rozmiar tego koła a najlepiej jego rysunek.Koło jest na 4 paski chyba 17 tylko na pewno od środka ma podtoczenie aby założyć go na oś.Więc krótko mówiąc tylko to mi jest potrzebne może jeszcze jakieś streszczenie całego sterowania frezarką pozdrawiam .
jorgo


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#9

Post napisał: skoczek » 16 paź 2011, 13:15

Witam serdecznie.
Pod wieczór postaram się zrobić Ci skan z DTR-ki dwóch stron gdzie pokazany jest rysunek kół. Niestety wymiarów tam nie ma, ale one nie są "gardłowe". Myślę że spokojnie widząc je i mierząc przy maszynie będziesz w stanie je dorobić. Jak zrozumiałem to koło na wrzecionie masz a brakuje Ci tego dolnego koła wychodzącego ze skrzynki i przenoszącego moc na wrzeciono?

Co do sterowania to tam nie ma wielkiej filozofii. FWD (FYD) miała posuw przyśpieszony na sprzegłach a nie tak jak FWC (FYC) za pomocą dźwigni. Ja mam w domu FWC ale na FWD też pracowałem i z tego co pamiętam to po lewej stronie masz na przyciskach od góry do dołu:
STOP
START wrzeciona
START posuwów
IMPULS posuwów
(albo załącza na tak długo jak trzymasz przycisk skrzynkę posuwów co jest przydatne przy zmianie prędkości za pomocą dźwigni by koła się dobrze wzębiły albo gdy maszyna pracuje i masz włączony posuw to wyłacza Ci same posuwy bez wyłączania obrotów wrzecina; u mnie w starszej maszynie ten przycisk jest z boku)

Na górze po prawej stronie przycisku STOP masz włączanie posuwów przyśpieszonych za pomocą sprzęgła.

Na korpusie maszyny obok dźwigni zmiany prędkości obrotowej wrzeciona masz przycisk IMPULS obrotów wrzeciona.

Sprawdziłem w DTR-ce i faktycznie tak jest.


W DTR-ce podane jest że przed pierwszym uruchomieniem należy sprawdzić czy obroty silnika zgadzają się z kierunkiem strzałki oraz ustawieniem przełącznika kierunku obrotów. Wydawać by się mogło że to mało istotne bo przełącznikiem kierunku obrotów ewentualnie zmienimy sobie kierunek wirowania wrzeciona. Okazuje się że jest to bardzo ważne bo w skrzyni posuwów znajduje się sprzęgło jednokierunkowe odpowiedzialne za posuwy przyśpieszone. Jeżeli będziesz miał odwrotnie podłączone fazy to posuwy przyśpieszone nie będą Ci działały (nie wiem czy też nie szkodzi to sprzęgłu jednokierunkowemu, aczkolwiek mojej skrzyni w której posuwy przyśpieszone muszę włączać dźwignią nie podobało się to za bardzo).

Przy skrzynce elektrycznej na dole korpusu masz wyłącznik główny, przełącznik kierunku obrotów wrzeciona, włącznik pompki chłodziwa.

To tyle moich zeznań.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#10

Post napisał: jorgo » 16 paź 2011, 17:39

Dzięki wielkie za informacje tak dobrze zrozumiałeś chodzi o dolne koło które jest tuż za silnikiem głównym.Będę wdzięczny jeszcze za ten skan pozdrawiam.
jorgo

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”