Strona Główna CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Akcesoria CNC

Poprzedni temat «» Następny temat
jak nwygląda krawędź materiału po wypaleniu plazomwym
Autor Wiadomość
PIOREK 
Nowy użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: łódź
  Wysłany: 2008-05-01, 20:15   jak nwygląda krawędź materiału po wypaleniu plazomwym

witam!!!!
Mam takie pytanko jak wygląda krawędź po wycięciu plazmą, potrzebuje wycinać koła z blachy czarnej 2mm o średnicy 200mm. Może ktoś posiada jakieś zdjęcia!!
Z góry dziękuje i czekam na jakie kolwiek odpowiedzi :wink:
Prywatna galeria
 
 
bartuss1 
Specjalista poziom 3



Pomógł: 36 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1607
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Wysłany: 2008-05-03, 09:32   

to zalezy od parametrów cięcia - prąd, predkosc i cisnienie, np. przy czarnej 2mm - 100A, 1500mm/min i 5bar i nie ma zgorzeliny z drugiej strony, dasz wiecej prądu jedziesz szybciej :D
_________________
równie dobrze zamiast specjalista poziom 3 moze być aniołek poziom 30 hehe
Prywatna galeria
 
 
 
PIOREK 
Nowy użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: 2008-05-03, 10:32   

Dzięki za odpowiedź. Ostatnio zainteresowałem się wypalarkami plazmowymi. Chciałem sie dowiedzieć jak wygląda ta krawędź bo nie wiedziałem czy nie potrzebna będzie dodatkowa obróba materiału materiału po cięciu co w znaczący sposób może wydłużyć proces produkcji przez jakąś dodatkową robotę. :wink:
Prywatna galeria
 
 
adam Fx 
Specjalista poziom 2
MTS CNC



Pomógł: 17 razy
Wiek: 22
Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 580
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-05-03, 23:29   

o tym ze skos powstaje to pewnie juz wiesz ... a co do "kaszy" na krawedzi to jak ustwaisz odpowiednio parametry . to gdy nawet wystompi np. grubrze blachy to unas to odbijaja szerkom przecinakiem i odpada
_________________
sorki za wszystkie b??dy ... (dyslektyk) :?
http://pl.youtube.com/watch?v=0uruPlVes7E
praca spawacza mnie przeistacza:D
Prywatna galeria
 
 
 
Remen 
Sympatyk forum poziom 2
CośNaCodzień


Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-04, 22:04   

dokladnie . taka blache mozna mozna upuscic na jakis twardy material i odpadnie ponad 50 % zgorzelinki :) . co do dodatkowej obrobki to zalezy bo jesli zamierzasz spawac blaszki to nie trzeba ich zbytnio piescic, jednak jesli krawedzie maja byc odkryte (widoczne) to powinne sie je machnać szlifierka zeby nie bylo ostrych krawedzi . farba lepiej siadzie i nie bedzie kaleczyc raczek :)
Prywatna galeria
 
 
 
skoti 
Specjalista poziom 3



Pomógł: 88 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 824
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-05-04, 22:49   

A może jednak ktoś zrobi kilka fotek i umieści tu bo tez jestem ciekawy jak to wygląda po cieciu automatycznym . Do nas niekiedy przychodzą blachy cięte plazma prawdopodobnie ręczna i to co powinno być krawedzią wygląda jak by to psy gryzły a nie maszyna paliła :razz: Zróbcie zdjęcie detalu który byl palony z najlepsza jakoscią .
_________________
Jeśli uważasz ze moja odpowiedź zaoszczędziła Ci nieco czasu nie bój się wcisnąć przycisku "pomógl" . To naprawdę nie boli :wink:
Prywatna galeria
 
 
 
jasioo 
Sympatyk forum poziom 1


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 2008-05-07, 21:01   

jutro postaram się wrzucić parę fotek.
Prywatna galeria
 
 
quasiii 
Nowy użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: włocławek
Wysłany: 2008-05-13, 08:11   

Witam, a jakie parametry dalibyście przy paleniu stali nierdzewnej 2mm. Dysponuję źródłem prądu do 100A jednak zawsze po paleniu powstaje trudna do usunięcia szlaka po jednej bądź po obu stronach materiału. Da się to jakoś wyeliminować ?? Paliłem już na różnych posuwach i prądach i nie mogę osiągnąć dobrego wyniku. Przy czarnej stali wszystko jest ok.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Prywatna galeria
 
 
Romek CNC 
Czytelnik forum poziom 3


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 21
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-05-13, 20:51   

Jeżeli tniesz plazmą powietrzną to musisz się do tego przyzwyczaić.
Powietrze nie daje dobrej jakości cięcia stali nierdzewnych.
Najlepsze są agregaty plazmowe które posiadają 2 rodzaje gazów:
1. Plazmowy
2. Osłonowy
Wtedy najczęściej istnieje możliwość cięcia mieszaninami gazów technicznych takich jak azot, wodór, argon w dodatku w osłonie gazowej, a to powoduje dużo lepszą jakość cięcia w porównaniu z cięciem powietrznym
No i jeszcze jedna kwestia - nie ma znaczenia że masz plazmę 100A, do cięcia nierdzewki 2mm wystarczy 20-30A. No chyba że nie masz płynnej regulacji prądu.
Jeżeli masz możliwość to ustaw prąd na ok 30A i i wysokość palnika na 1mm od blachy.

Napisz jakiego agregatu używasz (jaki producent)
Prywatna galeria
 
 
chrisz1796 
Stały bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 58
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-05-15, 21:38   

tak wyglądają krawędzie po cięciu na HiFocusach firmy Kjellberg w wykonaniu mojej firmy

oczywiście cięcie mieszankami :mrgreen:

na zdjęciach stal 304/304L

pozdro

[ Dodano: 2008-05-15, 21:40 ]
spróbuje kilka dodać

[ Dodano: 2008-05-15, 21:41 ]
pomału jakoś

[ Dodano: 2008-05-15, 21:42 ]
dlaczego kilka na raz nie można?

[ Dodano: 2008-05-15, 21:44 ]
ostatni uff

60gr1_resize.JPG
# 60mm
Plik ściągnięto 38 raz(y) 61,86 KB

60gr_resize.JPG
# 60mm
Plik ściągnięto 34 raz(y) 45,46 KB

30gr_resize.JPG
# 30mm
Plik ściągnięto 31 raz(y) 80,46 KB

16gr_resize.JPG
# 16mm
Plik ściągnięto 31 raz(y) 59,79 KB

16gr1_resize.JPG
# 16mm
Plik ściągnięto 27 raz(y) 65,62 KB

15gr_resize.JPG
# 15mm
Plik ściągnięto 35 raz(y) 62,35 KB

Prywatna galeria
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

sponsorem forum jest www.akcesoria.cnc.info.pl
Informacje na witrynie cnc.info.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, cnc.info.pl może przekazać wszelkie informacje właściwym organom państwowym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych cnc.info.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom i osobom prywatnym. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Cnc.info.pl jest przeciwna łamaniu zabezpieczeń oraz łamaniu praw autorskich, jednak niektóre osoby nie przestrzegają naszego regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt:
Administrator

www.akcesoria.cnc.info.plsilniki krokoweŁożyska linioweśruby trapezowe i kulowe