wyliczenie układu spalinowo-hydraulicznego

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
gumis_rs50
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, 21:16
Lokalizacja: Ostrówki

wyliczenie układu spalinowo-hydraulicznego

#1

Post napisał: gumis_rs50 » 01 mar 2016, 21:38

Witam jestem nowy na forum i chciałbym się przywitać i przepraszam że zamieszczam tu swoje pytanie ale nigdzie nie mogę dostać odpowiedzi a mianowicie chcę zrobić taczkę spalinowo-hydrauliczną taką jak na filmie w linku:

posiadam silnik spalinowy Diesla o mocy 10KM prawie taki sam jak w tym linku:
http://www.alibaba.com/product-detail/C ... 1.9.XjMD26

i tu jest moje pytanie jaką pompę hydrauliczną dobrać do tego silnika spalinowego?
Jakie silniki hydrauliczne zastosować do napędu każdej z gąsienic?(nie zależy mi na prędkości a na mocy i mogę zrobić przełożenie: zębatka- łańcuch)
Czy 1 pompa hydrauliczna napędzi oba silniki równomiernie przez rozdzielacz hydrauliczny na 2 osobnych sekcjach żeby pojazd jechał równo do przodu?
Czy jeden z silników hydraulicznych nie będzie szybciej chodził co za tym idzie skręcał maszyną w swoją stronę?
Czy rozdzielacz hydrauliczny 5 sekcyjny z zaworem bezpieczeństwa o przepływie 40 litrów który posiadam wystarczy?cz będzie za mały przepływ?
Bardzo proszę o dobranie odpowiednich silników i pompy do tego silnika diesla który posiadam.
Wiem że powinienem sobie sam to wszystko wyliczyć ale powiem wprost że matematyka mnie przeraża i nie podołam takim wyliczeniom a nie chcę robić metodą prób i błędów.
Pozdrawiam liczę na pomoc sugestie i porady.



Tagi:

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”