WS 15- brak pokrętła regulacji wysokości i remont

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
jakchr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2016, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec

WS 15- brak pokrętła regulacji wysokości i remont

#1

Post napisał: jakchr » 21 wrz 2018, 18:22

Witam.
Mam dwa pytania:
1. Od dłuższego czasu szukam wiertarki WS 15. Nurtuje mnie jedna rzecz. Istnieją wiertarki WS 15, które nie posiadają bocznego kółka regulacji wysokości wrzeciennika. To normalne ? Nie wiem co o tym myśleć. Czy szukać raczej tych z bocznym kółkiem.
Znalazłem takie dwie na jednym z portali ogłoszeniowych. Jedna ma wystające, nieobrobione mechanicznie miejsce pod to kółko. Druga natomiast ma to miejsce "płaskie", wyrównane z korpusem.
https://www.olx.pl/oferta/wiertarka-sto ... gOaah.html
https://www.olx.pl/oferta/wiertarka-sto ... vxSCc.html

2. Czy kupując obojętnie z którego roku i tak samo nieważne gdzie została wyprodukowana WS 15, wysyłając ja np. do szkoły w Bydgoszczy na remont, nie będą mieć problemu z dopasowaniem części ? Chciałbym kupić coś, co mi posłuży jakiś czas, a kiedy zdecyduję się na remont, nie okaże się, że nie da się jej wyremontować, a jeżeli jest taka możliwość, to trzeba dorabiać specjalnie do niej części.

Z góry dziękuje za pomoc.
Jakub



Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Re: WS 15- brak pokrętła regulacji wysokości i remont

#2

Post napisał: rc36 » 21 wrz 2018, 19:48

Były wersje WS 15 z korbą podnoszenia jak pod tymi linkami, ale jest to mniej wygodne. Co do remontu w Bydgoszczy to lepiej się dowiedzieć u źródła czy naprawiają każdą odmianę WS 15.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WS 15- brak pokrętła regulacji wysokości i remont

#3

Post napisał: Petroholic » 21 wrz 2018, 21:05

Podępnę się pod temat :) Gdzie znalezć korbę do podnoszenia WSD-16? Dostałem takową w rozliczeniu i oczywiście korby brak :( Jeśli dobrze rzuciłem okiem to jest wałek ze ślimacznicą z tyłu kolumny - na oko wyjście kwadrat #12mm i gwint w osi M8...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”