wykrawarka jak działa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

wykrawarka jak działa

#1

Post napisał: same222 » 03 maja 2022, 13:52

Witam wszystkich,

proszę się nie śmiać ale wykrawarkę widziałem tylko na filmie, jestem na etapie zakupu wykrawarki i staram się zdobyć jak najwięcej informacji, żeby nie kupić "bubla"

zastanawia mnie kilka rzeczy związanych z tymi maszynami

-maszyna Boschert, pole robocze 2000x1000mm, bez automatycznej zmiany narzędzia
-blacha do wykrawania 2500x1000mm grubość 3mm
-do wycięcia 1 rząd otworów okrągłych po całej długości arkusza, a następnie otwory trzeba delikatnie przetłoczyć, coś jak na stopniach antypoślizgowych, dokładność wykonywanej pracy zerowa, żeby tylko narzędzi nie zniszczyć

zastanawiam się czy można wykrawać 2000mm jednym narzędziem następnie zrobić repozycję i wykrawać pozostałe 500mm, a następnie zmienić narzędzie na takie do przetłoczeń i w drugą stronę 500mm + 2000mm? czy może z 1 zamocowania blachy trzeba wykrawać i przetłaczać, a następnie repozycja?

będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc




allegro8228
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 93
Rejestracja: 01 wrz 2007, 08:47
Lokalizacja: Białystok

Re: wykrawarka jak działa

#2

Post napisał: allegro8228 » 03 maja 2022, 18:53

Witam,

Wykrawać i przetłaczać w jednej operacji, nie wiem co za maszynę pan znalazł, nie wyobrażam sobie pracy na wykrawarce bez automatycznej wymiany narzędzia, repozycje program oblicza sam i różnie to wykonuje, w zależności od technologii i miejsca na chwycenie arkusza. Wszystko zależy od oprogramowania na którym nanosi pan dxf i technologię.


Autor tematu
same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

Re: wykrawarka jak działa

#3

Post napisał: same222 » 03 maja 2022, 20:30

znalazłem Boschert Compact 2000x1000 z 2008r, stan jak nowa w fajnej cenie, bo 30tys euro, bardzo mocno rozważam Trumf trumatic 500, niestety w tej cenie to tylko maszyny z lat 90... i przebiegi 50tys godzin w górę. Boje się, czy taka stara maszyna nie pożre mnie kosztami utrzymania? tym bardziej, że bardzo ciężko kupić coś komuś kto się kompletnie na tym nie zna

nowsze maszyny z lat 2000 w dobrym stanie to koszt 70-90tys euro, niestety nie jestem w stanie przeznaczyć tak dużej kwoty, dodatkowo maszyna ma pracować 2-3dni w tygodniu na 1 zmianę jako dodatkowo źródło dochodu jak produkt wypali

co sądzicie Panowie o tych Boschertach? jeszcze jej nie kupiłem, a już wkurza mnie wymiana narzędzia... to chyba nie będzie dobry wybór?


allegro8228
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 93
Rejestracja: 01 wrz 2007, 08:47
Lokalizacja: Białystok

Re: wykrawarka jak działa

#4

Post napisał: allegro8228 » 04 maja 2022, 07:01

Z tą wymiana narzędzia to pan się pogrąży. Miałem do czynienia z Tureckimi maszynami po 2000 roku i złego słowa o nich nie powiem, podzespoły Siemens, Rexroth dokładności wychodziły większe niż na laserze. Nie patrzy pan na przebieg tylko na ilość uderzeń/cyklów pracy i czy został zrobiony serwis hydrauliki + mechanika głowicy i czy są na to dokumenty. W razie pytań napisze pan na priv to cos pomogę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”