wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1511

Post napisał: atom1477 » 03 lut 2024, 20:21

szopenn pisze:
03 lut 2024, 20:17
dalej czekam na odpowiedź, jestem cierpliwy. Ty nie jesteś tu politykiem u olejnik, masz odpowiedzieć z kim.
Nie mam obowiązku odpowiadania. Poza tym nie zadałeś dostatecznie precyzyjnego pytania żeby odpowiedz mogła być precyzyjna.
szopenn pisze:
03 lut 2024, 20:17
atom1477 pisze:choć musiał by to być nowy zreformowany PIS).


no coś słyszałem, kaczyk ostatnio coś tam marudził, że duży zus dla przedsiębiorców to był błąd i oni to naprawią jak wygrają wybory. To pewnie o tej reformie mówisz.
Nie. Mówię o takiej że Kaczyński wyleci.




szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1512

Post napisał: szopenn » 03 lut 2024, 20:24

atom1477 pisze:Poza tym nie zadałeś dostatecznie precyzyjnego pytania żeby odpowiedz mogła być precyzyjna.


Pytanie było proste, z kim rządzić będzie konfederacja w przypadku gdyby koalicjantami mogli być do wyboru PIS lub PO? Do której partii konfederacja się przylepi? Chyba jesteś świadomy, że tylko w taki sposób konfederacja może dostać jakichś tam ministrów? Czy tego też nie rozumiesz? No to ci wytłumaczę, sami nie będą rządzić. Jeśli coś to tylko w koalicji.

Jeszcze prościej? NIE DA SIĘ
atom1477 pisze:Nie. Mówię o takiej że Kaczyński wyleci.


no jak braun wyleci to konfederacja będzie po reformacji :mrgreen: :mrgreen:
atom1477 pisze:Nie mam obowiązku odpowiadania.


pewnie, że nie masz obowiązku, wręcz nie musisz, bo każdy zna twoją odpowiedź ale... bądź świadomy, że jest pewnie bardzo duży procent ludzi, którzy mogliby zagłosować na konfederacje, jednak oni też znają odpowiedź - podobnie jak ty. Tylko różnica jest taka, że ty zagłosujesz, a oni - znając tą odpowiedź - niestety nie. Tak więc musicie poczekać cierpliwie na dar od losu, to co spotkało kukiza np. Dostąpił zaszczytów. :) :) ale to dobry przykład bo nadal byłoby wielu ludzi, którzy na kukiza by zagłosowali, gdyby tylko nie poszedł w objęcia PISu. Przecież Kukiz miał poparcie nawet kolegów ze sceny, ludzie mu zaufali. I tu jest pies pogrzebany, bo tacy co byli "poszukujący" podczas przed ostatnich wyborach, zagłosowali po raz drugi na PO, ale na kukiza czy konfę raczej nie.

Jak już tego nie zrozumiesz, to już nie zrozumiesz. Jeśli jednak coś tam będziesz odpowiadał, z czego wywnioskuje że zrozumiałeś, tzn że i moje "nieprecyzyjne pytania" też dobrze rozumiesz, i wiesz że są "precyzyjne".


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1513

Post napisał: atom1477 » 03 lut 2024, 20:57

szopenn pisze:
03 lut 2024, 20:24
Pytanie było proste, z kim rządzić będzie konfederacja w przypadku gdyby koalicjantami mogli być do wyboru PIS lub PO? Do której partii konfederacja się przylepi?

Co konkretnie zrobi to Ci nie mogę powiedzieć, bo:
1. Nie przewiduję przyszłości.
2. Nie jestem z Konfederacji, ani tym bardziej nie jestem z władz Konfederacji.
3. Nie wiadomo jakie programy wyborcze będą w takiej sytuacji. A to od tego zależy ewentualna koalicja.

Ale mogę Ci powiedzieć co sam bym zrobił.
Nie wchodził w koalicje, chyba że przy procentach jakie podałeś, czyli przynajmniej pół na pół (Konfederacja połowa %, i PIS połowa %, bo wtedy ma się realną władzę). No to myślę że PIS byłby jedyną opcją.
Ale nie myśl że to właśnie to odstrasza wyborców. Bo niby gdzie idą ci wyborcy rezygnując z Konfederacji? No przecież nie do KO. Sporo wyborców zaakceptowałaby koalicję z PISem.
No ale jak mówię: główna opcja to brak koalicji. Nawet kosztem nie dojścia do władzy. Tu błędu nie widzę.
Błąd widzę gdzie indziej.

Niedoszłych wyborców konfederacji nie odstrasza brak koalicji (czy planu koalicji podanego przed wyborami), czy program wyborczy. Ich odstrasza oszołomstwo niektórych polityków Konfederacji. I ja to rozumiem, a nawet się z tym zgadzam. Faktycznie trzeba by trochę przytemperować pewne zapędy tych polityków do takich wypowiedzi.
I to tu widzę błąd. Że po wyborach sobie folgują. A powinni w zaparte trzymać się kultury i odsuwać oszołomstwo. I wtedy od wyborów do wyborów, poparcie by im rosło aż by byli w stanie wgrać samodzielnie.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 21:01 przez atom1477, łącznie zmieniany 1 raz.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1514

Post napisał: szopenn » 03 lut 2024, 21:00

atom1477 pisze:Ale nie myśl że to właśnie to odstrasza wyborców. Bo niby gdzie idą ci wyborcy rezygnując z Konfederacji? No przecież nie do KO. Sporo wyborców zaakceptowałaby koalicję z PISem.


kukiz bardzo podobny też do konfy, antysystemowość, zerwanie ze starym betonem, nieskompromitowany... ludzie szybko wyciągają wnioski i węszą analogie - to już było. Widać co łączy a co dzieli. Na konfę już nie zagłosują bo już jeden taki antysystemowiec był. Konfederacja sporo straciła po tym co zrobił kukiz, ludzie już eksperymentować nie będą i nie dadzą się nabrać na gadkę o zerwaniu z betonem wierchuszką czy innymi.

A gdzie idą wyborcy rezygnując z konfederacji? Do pisu no bo gdzie... i to tak łatwo wywnioskowałeś, a tak ci ciężko przez gardło przechodzi że konfederacja to w sumie pis-bis.
atom1477 pisze:Co konkretnie zrobi to Ci nie mogę powiedzieć, bo:
1. Nie przewiduję przyszłości.


Postaraj się jednak odpowiedzieć na pytanie... nie wiem dlaczego tak trudno przechodzi CI przez gardło to, z kim konfederacja się ułoży. Sama nie będzie rządzić, i nie wygra też samodzielnie wyborów.

PS. widzisz, może dlatego bardzo łatwo się tobie dogadać z jasiem czy drzasiem... oni też kiedy trzeba ostatecznie odpowiedzieć, to zawracają kijem wisłę.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 21:07 przez szopenn, łącznie zmieniany 2 razy.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1515

Post napisał: atom1477 » 03 lut 2024, 21:03

Już odpowiedziałem.
Dlaczego zakładasz że Konfederacja będzie jednak rządzić, i to w koalicji? Przecież dopiero wtedy Twoje pytanie ma sens.
Może nie będzie rządzić, i tyle. Czyli i koalicji nie będzie.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1516

Post napisał: szopenn » 03 lut 2024, 21:05

atom1477 pisze:Już odpowiedziałem.


Nie odpowiedziałeś
atom1477 pisze:Dlaczego zakładasz że Konfederacja będzie jednak rządzić, i to w koalicji?


Konfederacja nie wygra samodzielnie wyborów, scenariusz, że mogłaby być w koalicji nie jest mało realny . Kukiz miał mniej posłów a trafił do pisu i jego ludzie dostali teki. Więc i pytanie jest na miejscu.

Z kim się ułoży w takiej sytuacji konfa, z pisem czy z po? Nie pytam gdzie ewentualnie pójdą jej wyborcy gdyby konfy zabrakło - tak jak powiedziałeś - do pisu, jesteście podnóżkiem pisowskim, to oczywiste.


Nie musisz się bać odpowiedzieć, ale to również odpowiedź na pytanie dalczego tak mało ludzi głosuje na konfe. Jednak co mnie bardziej zastanawia czy dziwi, to że wyborcy konfy odnajdą się - pójdą do pisu - to mnie nie dziwi, ale zastanawiam się co zrobi moherowa babcia jak pisu nie będzie???
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 21:14 przez szopenn, łącznie zmieniany 1 raz.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1517

Post napisał: atom1477 » 03 lut 2024, 21:11

Sam nie rozumiesz pytania jakie zadałeś.
I dlatego nie widzisz mojej odpowiedzi.

W związku z tym, kończę dyskusję w tej sprawie.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1518

Post napisał: szopenn » 03 lut 2024, 21:15

atom1477 pisze:Sam nie rozumiesz pytania jakie zadałeś.


aha.... no cóż, przynajmniej argument godny wyborcy konfederacji. Ja w przeciwieństwie do ciebie, nadal mogę z tobą podyskutować i zadać Tobie to pytanie ponownie. Lubię popatrzeć jak się męczysz.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1519

Post napisał: atom1477 » 03 lut 2024, 21:20

szopenn pisze:
03 lut 2024, 21:05
ale zastanawiam się co zrobi moherowa babcia jak pisu nie będzie???
Wprawdzie nie są chyba wtedy moherowi, ale znam ludzi który w wieku > 80 lat głosowali na KO.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1520

Post napisał: szopenn » 03 lut 2024, 21:22

atom1477 pisze:Wprawdzie nie są chyba wtedy moherowi, ale znam ludzi który w wieku > 80 lat głosowali na KO.


80 latek głosujący na KO nie jest moherem...

Nie podchodź do moich wypowiedzi tak wybiórczo, wróć do problemu, skoro zamknąłeś dyskusje to się już nie odnoś do spraw, które nie mają znaczenia. Z takim podejściem rozmawiaj sobie z jasiem - od tematu do tematu, cytując kropkę czy przecinek i rozwijając z tego nowy wątek.

Więc jak, z kim zatańczy konfa?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”