Zakup tokarki do 10000zl

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#11

Post napisał: Frantz » 27 paź 2015, 23:39

Jeżeli to twoja pierwsza przygoda z tokarstwem to proponuje kupić coś prostego np.TUE-35.Bardzo prosta i wygodna maszyna no i wybacza wiele błędów .Można na niej zrobić wszystkie operacje łącznie z gwintowaniem z noża .Musisz pamiętać że tokarka to tylko połowe wydatków jakie cie czekają a więc przydało by sie pare narzędzi takich jak; kiel stały i obrotowy komplet noży nie koniecznie oprawkowych od razu ale z wlutowaną płytką co ci pozwoli nauczyć sie szlifowania i zachowania opowiednich kątów.Nie wspomne o nakiełkach, gwintownikach ,wiertłach .Pomiarówka też jest ważna no więc jak kupisz suwmiarkę to kup normalną do 0,02 ,mikromierz,itd....Ktoś wspomniał o TUM35 i musze powiedzieć że poza wysoką ceną to uważam że maszyna ma wade konstrukcyjną a mianowicie chodzi o pękające wrzeciono .Spotkałem sie z tym przypadkiem 3 razy a jeden raz nawet na forum ktoś pytał o nowe lub używane wrzeciono.Ja osobiście pracuje na SV18ra w której zmieniłem silnik na 3 kw(orginalnie6 kw) i spoko daje rade .



Tagi:


MaksimoczukT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup tokarki do 10000zl

#12

Post napisał: MaksimoczukT » 17 gru 2015, 14:46

KraX pisze:Witam, szukam tokarki do obróbki metalu choć cześciej aluminium. Chciałbym was zapytać co wybrać do 10000 zł+-. Orientowałem się na rynku, i już dostałem pomieszania z poplątaniem. Odrazu mowię ze tokarka do remontu odpada, ponieważ jest to moja pierwsza własna tokarka, i nie chce czegoś kupić i żeby odrazu stało. Proszę o wasza pomoc, mam tylko kilka oczekiwań:
Prześwit otworu wrzeciona min 35mm
Silnik 400v min 1500w
Oba posuwy (wzdłużny i poprzeczny)
Proszę o wasza pomoc aby znaleść coś dobrego oraz sprawdzonego.
Pozdrawiam KraX
Nową tokarkę, taką mniej profesjonalną np. marki LUNA można kupić w interesującym Cię przedziale cenowym. Myślę tez, że jeśli chodzi o parametry i o zdolność pracy, to też spełni Twoje potrzeby.
Dlatego ja akurat polecałbym coś od tego producenta.


Psychotata
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2015, 21:29
Lokalizacja: Chełmża

#13

Post napisał: Psychotata » 19 gru 2015, 15:06

Witam. Zdania podzielone. Chinol nowy, stara po remoncie. Chińskie rączki. Stare solidne. Najlepiej to chyba samemu zrobić. Mam w domu chinola, w pracy mam krajową Tum25b. Chinola większego zamówiłem do pracy bo w mojej sytuacji przełożony się nie zgodził na używkę a budżet miałem ograniczony. Co do pomiaru dokładności pracy obrabiarek. Przyżądy pomiarowe powinno się też legalizować i badać. Moje w pracy idą co pół roku do sprawdzenia i jak stwierdzi się błąd są wymieniane na nowe. Niektórzy mogą się zdziwić po iżyciu nowego czujnika. Mam chinola jak większość forum. Usterki można usunąć a nawet ulepszyć pracę. Nastawiłem się yeraz na budowę większej ale to potrwa.


Danio600
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 10 lis 2015, 20:42
Lokalizacja: Opole

#14

Post napisał: Danio600 » 19 gru 2015, 21:49

Ja mam tokarka tue 35 i dużo rzeczy nią przetoczę.Polecam.Koszt takiej po remoncie lub w bdb stanie ok 8-10 tyś.


MaksimoczukT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:35
Lokalizacja: Białystok

#15

Post napisał: MaksimoczukT » 07 mar 2016, 11:31

Danio600 pisze:Ja mam tokarka tue 35 i dużo rzeczy nią przetoczę.Polecam.Koszt takiej po remoncie lub w bdb stanie ok 8-10 tyś.
Znam ten sprzęt. Fajna sprawa, choć wydaje mi się, że do cięższych prac bardziej nada się coś z tych tokarek: http://alnar.pl/tokarki-c-129_266.html Oczywiście każdy dobiera sprzęt do własnych potrzeb.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#16

Post napisał: ARGUS » 07 mar 2016, 16:07

błąd

Awatar użytkownika

Adam R.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 14 sie 2008, 20:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

#17

Post napisał: Adam R. » 30 mar 2016, 19:14

http://allegro.pl/tokarka-uniwersalna-3 ... 79992.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=52 ... d00be2ff62
to samo z jednej fabryki ?
jest jakaś znacząca różnica ?
w chińczykach za dyszkę są już hartowane łoża jak podają sprzedawcy czy to nadal ściema jak w małych ?
którą brać ?
jestem w takiej samej sytuacji jak autor tematu, też mam dyszkę a zjezdzić Polskę w celu poszukiwania starej po remoncie to nie dla mnie.


same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

#18

Post napisał: same222 » 31 mar 2016, 22:30

330x700 wygląda a masywniejszą, imak jakby sztywniejszy, coć w tej cenie bez zastanowienia kupował bym TUM, świetna tokarka z duuuużo lepszymi parametrami, przede wszystkim sztywność

pomyśl inaczej, nie dla Ciebie poświęcenie 2 dni na wyjazd w polskę i znalezienie dobrej tokarki, ale dla Ciebie wkurzanie się przez lata na chinola, na sztywność, na badziewiactwo, na niedokładość, szybkie wyeksploatowanie i na tysiąc innych rzeczy?

ciekawe jak by przeliczył godzinami pracy o ile szybciej zrobisz sztywną małą tokarką zbierając po 3-4mm na przejazd zamiast tym badziewiem to ile czasu musisz toczyć, żeby odzyskać te dwa dni hmm?

pamiętaj, że to nie bułka za 50gr która jak Ci nie posmakuje to dasz psu i kupisz nastepą dlatego warto poświęcić na początku czas, żeby nie tracić go później jak jest robota

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#19

Post napisał: k-m-r1 » 02 kwie 2016, 13:41

a jaka dokładność?
Żadna z aukcji nie ma takiego info, ciekawe dlaczego.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


czrwonyhonki
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 23 gru 2015, 21:20
Lokalizacja: wziąć kase

#20

Post napisał: czrwonyhonki » 03 kwie 2016, 22:31

kurka.... tak czytam i czytam.... i nie mogę pojąć gdzie można kupić tokarnię po remoncie kapitalnym , w 100% sprawną i PROSTĄ za 8-10 tysi.
Jakby ktoś miał taką na zbyciu to ja bardzo chętnie wezmę , nawet za te 10 tysi.

Pamiętajcie że remont to nie tylko wymiana łożysk i odmalowanie ale ... wymiana śrub i nakrętek pociągowych, szlifowanie łoża, prostowanie suportu, itd itp ....

To kto ma taką na handel za 10 tysi ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”