Wybór plotera do cięcia 3mm HDF

Plotery tnące

Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

Wybór plotera do cięcia 3mm HDF

#1

Post napisał: 2jacks » 25 lut 2016, 18:52

Witam. To będzie kolejny wątek z cyklu "co kupić"...ale licze na życzliwość i cenne informacje.

Więc jak w temacie. Chodzi mi tylko o maszynę do cięcia płyty 3mm..czyli płyt pilśniowych, lub HDF. Chodzi o płyty lakierowane. Chodzi o wycinanie drobnych elementów, wielkości koło 2 cm kwadratowych o różnej geometrii(kąty ostre/półokręgi itd..)Ważną sprawą jest jakość cięcia i gładkość powierzchni.

Nie ma dla mnie znaczenia szybkość cięcia. Wystarczający obszar roboczy to 70x50...ale może być nawet 2x mniejszy jeśli w zamian dostanę niższą cenę, lub wyższą jakość maszyny(po prostu będę ciął z 2 a nie jednego arkusza)

Wstępnie pasowałyby mi maszyny mill ABC(ale opinię widzę słabe)...http://www.obrusn.pl/images/Moje_Pliki/ ... generalnie czy mogę liczyć na jakieś sugestie..co omijać, co można brać pod uwagę.

[ Dodano: 2016-02-26, 11:49 ]
To może chociaż jakieś ogólne uwagi dotyczące specyfikacji...Bo większość maszyn ma funkcje które akurat mi są do niczego nie potrzebne. Potrzebuję maszynę do cięcia tylko tej 3mm HDF(no może dojdzie jeszcze frezowanie MDF..ale to mogę zlecić...podstawą jest cięcie)...i nie wiem na co zwracać uwagę. Czy potrzebuję tych ciężkich sztywnych konstrukcji...czy ich ciężar i sztywność to jednak coś czego przy wymienionym typie pracy jest zupełnie zbędne itd...

Osobiście skłaniam się ku OBRUSN ze względu na miejsce(jestem z Torunia)..ale opinie na temat ich frezarko grawerek znaleźć ciężko.



Tagi:

Wróć do „Plotery tnące”