Zadanie z obliczaniem tolerancji

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Jaskon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2018, 20:11

Zadanie z obliczaniem tolerancji

#1

Post napisał: Jaskon » 08 lut 2018, 20:20

Witam,
Mam taki problem, ponieważ mam do rozwiązania takie zadanie i nie za wiem jak się za nie zabrać. Liczenie tolerancji umiem, jednakże odpowiednie wymiarowanie rysunku od baz zastępczych już niestety nie. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć które wymiary powinienem obliczyć a które wykorzystać z tych podanych aby rysunki A i B były z wymiarowane zgodnie ze sztuką?

Byłbym wdzięczny za pomoc.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG




jankowalskigodzinski
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 16 sty 2018, 08:28

Re: Zadanie z obliczaniem tolerancji

#2

Post napisał: jankowalskigodzinski » 08 lut 2018, 21:13

ja bym to wymarował do baz obróbkowych tj. tych trójkątów. Pytanie czy wszystko od tych baz wymiarować? Wydaje mi się że tak bo wtedy będzie więcej liczenia. Bo widzisz że te trzy otwory są ładnie ze sobą połapane więc można by to wykorzystać. Ale raczej chodzi o to aby to wymiarować od tych trójkątów. Tak mi się wydaje XD


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadanie z obliczaniem tolerancji

#3

Post napisał: Steryd » 08 lut 2018, 21:30

Znajdź bazę wynikającą z ustalenia i od tej bazy wymiarujesz wszystkie wymiary uzyskiwane w tej operacji (nie licząc średnic otworów, bo te nie zależą od bazy. Tolerancje muszą być takie, żeby uzyskać wymiary wynikowe zgodne z tym co jest na rysunku. Lepszy wariant będzie ten, w którym będziesz miał wyższe tolerancje wymiarów obróbkowych. Na oko widać, że to wariant 1.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”