Zakup maszyny do cięcia wodą

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
paula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2010, 13:45
Lokalizacja: lublin

Zakup maszyny do cięcia wodą

#1

Post napisał: paula » 18 cze 2010, 14:13

Witam użytkowników formum i zwracam się z prośbą o radę. Właśnie przymierzamy się do zakupu maszyny do cięcia wodą i mamy dylemat co wybrać, żeby było jak najmniej zawodne i nie kosztowało fortuny. Od razu wspomnę, urządzenia jak FLOW nie bierzemy pod uwagę ze względu na wyską cenę, nie chcemy kupić także urządzenia chińskiego producenta. Rozważamy między PTV, Maxiem, Eckert, ale chętnie dowiem się więcej również o innych, których nie wymieniłam a są warte uwagi. Będę wdzięczna za pomoc.
pozdrawiam


paula

Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 18 cze 2010, 21:34

o to w Lublinie szykuje się szósta woda :)
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

sinad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 08 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: sinad » 18 cze 2010, 22:14

Koleżanko może któraś z tych:

http://kimla.pl/magazyn/107,waterjet.html

polski wykonawca, polska cena a nie odbiega parametrami i jakością od zachodnich maszyn.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: andryjan » 19 cze 2010, 10:38

Warto też jednocześnie pomyśleć o profesjonalnym oprogramowaniu dla takiej maszyny :).
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#5

Post napisał: numerek » 19 cze 2010, 11:35

andryjan pisze:Warto też jednocześnie pomyśleć o profesjonalnym oprogramowaniu dla takiej maszyny :).

adryjan daj juz spokój z tą już nachalną reklamą !
co post to wciskasz swoją cagile .... sprzedaz nie idzie ? a może za drogi soft ?

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#6

Post napisał: andryjan » 19 cze 2010, 15:19

numerek - sądzę, że czasem pewne wypowiedzi (myśli) warto zachowywać dla siebie, ot taka skromna, prosta rada z mojej strony ;).
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


paula
Posty w temacie: 21

#7

Post napisał: paula » 21 cze 2010, 13:30

Pięć odpowiedzi na moje pytanie i tylko jedna na temat, ale kimla mnie nie interesuje. Myślałam, że od spejalistów w branży dowiem się więcej
pozdrawiam


pawelony
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:31
Lokalizacja: krakow

#8

Post napisał: pawelony » 21 cze 2010, 17:25

witam. mam podobny problem jak Paula, chce zakupic podobną maszyne cnc. może ktoś fachowo doradzi pomoże, nie szukam maszyny za 1000000 zł. moje wymagania to stół roboczy o wym. od 1200*1200mm. wzwyż :?:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#9

Post napisał: dance1 » 21 cze 2010, 23:24

paula pisze:Pięć odpowiedzi na moje pytanie i tylko jedna na temat, ale kimla mnie nie interesuje. Myślałam, że od spejalistów w branży dowiem się więcej
pozdrawiam
Także staliśmy niedawno przed wyborem. Posiadamy 2 waterjety (3 już się buduje ;-) ). Starego Cms i 2 letniego Flow.
Mimo licznych rozmów i sprawdzania ofert znowu postawiliśmy na Flow, biorąc pod uwagę "promocyjną" cenę + dobrą ofertę serwisową.
Nie wiem czego oczekujesz od "specjalistów". Maxiem wygląda jak tandetny ploter przerobiony na waterjeta, Eckert-a nie znam, z wyglądu solidny. PTV nie znam.
Na dzień dobry należy zainteresować się pompami stosowanymi w tych maszynach, także oprogramowaniem. Dobre mało nie kosztuje. Po kilku pokazówkach i testach odstraszają mnie maszyny w których zbiornik wody to także korpus dla bramy.
Szukać, czytać, pytać w firmach, odpowiedzi co najlepsze na tym forum nie znajdziesz. Teraz poczekaj na P.H. ;-)

Tak już poza tematem, Flow dla nas budują w niemczech. ;-) Wtajemniczeni zrozumieją.


paula
Posty w temacie: 21

#10

Post napisał: paula » 22 cze 2010, 11:53

[quote="dance1"]odpowiedzi co najlepsze na tym forum nie znajdziesz[/quote].
Piękne stwierdznie, zaważyłam że na dobrą radę nie ma co liczyć. Dance1 jako pierwszy napisał jakiś konkret. Dzięki :mrgreen: , pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”