Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
fukosek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2018, 20:04

Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#1

Post napisał: fukosek » 03 lut 2018, 21:02

Witam jestem nowy na forum. Poszukuje frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie. Wymiary stołu roboczego 1000 x 1200mm choć może być trochę większy lub mniejszy. jaką frezarkę byście polecili w okolicach 30tyś zł. Czy Ploter Frezujący Black1210 CNC 3D (http://plotcomplex.com/pl/oferta/ploter ... jace_black)
nada się do takiego zastosowania? czy możę lepszy będzie Megaplot XMD 32 ? Chciałbym na niej wykonywać reliefy które sprzedawałbym na targu lub giełdzie. czy tego typu działalność się opłaca czy lepiej się w to nie pchać? Z Góry dziękuję za pomoc




KARABIN
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 214
Rejestracja: 17 lut 2015, 19:08
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#2

Post napisał: KARABIN » 03 lut 2018, 22:01

Jeżeli kolega poważnie myśli o zarobkowaniu to polecałbym Kimlę (BLACKBIRD).Proszę nie myśleć,że chcę zareklamować firmę,bo nie oto chodzi.Kolega ,który zajmuję się tymi rzeczami dość długo różne miał plotery(chińskie nie chińskie),ale tylko Kimla pozostała.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#3

Post napisał: bartuss1 » 07 lut 2018, 19:50

kimla srimla, karabiny są w muzeum.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#4

Post napisał: bartuss1 » 08 lut 2018, 11:19

Ponoć mamy wolny rynek, takie podszepty to na pw sie pisze, bo wychodzi gloryfikowanie jednej jedynej słusznej marki. A jeszcze lepiej z tekstem "słyszałem że " ten tamten i siamten ma to tamto od tego i tamtego i jest naj a wszystko inne jest do bani.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#5

Post napisał: dasza77 » 08 lut 2018, 17:47

Daj sobie spokój kolego ze sprzedażą na targowiskach. Najpierw zorientuj się ile zarobisz na swoim przyszłym wyrobie- płaskorzeźbie. Kiedy zwróci się maszyna? Po prostu zrób dobry biznes plan ale taki dla siebie , nie dla banku. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć stałych klientów.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#6

Post napisał: bartuss1 » 08 lut 2018, 18:43

na płaskorzezbach ciezko jest zarobić, przynajmniej w Polsce. Mnie rowniez ten temat interesuje, wykonałem kilkanaście rózniastych plaskorzezbek posługując sie artcamem, a kupując sobię baze płaskorzezb na ebayu, jest tego w ch i trochę. U nas sprzedałem moze 2 szt po 50 zł, a jakbym miał liczyc czas maszynowy dajmy na to 150 zł brutto za godzinę, a obróbka tejze płaskorzezbki trwa na gotowo te 4 - 5 godzin w formacie a4 z rastrem tam 0,15mm frezem kulką fi4, to ile to powinno kosztować?
Bo teraz jesli dziennie sprzedam załozmy jedną szt za te 50 zł, to miesiecznie zarobie brutto 1500 zł, akurat na zus, na podatki braknie, to nie może kosztowac 50 zł przy tym formacie, conajmniej stówa, znajdz klienta na obrazek za stowę, przy czym ta stówa to tez naciągana, ale czując powiedzmy granicęrozsądku klienta który kupi chnski czajnik czy tam chinskie krzesło niekoniecznie bedie chciał wydać wiecej jak 50 zł na jakies kaczki, jezuski czy martwą nature itd.
temat jest jak najbardziej fajny, ale sprzedaż nie w tym kraju.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


KARABIN
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 214
Rejestracja: 17 lut 2015, 19:08
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#7

Post napisał: KARABIN » 09 lut 2018, 13:40

Z płaskorzezbami nie jest tak zle jak koledzy sugerują.Wiadomo ,że początki są trudne jak w każdej dziedzinie gdy się wchodzi na rynek.Rynek jest tak chłonny, że dla każdego znajdzie się miejsce.Miałem z tym tematem do czynienia.Były plotery jak i kopiarki na 30 stanowisk.Sprzedaż szła na bieżąco, a czasami brakowało towaru.Co do pytania autora tematu.Czy się opłaca.Na pewno nie na początek,jeżeli zaczyna się od zera.Zakup plotera to nie wszystko.Trzeba mieć zaplecze stolarskie,różnego rodzaju maszyn(czyszczarka,piła tarczowa,taśmowa,grubościówko-wyrówniarka,prasa do klejenia,suszarnia,malarnia i materiał).Czasem jest tak,że lepiej tona handlu jak kilogram pracy. :mrgreen:


Autor tematu
fukosek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2018, 20:04

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#8

Post napisał: fukosek » 14 lut 2018, 16:16

Narazie jestem na etapie zbierania informacji i szukania odpowiedniej frezarki na początek. Nie potrzebuje zaplecza stolarskiego ponieważ lokalna stolarnia jest mnie w stanie zaopatrzyć w potrzebny materiał w bardzo rozsądnej cenie. Licze się jednak z koniecznością zakupu jakiegoś dodatkowego sprzętu potrzebnego do ,,wykończenia" mojej płaskorzeźby. Dostałem wyceny kilku firm cieszących sie Dobrą opiną na tym forum, są jednak one dość wysokie. Chciałbym na początek nie ryzykować zakupem bardzo drogiej frezarki, taki zakup rozważył bym dopiero jak bym nabrał doświadczenia w tym temacie i wiedział bym że mogę spokojnie zainwestować bo na tym zarobię. Jakie macie opinie o firmach Seron i ATMSolutions ??


Autor tematu
fukosek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2018, 20:04

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#9

Post napisał: fukosek » 01 mar 2018, 14:25

Nikt nie podzieli się żadną opinią o tych maszynach? Jak nie chcecie pisać na forum to proszę o wiadomości na PW :D


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Zakup frezarki cnc do wykonywania płaskorzeźb w drewnie

#10

Post napisał: dasza77 » 01 mar 2018, 16:51

Weź kawał deski i jedź do SERONA i zrób próbę, potem do ATM i gdzie tam jeszcze ... Ja bym tak zrobił :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”