Własny biznes co myslicie

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
zuber2007z
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:08
Lokalizacja: Poznań

Własny biznes co myslicie

#1

Post napisał: zuber2007z » 08 sie 2014, 15:33

Witam chciałbym robić przygotówki dla firm w okolicy z różnego materiału stale różne gatunki,aluminium miedź,termoplasty.Chodzi o to żeby wstępnie po frezować jakieś kostki na zamówienie.Oferowałbym również szlifowanie.Musiałbym kupić jakąś piłę taśmową,frezarkę i szlifierkę.Co myślicie na ten temat?



Tagi:

Awatar użytkownika

egojack1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 247
Rejestracja: 02 mar 2014, 19:39
Lokalizacja: R-sko
Kontakt:

#2

Post napisał: egojack1 » 08 sie 2014, 15:48

Witam. Aby coś sensownego myśleć na temat Twoich planów, czy spróbować je skomentować należy wiedzieć dużo więcej niż to, co napisałeś, m. in. co potrafisz, jakie masz doświadczenie, zaplecze techniczne, zasoby, czy potrafisz prowadzić firmę, działać na rynku (marketing), czy robiłeś analizę rynku, jaką masz konkurencję itd, itp. Po tych trzech zdaniach, które napisałeś z oczekiwaniem komentarza można tylko pomyśleć, że wybacz jesteś mało poważny, i ja np. nie dał bym Tobie żadnego zlecenia.


Autor tematu
zuber2007z
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:08
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: zuber2007z » 08 sie 2014, 16:05

Jestem frezerem pracuję na centrum obróbczym.Szlifować mógłbym się nauczyć.Myślę że nie miałbyś się czego obawiać przygotówkę idzie szybko zmierzyć ;)

[ Dodano: 2014-08-08, 16:10 ]
W obecnej pracy ciągle muszę frezować przygotówki detali i potem robię gwinty,otwory,kontur itd. Nie wiem jakie jest zapotrzebowanie na moim rynku na takiego typu usługi.Przecież żadna firma mi nie powie tego ile robią jakiś kostek itd.

Awatar użytkownika

egojack1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 247
Rejestracja: 02 mar 2014, 19:39
Lokalizacja: R-sko
Kontakt:

#4

Post napisał: egojack1 » 08 sie 2014, 16:15

Chciałem Tobie tylko zasygnalizować, że umieć coś robić, nawet mieć czym, to nie wszystko. Mieć dobry produkt to nie sztuka, sztuką jest go z zyskiem sprzedać. Dlatego na Twoim miejscu zrobił bym klasycznie tak, jak się robi planując jakąkolwiek działalność: napisał bym sobie na kartce jakiś biznesplan (taki dla siebie) i zrobił bym sobie analizę SWOT, po czym to przemyślał.

http://www.twojewiadomosci.com.pl/conte ... -wz%C3%B3r

http://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_SWOT

Najistotniejszą sprawą jak by na to nie patrzył jest znalezienie klientów. Czy oni w Twojej okolicy będą możesz się prosto przekonać badając rynek. Obdzwoń, ogłoś, odwiedź ze swoją ofertą potencjalnych klientów, już da to jakiś obraz sytuacji.

Zadowoleni klienci napędzą kolejnych.
Powodzenia. ;-)


Zdebel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2014, 10:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Post napisał: Zdebel » 13 lis 2014, 09:34

Masz środki na zakup sprzętu? Widać że znasz się na tym fachu. To radziłbym Ci złożyć wniosek o dotację na otwarcie dzialalności gospodarczej. Ja wprawdzie działam w innej branży ale 20 tys. dostałem, kupiłem za to co chciałem i działam.


sebamajster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

#6

Post napisał: sebamajster » 13 lis 2014, 15:00

spróbować zawsze można, tylko podpytaj kogoś kto się zna jakie warunki trzeba spełniać, chodzi mi o lokal, pozwolenia bhp itd.


Zdebel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2014, 10:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Post napisał: Zdebel » 18 lis 2014, 15:31

Uważam że nie potrzeba żadnych specjalnych pozwoleń. Można działać tylko w oparciu o wymagania sanitarne i przepisy bhp.


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#8

Post napisał: Grawer.Gift » 18 lis 2014, 16:33

zuber2007z pisze:Szlifować mógłbym się nauczyć.
I od tego bym zaczynał zakładanie własnej firmy
Najpierw się naucz.

Jak czasem szukam kogoś do wykonania czegokolwiek to często mam ofertę :
,,ja się szybko uczę "

I wtedy wiem że jak tylko się nauczy to ... i tak dla mnie będzie za późno.
Dlatego najpierw nauka - później własna firma.

Jest taki stary kawał z brodą o tym jak to 2 osoby chca założyć firmę :
- jeden ma wiedzę
-drugi ma kasę

po pewnym czasie ten co miał wiedzę zdobędzie kasę
ten co miał kasę ..... zdobędzie wiedzę.

Nie chciałbym jednak, aby ktoś odniósł wrażenie że mam coś przeciwko zakładaniu firm, ABSOLUTNIE. Lepiej jednak dla samego zakładającego zrobić to w odpowiedniej kolejności - wychodzi wtedy taniej .
Najdroższa jest nauka na własnych błędach.


Zdebel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2014, 10:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Post napisał: Zdebel » 01 kwie 2015, 12:52

Musze się przyznać, z firmą jednak nic nie wyszło :) Ale zatrudniłem się u znajomego w zakładzie i pracujemy. Uczę się na własnych błędach tak jak napisałeś. Nauka drogo kosztuje, bo cześto zbieram baty, że coś źle zrobiłem. Ale wyciągam wnioski. Własna firma jednak nie w tym roku, może w przyszłym.


Kriskris
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2018, 03:17

Re: Własny biznes co myslicie

#10

Post napisał: Kriskris » 19 lip 2018, 19:39

Witam,
Mam mozliwosc kupienia duzej wytaczarki Giddigs&Lewis typ G50. Poniewaz od 15 lat mieszkamy poza Polska chcialem zapytac jak wyglada rynek obrobki skrawaniem CNC duzych czesci w Polsce, czy jest szansa na jakies zlecenia, jaki jest przedzial cen za godzine pracy duzej wytaczarki?
Pytam tez dlatego iz zamierzamy wrocic do Polski i moze bym otworzyl jakis maly biznes na poczatek.
Dodam ze mam prawie 20 lat doswiadczenia w programowaniu i obsludze wytaczarek cnc, znam programy cad cam, nie mam problemow z obrobka dosc skoplikowanych duzych czesc, natomiast nie znam realiow w Polsce na dzien dzisiejszy.
Prosze o info.
pozdrawiam
krzysiek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”