zachciało, się, staremu, bawić, cnc,,...prośba, o, pomoc

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#61

Post napisał: IMPULS3 » 19 sie 2013, 21:47

Zbych07 pisze:
Zbych07 pisze:IMPULS3 napisał/a:
Temat super, wyjaśnienia też ale czy tylko ja mam wrażenie że autor się podszywa pod jakiegoś starszego gościa, czy ktoś jeszcze....? :smile: 76 lat i taka pisownia... :roll:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Świetny przykład, ukazujący jakie stereotypy "rządzą naszym światem" :grin:

Absolutnie nie, uwazam że pokolenia sie uzupełniają pod warunkiem że każde zadaje pytania a nie twierdzi ze wie i koniec. :wink: Niestety nie zawsze tak jest.... A to że ktoś mając nawet 100 lat coś by tam sobie robił nawet jeśli nikomu nie jest to potrzebne to popieram w 100%...

Po za tym ja jestem z tych którzy muszą dotknąć aby uwierzyć, i uważam takie podejście za jedyną słuszną drogę. :smile:

Ale... :smile: gość ma 76lat, ewidentnie pisze aby wzbudzić litość, jeśli pojawiła sie propozycja osobistej pomocy (która jest nieporównywalna z forum) to oczywiście autor już nie w Polsce, oczywiście za granicę wozi frezarkę cnc, z zapasem materiałów do frezowania, rysunki tworzy w komputerze i je edytuje, choć już programów graficznych nie chce się uczyć, polonista który pisze niemalże bezbłędnie ale zdania zaczyna z małej litery, i kilka innych rzeczy... :smile:

No nie wiem, ale mogę się mylić bo już wiele razy w zyciu sie myliłem, więc po raz kolejny też mogę... :smile:



Tagi:


Autor tematu
spebik
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 19
Posty: 33
Rejestracja: 07 sty 2010, 20:48
Lokalizacja: Olsztyn

#62

Post napisał: spebik » 19 sie 2013, 22:39

NIE MAM JUŻ WIĘCEJ OCHOTY NA PISANIE NA TYM FORUM...DZIĘKUJE BARDZO WSZYSTKIM KTÓRZY MI POMOGLI SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ I TYM KTÓRZY POMOGLI MI UWIERZYĆ ŻE SĄ TACY KTÓRYM PRZESZKADZAM! JEST MI PRZYKRO ALE NIE PO RAZ PIERWSZY W MOIM ŻYCIU! A TOBIE KOLEGO "IMPULS3" POWIEM ŻE JA W OGÓLE JESTEM SZCZĘŚLIWY ŻE PO TYM CO PRZESZEDŁEM W OGÓLE ŻYJE. CIEKAWE JAK TY BYŚ PISAŁ BĘDĄC PO TREPANACJI CZASZKI, ORAZ INNYCH PODOBNIE CIĘŻKICH CHORÓBSKACH. WIDZĘ ŻE NALEŻYSZ DO LUDZI SZUKAJĄCYCH DZIURY W CAŁYM. JA JEDNAK NIE ZAMIERZAM SIĘ NIKOMU TŁUMACZYĆ A JUŻ Z PEWNOŚCIĄ NIE TOBIE.
TY UWAŻASZ ŻE JAK STARY TO JUŻ MUSI BYĆ NIEDOŁĘŻNY KRETYN, A JAK NIE JEST NIEDOŁĘŻNY TO OSZUST! GRATULUJĘ DOBREJ ZNAJOMOŚCI LUDZI W PODESZŁYM WIEKU! MOŻE JAK BĘDZIESZ MIAŁ SZCZĘŚCIE TO DOŻYJESZ MICH LAT I WTEDY SAM POCZUJESZ TO CO JA TERAZ NA WŁASNEJ SKORZE.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!

TEMAT ZAMKNIĘTY


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#63

Post napisał: IMPULS3 » 19 sie 2013, 22:51

Nooo, super że kolega już czuje sie dobrze i znacznie częsciej zagląda na forum. :smile:

Ja po prostu już kilka razy trafiłem na oszustów w swoim życiu i zwyczajnie mam na tym punkcie uczulenie....Ale przecież nie napisałem że kolega jest oszustem? Prawda? :smile:

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#64

Post napisał: noel20 » 19 sie 2013, 22:55

Tak czy inaczej się wkur***. Zdążył łyknąć co trzeba i jak będzie siedział i dalej kombinował w machu to coś tam powoli zacznie mu wychodzić.


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#65

Post napisał: Zbych07 » 20 sie 2013, 00:42

IMPULS3 pisze:Nooo, super że kolega już czuje sie dobrze i znacznie częsciej zagląda na forum. :smile:

Ja po prostu już kilka razy trafiłem na oszustów w swoim życiu i zwyczajnie mam na tym punkcie uczulenie....Ale przecież nie napisałem że kolega jest oszustem? Prawda? :smile:
Wprost nie, pośrednio ZDECYDOWANIE TAK.
To, że trafiałeś w życiu na oszustów ewidentnie spowodowało u Ciebie uraz, ale to nie upoważnia Cię do przypinania apriori etykiet "OSZUST" Ludziom, którzy Cię otaczają.
Dopuść do swoich szarych komórek myśl, że w ten sposób możesz zranić wielu niewinnych, dobrych i uczciwych Ludzi.
Postaraj się coś "z tym" zrobić bo jeden z "paradoksów" naszego życia powoduje, że im bardziej czegoś unikamy tym bardziej rośnie ryzyko zaliczenia kolejnej wpadki.

Popracuj też nad stosunkiem do ludzi starszych - zapewniam Cię, że jedną z ostatnich reakcji jakich Oczekują to ... Twoja litość.



Co do rezygnacji z pisanina forum to oczywiście zawsze ściśle osobista decyzja, w mojej ocenie błędna - pozwolić żeby osoba ze szwankującą empatią wykopała mnie z forum ? - NIGDY.
"Jak ma problem to niech się położy i wyje" ( to powiedzenie ze szkoły którą kiedyś zaliczyłem :mrgreen: ) - Najlepsza metoda nie reagować, nie tłumaczyć - olać Trola.
Skupić się na temacie wątku, realizować swój cel.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#66

Post napisał: IMPULS3 » 20 sie 2013, 11:00

Zbych07 pisze:Wprost nie, pośrednio ZDECYDOWANIE TAK.
Ani wprost ani pośrednio, jestem daleki od tego aby kogokolwiek obrażać przez internet, ale swoje wątpliwości napisać chyba mogę, więc to zrobiłem...
Ale cieszę się ze kolega mi wystawił opinię przez internet o moim zdrowiu psychicznym, i do tego za darmo... :smile: Jest to zgodne z tym co obserwuję u większości (nie wszystkich)ludzi z dyplomem.... Ci ludzie nie muszą niczego badać, oni i tak wiedzą...Moje 2 krotne spotkanie z sądami też było takie że sędzia nie spotkał sie z osobami zainteresowanymi sprawą a i tak wyrok wydał. Oczywiście krytykować nie wolno, nie nie.... :smile: Ale gratuluję koledze wiary każdemu we wszystko... jakby kolega miał doczynienia z połączeniem ludzie/pieniądze (prywatne)to ta wiara by zmalała... :smile:


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#67

Post napisał: tomcat65 » 20 sie 2013, 16:47

Do sądu idzie się wygrać sprawę, a nie po sprawiedliwość.
W jednym kolegę poprę - 'kochajmy się jak bracia, a liczmy jak Żydzi'. Ale czy ktoś tu coś stracił? Poza kilkoma minutami na napisanie posta?. Nawet gdyby kol. spebik podszywał się pod kogoś, w co nie wierzę, to jeśli ktoś uważa, że coś stracił, to przytoczę słowa - dzisiejsze - znanego klechy: "absencja nie jest grzechem". Można nie zaglądać, omijać szerokim łukiem "wg. własnego mniemania oszusta". Dla własnego zdrowia psychicznego.
Pominę, że merytoryczny wkład kolegi w temat jest żaden, zero, a nawet poniżej.
Jak się chce tak wszędzie szukać oszustów, może trzeba było iść na kryminalistykę, a nie w fabrykę.
Może i jestem naiwny, ale cieszę się, gdy widzę, że kilka moich skromnych porad się komuś przydało. A może nie tylko jednej osobie. I czy ma lat 10, 20, 50 czy 100, co to ma do rzeczy?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#68

Post napisał: kamar » 20 sie 2013, 19:39

spebik pisze:NIE MAM JUŻ WIĘCEJ OCHOTY NA PISANIE NA TYM FORUM...DZIĘKUJE BARDZO WSZYSTKIM KTÓRZY MI POMOGLI SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ I TYM KTÓRZY POMOGLI MI UWIERZYĆ ŻE SĄ TACY KTÓRYM PRZESZKADZAM! TEMAT ZAMKNIĘTY
Boże, co Ty wypisujesz tylko trochę starszy kolego !!!! Może jeszcze poproś o pozwolenie zrobienia 10 oddechów na minute. Staremu więcej tlenu nie potrzeba bo przecież mózgu nie zasila :) Przeczytałem ten temat rano i chciałem od razu rzucić ciężkim słowem ale zawisl serwer forum. A potem ponad 700 km za kółkiem (staremu prykowi zajęło to 8 godzin z przerwą na obiad i tankowania) i mi przeszło. Tak reagując, utwierdzasz tych czterdziestoletnich młodzików w przekonaniu że mogą nas wyrugować z tego niby ich świata komputerów, CNC czy internetu. Tym bardziej że sami nie czują się w nim zbyt pewnie :)
Na potrzeby forum zmodyfikuj nieco biblijną przypowieść o policzku: zaatakowany w jeden - oddawaj w oba :)

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#69

Post napisał: zacharius » 20 sie 2013, 19:48

a dajcie już se spokój. nie to nie. przeżuwacie temat jak babcie na targu
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#70

Post napisał: kamar » 21 sie 2013, 06:40

zacharius pisze: przeżuwacie temat
No wiesz, trzecie zęby żują jednak wolniej :)
A z tryndem trzeba walczyć. Dopiero co , w innym dziale, usiłowano mnie instruować co wypada staremu a co nie. I o ile bliżej młodemu, wykształconemu elektronikowi do CNC niż staremu tokarzowi. Nie ważne że jemu daleko a ja nie tokarz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”