Home problem Mach3

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
ostrowiecki
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 07 gru 2007, 14:36
Lokalizacja: Mazowieckie

Home problem Mach3

#1

Post napisał: ostrowiecki » 07 lis 2008, 00:22

Witam.

Chcę wrócić do postu Jarosława B, mam podobny problem tylko u mnie Mach3.

Na starym kompie wszystko było ok skonfigurowałem krańcówki (po dwie na każdą oś) jak doradził kolega ERNEST KUCZEK i wszystko działało, natomiast teraz po zmianie komputera po wciśnięciu REF ALL HOME w zakładce PROGRAM RUN, rusza oś Z dojeżdża do krańcówki i maszyna zatrzymuje się bo krańcówka działa jak E Stop.(W którymś poście czytałem że jest możliwość wyjechania z krańcówki w takiej sytuacji po zaznaczeniu jakiejś opcji już nie pamiętam jakiej , robiłem to ale u mnie nie zadziałało).Wcześniej w takiej sytuacji po dojechaniu osi Z do krańcówki ruszała następna a potem następna. W tej chwili opcji HOME nie ma i już nie mam pomysłu co robić dalej.

Jeżeli ktoś się zainteresuje tym tematem i może spotkał się z czymś takim to proszę o pomoc bo ręce opadły mi do ziemi. Więcej szczegółów podam jak będzie zainteresowanie.

Pozdrawiam.



Tagi:


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: OZI » 11 lis 2008, 23:31

Musisz sprawdzić w MACH'u czy nie masz ustawionego tego samego portu dla krańcówek HOME oraz dla włącznika E-STOP. W konfiguracji PORTS and PINS w zakładce INPUT SIGNALS.


Autor tematu
ostrowiecki
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 07 gru 2007, 14:36
Lokalizacja: Mazowieckie

#3

Post napisał: ostrowiecki » 12 lis 2008, 23:26

Wreszcie działa jak powinno działać (?), jest Home i są Limity ale nie ma E Stop a jak działa E Stop to nie ma Home.Jeżeli chodzi o porty to mam ustawiony port 1 bo myślę że tak powinno być, tak jest ustawione w zakładce PORT SETUP. "Zabawy" trochę miałem ale problem rozwiązałem tylko częściowo bo teraz nie wiem jak podłączyć E Stop. Jak jest to rozwiązane w waszych "maszynkach"?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”