Esprit- kto z was na nim pracuje?

Dyskusje dotyczące programu Esprit

Autor tematu
comixak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2008, 18:50
Lokalizacja: Żywiec

Esprit- kto z was na nim pracuje?

#1

Post napisał: comixak » 15 lut 2008, 16:35

Witam!
Kto z was pracuje na Esprit'e? Mogę liczyć na jakąś pomoc, a może ktoś z was ma jakieś tutoriale?



Tagi:


wawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 347
Rejestracja: 30 kwie 2007, 14:29
Lokalizacja: Wawa

#2

Post napisał: wawer » 29 lut 2008, 23:09

Witam ja pracuje na espricie jak masz problem to powiedz postaram sie pomóc pisz na priv


subalb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 27 maja 2007, 16:41
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: subalb » 02 kwie 2009, 13:58

wawer pisze:Witam ja pracuje na espricie jak masz problem to powiedz postaram sie pomóc pisz na priv
Witam!
Mam prośbe, czy możesz wyrazić swoją opinię na temat tego programu ewntualnie porównać go do innego? Z góry wielkie dzięki!


Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: Tielegin » 10 kwie 2009, 12:11

Program jest bardzo zaawansowany. Ma wiele różnych opcji, które szczególnie na początku sieją zamieszania. Później jednak stają się wielką zaletą tego programu z uwagi na możliwość dużej kontroli tego co robimy. Ja używam modułów frezowania tradycyjnego oraz części do obróbki 3d. Program ma świetny symulator, możliwość znajdowania niezebranego materiału do 0,001 i co ważne sprawdza się to co widnieje w symulacji i dzieje się w rzeczywistości. Patrząc na możliwości program odpowiada wymogą HSM, także osobiście polecam. Interesujące są także możliwości "Bazy wiedzy" oraz wgrywania ustawień poszczególnych operacji. Jeżeli trochę pracuje się na tym programie można zbudować we własnym zakresie bazę ekspercką która skraca czas pracy i generowania programów obróbkowych.

Jeżeli chodzi o o porównania do innych programów to używałem wcześniej jedynie programu SprutCam. Ale w tym wypadku nie ma co porówywać bo to są programy wogóle z innych generacji. Z tego co się orientuje niedługo ma wyjść nowa wersja 2009 ze specjalistycznym modułem do obróbki form. Myślę że będzie to ciekawe.


slaaawko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:35
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: slaaawko » 12 kwie 2009, 11:35

ma ktos jakis samouczek do esprita modulu frezowania?
slawko


Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: Tielegin » 12 kwie 2009, 22:09

Do Esprita sa filmy na plytach DVD gdzie sa tlumaczone wszystkie opcje. Bardzo pozyteczne materialy. Ale nie wiem jakie sa zasady dystrybucji.

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#7

Post napisał: Segitarius » 10 paź 2017, 20:36

Czołem,

Obecnie przekopuję się przez Esprita. Męki Pańskie! Przyszedłem do firmy gdzie poprzednik próbował na nim pracować. Rzucony na głęboką wodę nie mam ani pdf'a ani książki, w programie nie ma samouczków, a okres wsparcia technicznego dawno się skończył. Na szczęście jest dosyć intuicyjny. Niemniej samo klikanie jak małpa niewiele mnie nauczy. Po napisaniu prostego toczenia, utknąłem na takiej bzdurze jak zmiana kolejności operacji. Da się to jakoś zrobić (jak na przykład w Edgecamie przez przeciąganie operacji?), czy muszę pisać program na nowo? No i najważniejsze. Powtarzając pytania poprzedników. Czy ktoś posiada jakiekolwiek materiały? Z góry dziękuję


Gwidonj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:40
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: Gwidonj » 24 paź 2017, 11:02

W internecie znalazłem tutoriale pdf i video, ale najczęściej nie są w języku polskim. Może ktoś ma sprawdzone źródła w ojczystym języku ?
Prywatny blog finanse osobiste. Dla każdego, coś mądrego.

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#9

Post napisał: Segitarius » 24 paź 2017, 11:45

W moim przypadku to wygląda następująco. Szef zaoszczędził na porządnym CAM'ie, a ja w domu dochodzę do wszystkiego sam, bo wsparcie nie jest wykupione. Inne systemy mają pdfy, filmiki, książki...masakra. Można do czegoś dojść samemu. W przypadku Esprita samemu możesz wziąć bezpłatne pół etatu w domu na naukę.


MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#10

Post napisał: MarioMAX » 24 paź 2017, 22:47

Segitarius, Przyoszczędził na Espricie ? Przecież opcja do Frezowanie 2,5D to koszt 20k zł, i każdy dodatkowy moduł, to kolejne 20k ( 3d, 5osi ), moduł tokarski, moduł do frezowania na tokarkach itd.
http://www.espritcam.pl/pliki/Samouczki ... anie3D.zip
http://www.espritcam.pl/pliki/GET%20STA ... 7%20PL.pdf
http://www.espritcam.pl/pliki/Samouczki ... ouczek.pdf
http://www.espritcam.pl/pliki/Samouczki ... ouczek.pdf

Segitarius, A jak chcesz operację przesunąć wyżej, to w lewej stronie na dole, masz zakładkę operacje, klikasz tam, to przesuwasz operację wyżej. A jak nie masz zakładki operacje, to włącz u góry widok, i menadżer projektu.
Esprit to bardzo dobry program, lecz ciężki do ogarnięcia na początku bez kogoś obcykanego do pomocy, ja nim programuję prawie 5 lat.
Ja gdzieś jeszcze powinienem coś znaleść do esprita. Swoją drogą na płytce z oprogramowaniem również są poradniki. Oraz na YouTubie kanał:
https://www.youtube.com/channel/UCRBgkC ... g/featured
To jest szkoleniowiec z firmy AbPlanalp ( bardzo dobrze tłumaczy, z jakimiś większymi problemami zawsze się do niego zgłaszałem i pomagał bardzo szybko )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Esprit”