zmiana wymiarów z calowych na metryczne


Autor tematu
wert114
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:55
Lokalizacja: czarnków

zmiana wymiarów z calowych na metryczne

#1

Post napisał: wert114 » 24 sie 2013, 20:03

witam.
mam rysunek wymiarowany w calach, gdzie mógłym zmienić na wymiarowanie metryczne. używam autocad 2006 oraz 2010



Tagi:


dekoder87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Wałbrzych

#2

Post napisał: dekoder87 » 25 sie 2013, 16:33

Ja bym to zrobił w taki sposób:
Kliknałbym ikone A w lewym górnym rogu i na samym dole wyświetlanego menu opcje (_Options). Na zakładce parametry użytkownika, w obszarze skala wstawiania zmieniłbym jednostki na mm. Nastepnie używając polecenia skala (_scale) z menu modyfikuj, zaznaczyłbym wszystkie obiekty, określił punk bazowy, a jako współczynnik skali podałbym 25.4.
Pewnie da się to zrobić prościej ale tak bez szukania takie rozwiązanie przyszło mi do głowy. Ja opisywałem rozwiązanie korzystając z autocada 2010, styl interfejsu ustawiony na klasyczny. W nawiasach podałem polecenia które można wpisać zamiast wybierania ich z menu. Pozdrawiam


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#3

Post napisał: Andrzej_kw » 26 sie 2013, 08:13

W turboCAD podobnie, ale bez żadnego skalowania. W "opcje" zmiana system na metryczny i wymiary w mm. Następnie jedyna i widoczna warstwa "dimensions". Zaznaczam wystkie obiekty i właściwości również zmiana na milimetry i zaznaczam wyświetlanie zera przez przecinkiem i zer dopełniających. Po tej operacji wszystkie wymiary podawane są w jednostkach metrycznych, konkretnie w mm.
W AC pewnie jest jakoś podobnie

pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”