Zakup maszyny CNC

Planuje zakup maszyny CNC pod konkretną robote

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Kusguwu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2018, 00:21

Zakup maszyny CNC

#1

Post napisał: Kusguwu » 27 mar 2018, 08:01

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Posiadam swoją firmę stolarską która zajmuje się usługami stolarskimi, ostatnio dostałem zlecenie na produkcję taki deseczek (zdjęcia w załączniku) w masowej skali w co miesięcznej produkcji. Z początku zastanawiałem się nad zrobieniem szablonu i kupienie profesjonalnej górno-wrzecunówki marki (Fe**ol) lecz po rozejrzeniu się w internecie i w sprawdzeniu cen mniejszych urządzeń CNC zastanawiam się teraz na zakupem obrabiarki CNC przeznaczonej konkretnie do drewna (wszystkich gatunków).
Chciałbym was prosić o pomoc wybraniu urządzenia CNC do 20tys zł i czy wogule można kupić obrabiarkę CNC w takiej cenie czy nie lepiej zainwestować dużo większych pieniędzy w lepsze urządzenie. Znalazłem kilka urządzeń trochę nowych, trochę używanych link podam niżej. Maszyna która mnie interesuje ma być niewadzona, i mieć dość sporą wydajność bez żadnego przegrzewania się .
Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowidzi.

http://plotcomplex.com/pl/oferta/ploter ... jace_black (urządzenie za 14, 16,18 tys)
https://www.olx.pl/oferta/frezarka-cnc- ... pPii9.html

Obrazek
Obrazek




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup maszyny CNC

#2

Post napisał: strikexp » 28 mar 2018, 17:48

Widzę że tutaj na forum jak ktoś ma biznes to nikt mu doradzić nie chce :mrgreen:
Jeśli chodzi ile kosztuje frezarka CNC, to widziałem zrobioną małym nakładem pracy za około 3000zł, stalową, z frezarką ręczną do drewna. Wycinała otwory pod łożyska w stali, oczywiście powoli i nieprecyzyjnie ale jednak robiła okrągły otwór w stali 10mm.

Do drewna nie potrzeba Ci dużej dokładności bo , bardziej chodzi o ugięcia i prędkość pracy.
Przede wszystkim nie podałeś wymiarów deski więc trudno doradzić czego potrzebujesz. Ale zgaduję że kupiłbyś tutaj na forum jakąś frezarkę samoróbkę tych gabarytów za 5-10 tyś zł.

Z tych co podałeś to zdecydowanie bardziej atrakcyjnie wygląda ta z olx. Widać że ma porządne wrzeciono a nie jakieś w plastikowej obudowie co się będzie przegrzewać po kilku minutach pracy. Uchwyt wrzeciona też jest dużo większy co oznacza stabilność i dobre chłodzenie.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Zakup maszyny CNC

#3

Post napisał: dance1 » 28 mar 2018, 20:31

strikexp pisze:Widzę że tutaj na forum jak ktoś ma biznes to nikt mu doradzić nie chce


nie dość że nic nie wiesz, głupoty wszędzie wypisujesz to żeś jeszcze ślepy. Temat co chwilę powracający, także wystarczy forum poczytać, nikt co chwilę tego samego pisać nie będzie. :P
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”