Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

Tylko sieciowe

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

#1

Post napisał: c64club » 03 kwie 2018, 12:21

Szukam wkrętarki, która łączyłaby ergonomię typowej akumulatorowej (silnik NAD a nie przed dłonią) z zasilaniem sieciowym. Sprzęt ma służyć głównie do prac domowych, mebli, blachowkrętów samowiercących (wkręcanie w "profile" zwykle 2 mm). Zawsze mam dostęp do sieci i nie chcę wkrętarki ciążącej w przód. Na razie znalazłem Makieta TD0101F (http://www.makita.sklep.pl/makita-td010 ... p-816.html). Zna ktoś jeszcze podobny produkt z dobrych firm? Milwaukee, Metabo, AEG nie znalazłem. Ostatecznie Boscha bym kupił, ale też nie mają.

Musi mieć:
-kształt "T" a nie "L"
-zasilanie sieciowe
-niskie obroty

Odpada:
-Chinina (Skil, Graphite, Toytoya, Einhell itp.)
-wkrętarki w kształcie typowej wiertarki
-zasilanie akumulatorowe (piszę jakby komuś wpadło do głowy mnie nawracać na bateryjne)


Usługi ślusarskie, spawanie (MAG, TIG) Katowice.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

#2

Post napisał: kubus838 » 03 kwie 2018, 14:59

Witam

Kolego nie ma czegoś takiego jak "trwała wkrętarka" i nie mam tu na myśli ilości przepracowanych godzin. Dziś maikta i bosch są produkowane w chinach. Z tego co wiem to w przypadku makity sieciowej możesz poszukać sprzętu "po wystawowego". Nawet w centrali tej firmy nie kupisz już sprzętu który byłby wyprodukowany w innym państwie niż chiny. Z boschem i blekan dekcer jest dokładnie tak samo. Na Twoim miejscu szukałbym wkrętarki sieciowej takiej która ma łożyska zamontowane w koszykach metalowych. Czasami na alegro czy olx można spotkać starą celme jako wkrętarka sieciowa. Mój kolega sobie taką kupił i w przypadku awarii wymienia łożyska oraz szczotki. Największą wadą tego urządzenia jest kabel zasilający który trzeba raz na rok wymieniać po się "przełamuje" - ale trzeba się do tego przyzwyczaić bo kabel jest już "ówczesny"

robert


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

#3

Post napisał: strikexp » 03 kwie 2018, 16:01

Kabel się nie będzie łamał jak doda się sprężynę na łączeniu. Zaczęli dawać plastikowe wzmocnienie to się łamie. A w profesjonalnym sprzęcie zdarzają się jeszcze sprężynki na kablach.
Ogólnie uważam że wkrętarki to jest jakiś żart. Sprzęt który powinien być trwały, jest produkowany jako jednorazówka.

Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

#4

Post napisał: c64club » 03 kwie 2018, 22:52

Bez jaj, koledzy. Toya made in China jakoś dużo krócej żyje niż Makieta made in China. Wiadomo że trwałości starej Celmy PRCR 10 nie dorównają (mam taką, dostałem od taty 10-letnią 25 lat temu i robi do dzisiaj) ale są narzędzia, które po prostu robią, jak i atrapy. I o te nie atrapy pytam - zna ktoś wkrętarkę w kształcie T, sieciową i nie totalny szmelc?
Usługi ślusarskie, spawanie (MAG, TIG) Katowice.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Wygodna i trwała wkrętarka SIECIOWA

#5

Post napisał: kubus838 » 03 kwie 2018, 23:00

c64club pisze:
03 kwie 2018, 22:52
I o te nie atrapy pytam - zna ktoś wkrętarkę w kształcie T, sieciową i nie totalny szmelc?
No też ciekaw jestem.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”