Zatrzymanie programu, problem z osią Y

Cincinnati Sabre 1250 z HH415BR

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
greg1988pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2008, 20:55
Lokalizacja: OSW

Zatrzymanie programu, problem z osią Y

#1

Post napisał: greg1988pl » 20 cze 2020, 15:05

Witam wszystkich serdecznie.
Przeszukałem forum i nie znalazłem nic co mogłoby być pomocne z moim problemem.
Otóż mam maszynę Cincinnati Sabre 1250 - stół jeździ w osiach X i Y - ze sterowaniem HH415 BR ( cokolwiek oznaczają te dwie litery).
Mój problem polega na tym, że po uruchomieniu maszyny i wykonaniu rozjazdów referencyjnych nie znika okno które w nowszych sterowaniach nazywa się "zjazd na pkt referencyjne" - tutaj nie posiada ono jako takiej nazwy, ale sądzę że znawcy wiedzą co mam na myśli. Ale cofnijmy się o kilka minut wstecz. Pierwotnie w parametrach maszyny było ustawione by osie rozjeżdżały się w kolejności Z Y X. Po rozjeździe Zeta, z ekranu znikała literka, przechodziła do osi Y i ta również najeżdżała na krańcówkę po czym cofała odpowiednio, z ekranu znikała literka, ale niestety nie przechodziła do referowania osi X.
Postanowiłem zmienić kolejność na Z X Y no i:
- Z gotowy,
- X gotowy,
- przy Y znowu powtarza się sytuacja j/w.
W przypadku tej maszyny wciśnięcie NOT AUS i ponowne załączenie napięcia wystarczają by przejść do wszystkich trybów pracy. No i teraz:
- w trybie ręcznym lub kółku Z i X spoko, Y nie zawsze
- w automacie wykonuje wszystkie linie z Z i X, ale jeżeli jest tam również Y to wykona tylko jeden blok.
Wystarczy, że zrobię Cycle Stop-> wewnętrzny stop-> Go To (numer następnego wiersza) -> Cycle Start i rusza do momentu aż dojdzie do bloku w którym mamy jakiegoś Y...i znowu to samo.
Dodam tylko, że jak każe jej zrobić np 10 okręgów używając CP IPA to je wykona bez problemu.
W tablicy Wejść po wciśnięciu krańcówki odpowiednio pojawiają się 0 lub 1.
Ktoś coś podpowie z Kolegów?

P.S.: Ze mnie to taki wieszcz jak wcale i na dodatek rozpisałem się trochę, ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiałe to dzieło ;)




maniek0019
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2015, 22:44
Lokalizacja: Dębica

Re: Zatrzymanie programu, problem z osią Y

#2

Post napisał: maniek0019 » 22 lip 2020, 21:12

Maszyna w automacie zatrzymuję się ?
Bez żadnego błędu ?


Autor tematu
greg1988pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2008, 20:55
Lokalizacja: OSW

Re: Zatrzymanie programu, problem z osią Y

#3

Post napisał: greg1988pl » 19 sty 2021, 22:32

Panie i Panowie,
Poradziłem sobie z w/w problemem.
Otóż okazuje się że tak zwane "okienko pozycjonowania" było w parametrach maszyny ustawione na wartość, którą wystarczyło zwiększyć o 0.01 mm i w związku z tym maszyna dawała sobie troszkę więcej przejazdu na dokończenie rozjazdów a w efekcie końcowym pracuje normalnie, bez problemów.
Co prawda problem rozwiązałem jakoś w sierpniu, ale dopiero dziś zwarło mi, że wypada się podzielić spostrzeżeniami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”