Żywotność narzędzia oraz ponowny start programu - parametry?

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
bziak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:25
Lokalizacja: NS

Żywotność narzędzia oraz ponowny start programu - parametry?

#1

Post napisał: bziak » 26 wrz 2017, 07:41

witam,
otrzymaliśmy nową maszynę na fanucu 31i MB i mamy dwa utrudnienia, które dosyć mocno zakłócają chłopakom pracę; być może ktoś będzie potrafił mi pomóc.

Dodam tylko, że serwis fanuca odesłał mnie do różnych stron z parametrami z książki, których jest zbyt dużo i są zbyt niezrozumiałe dla mnie w języku polskim, a co dopiero w ang.

z góry dziekuję za wsparcie i uwagę!

1 temat:
kiedy skończy się "żywotność" jakiegokolwiek narzędzia to dochodzi do sytuacji, że program chce przywołać to dane narzędzie, otwiera się "bramka-kurtyna" wymiany narzędzia i maszyna (program) staje z komunikatem, że czas obróbki narzędzia dobiegł końca i należy je wymienić. Obróbka już dalej nie idzie.

Chciałbym aby to się odbywało jak na innych naszych maszynach na sterowanie fanuc 16i MA i 31 i MA, tzn. że jeśli czas narzędzia upłynie, obróbka detalu odbywa się do końca programu - oczywiście wyskakuje komunikat (alarm), że żywotność narzędzia dobiegła końca ale mimo to program obróbczy zostaję dokończony.

2 temat:
maszyna jest tak skonfigurowana, że nie możemy programu roboczego wystartować od dowolnego miejsca czy też narzędzia.
Jesli mamy jakieś zatrzymanie, kolizje czy cokolwiek i chcemy puścić program od konkretnej linijki czy też poczatku jakiegoś narzedzia to program automatycznie jest startowany od poczatku.

Również chciałbym to zmienić aby móc startować z dowolnego narzędzia w programie.
Obecnie radzimy sobie dopisują GOTO... ale ludzie mają z tym poważne problemy ;/

jeszcze raz góry dzieki za wsparcie!

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 27 wrz 2017, 08:28

bziak pisze:1 temat:
kiedy skończy się "żywotność" jakiegokolwiek narzędzia to dochodzi do sytuacji, że program chce przywołać to dane narzędzie, otwiera się "bramka-kurtyna" wymiany narzędzia i maszyna (program) staje z komunikatem, że czas obróbki narzędzia dobiegł końca i należy je wymienić. Obróbka już dalej nie idzie.

Chciałbym aby to się odbywało jak na innych naszych maszynach na sterowanie fanuc 16i MA i 31 i MA, tzn. że jeśli czas narzędzia upłynie, obróbka detalu odbywa się do końca programu - oczywiście wyskakuje komunikat (alarm), że żywotność narzędzia dobiegła końca ale mimo to program obróbczy zostaję dokończony.

Witaj.
Czy programy na wszystkich maszynach są takie same, czy się od siebie różnią ?
Jeśli są jakieś różnice to warto wrzucić programy na forum, bo w takiej sytuacji ciężko coś doradzić :wink:
Znane są ty­siące spo­sobów za­bija­nia cza­su, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Albercik

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7968
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Żywotność narzędzia oraz ponowny start programu - parame

#3

Post napisał: WZÓR » 27 wrz 2017, 11:17

bziak pisze: ... Dodam tylko, że serwis fanuca odesłał mnie do różnych stron z parametrami z książki, których jest zbyt dużo i są zbyt niezrozumiałe dla mnie w języku polskim, a co dopiero w ang. ....
...... , szkolenia z obsługi tej maszyny pewnie też nie było.
Jak Tobie pomóc skoro nie rozumiesz instrukcji obsługi w języku polskim? :shock:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: mag999 » 27 wrz 2017, 15:36

Czasami tłumaczenie jest straszne...

A jeśli to nowa maszyna to w cenie powinno być szkolenie z obsługi. Szefostwo dało d***


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: mariusz123a » 02 paź 2017, 21:34

Z tego co zrozumiałem to oba tematy wymagają zmiany w PLC.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”