Zmiana sterowania na Mach3, SSK MB2 Cormak C6090

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
rosepierredole
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:10

Zmiana sterowania na Mach3, SSK MB2 Cormak C6090

#1

Post napisał: rosepierredole » 12 mar 2021, 16:03

Witam,

Posiadam frezarkę CNC Cormak C6090, ze wględu na niski komfort pracy przy użyciu pilota ręcznego chciałbym zmienić sterowanie na kontrole z poziomu komputera z Mach3.

Zakupiłem płytę główną SSK MB2 oraz sterownik do falownika Spindle Control

I tu pojawia się problem, Nie wiem w jaki sposob mogę stwierdzić które zaciski na falowniku (RITUO CNC Router Inverter HL3000 2202T) użyć, aby połączyć zgodnie ze schematem

Obrazek

Do falownika, obecnie mam podpiętę tak jak na zdjęciu kilka przewodów połączonych ze starym sterowaniem
RichAuto AutoNow DSP A11

Obrazek

Z zacisków od COM do X4 przewody są polączone z OUTPUTem starego sterownika.
X1->FWD
X2,3,4 -> M1/M2/M3
JB1 idze do listwy zaciskowej z minusem, natomiast JB2 trafia na cewke jednego z przekaźników
Rozumiem, że JB1 i JB2 zostaja na swoim miejscu, tak ?

Po stronie sterownika sytuacja wygląda identycznie jak na poniższym zdjeciu ze strony producenta, jednocześnie po stronie falownika kolejność połączenia jest inna.
Warto tutaj zaznaczyć iż maszyna jest sprawna, pomijając problem z bazowaniem się w przeciwnym kierunku niż zamontowane są krańcówki.
Obrazek

Będę wdzięczny za podsuniecie pomysłu jak mogę połączyć SSK MB2 oraz Spindle Control z falownikiem.
Rozchodzi się tu wyłącznie o to jak stwierdzić które zaciski na falowniku odpowiadają obrotom lewym i prawym. Spindle control domyślam się, zeby połączyć z zaciskiem "10V" na falowniku.

Czy będzie też potrzeba, aby przeprogramować falownik po zmianie sterowania ?


Pozdrawiam

Dodane 1 godzina 13 minuty 56 sekundy:
Czy ma znaczenie, że na wrzecionie jest strzałka, podejrzewam, że pokazujaca kierunek obrotów ?
Patrząc na nią od frontu wskazuje ruch zgodny ze wskazowakmi zegara.
Jeśli tak, to jaki jest sens podłączania do falownika przewodow do sterowania w obu kierunkach ?

Jesli się nie mylę, to w parametrach falownika będę musiał też zmienić "Metode zadawania częstotliwości" na analogowe 0-10V, tak ?



Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”