Zakup frezarki i tokarki, opinie.

Wybór maszyn.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
supchem
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2016, 23:38
Lokalizacja: Katowice

Zakup frezarki i tokarki, opinie.

#1

Post napisał: supchem » 22 maja 2018, 10:44

Witam,
posiadam dość dużą tokarkę, bardzo starą i zużytą i kilka innych maszyn. Sporo mam pracy na tokarkę, frezarkę itp. Postanowiłem zakupić właśnie tokarkę, frezarkę i wiertarkę kadłubową ale w dobrym stanie. Obecnie posiadam tokarkę, wiertarkę stołową, piłę ramową PM 120, strugarkę SZ 400, szlifierkę dwutarczową OND 350. Strugarka, szlifierka i piła ramowa są w bardzo dobrym stanie więc nie planuję zmieniać. Ze względu na fundusz jaki mogę przeznaczyć oraz to jakie detale najczęściej dorabiam nie będą to duże maszyny. Wiadomo, tokarka w dobrym stanie o średnicy toczenia nad łożem 400 mm już swoje kosztuje.
Maszyny jakie wybrałem i planuję cierpliwie, na spokojnie szukać (by znaleźć w dobrym stanie i nie przepłacić) to: tokarka TUM 25B, frezarka FWC 25 oraz wiertarka WKA 25. Chciałbym jednak zasięgnąć opini na temat tych maszyn i wysłuchać innych propozycji jakie maszyny kupić w podobnych pieniądzach i z podobnymi możliwościami tak bym był zadowolony. Jakie są więc Wasze opinie na temat tych maszyn, na czym Wam się lepiej pracowało, a na czym gorzej, czy coś się w nich szczególnie psuło, na co zwracać uwagę przy zakupie, oczywiście poza zużyciem?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Zakup frezarki i tokarki, opinie.

#2

Post napisał: Mat3ys » 22 maja 2018, 10:51

TUM 25B, WKA 25 nie są złe uważam dobry wybór. FWC 25 odpuściłbym sobie ze względu na mały prześwit między wrzecionem głowicy pionowej a stołem.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”