Zostań operatorem CNC – nowy program szkoleniowy Abplanalp

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Zostań operatorem CNC – nowy program szkoleniowy Abplanalp

#1

Post napisał: chaos » 30 maja 2019, 13:13

Obrazek

Coraz częściej docierają do nas sygnały o zbyt małej ilości operatorów obrabiarek CNC. Sytuacja spowodowana jest dynamicznym rozwojem przemysłu i niedostateczną ilością szkół technicznych – kształcących przyszłych operatorów. Klienci zainteresowani zakupem obrabiarek CNC coraz częściej zauważają ten problem, a zakup maszyn odkładają ze względu na braki kadrowe. Jako największy dystrybutor renomowanej firmy Haas zajmującej się produkcja obrabiarek CNC postanowiliśmy stworzyć program szkoleń, pozwalający rozwiązać problem deficytu wśród operatorów. Proponowane przez nas kursy dedykowane są dla wszystkich, który pragną poznać ten zawód oraz do tej pory nie zajmowali się obsługą obrabiarek firmy Haas.

Organizację projektu zaczęliśmy od wyselekcjonowania doświadczonej kadry instruktorskiej, która posiada ogromną wiedzę i potrafi przekazać ją w przystępny sposób. Prowadzący doskonale pamiętają swoje początki w tej branży. Na zajęciach zwracają uwagę głównie na ćwiczenia praktyczne, które pokazują czym na co dzień będzie zajmował się przyszły operator. Zajęcia prowadzone są w małych 6-cio osobowych grupach, dzięki czemu instruktor jest w stanie zająć się każdą osobą indywidualnie i odpowiedzieć na wiele pojawiających się pytań.

Zakres kursu dla operatorów CNC jest podstawowy. Szkolenie rozpoczynamy od zaprezentowania budowy frezarki oraz tokarki, a także panelu sterowania. Podczas zajęć poruszamy między innymi zagadnienia: programowania, obsługi sond czy omówienia typów narzędzi. Zależy nam na dotarciu do jak największej grupy zainteresowanych osób. Pragniemy także udowodnić, że przebranżowienie nie jest tak trudne jak może się wydawać. Osoby zastanawiające się nad zmianą pracy przed podjęciem ostateczniej decyzji zadają sobie pytania: Czy zwiększą się moje zarobki?, Czy nowa praca będzie sprawiać mi przyjemność?, Czy w krótkim czasie znajdę prace? Zapewniamy, że branża CNC z dnia na dzień coraz lepiej się rozwija, a zapotrzebowanie na operatorów wciąż rośnie. Najlepszym potwierdzeniem naszych zapewnień jest zwiększająca się ilość pytania od klientów poszukujących pracowników oraz dyrektorów szkół technicznych, którzy decydują się na tworzenie klas kształcących operatorów CNC ze względu na duże zainteresowanie zawodem.

Kolejnym atutem przemawiającym za wyborem oferty szkoleniowej Abplanalp jest wiele lokalizacji, w których odbywają się zajęcia. Tworząc program szkoleniowy zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak ważne jest miejsce. Naszym głównym celem jest dotarcie do jak największej liczby zainteresowanych i nie narażanie ich na niepotrzebne koszty związane z ewentualnym noclegiem i dojazdem. Dlatego też posiadamy 10 atrakcyjnych lokalizacji rozmieszczonych w różnych regionach kraju i pracujemy nad uruchomieniem kolejnych.

Już dziś po zaledwie kilku miesiącach działania projektu szkoleniowego zauważamy zwiększające się zainteresowanie. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane pracą w branży CNC do udziału w szkoleniu i poznaniu pracy operator.

Więcej szczegółów dotyczących szkolenia dla operatorów CNC można zleźć na stronie internetowej edukacja-cnc.plWróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”