WKA25 czy WED32

Którą wybrać? Pomoc w zakupie.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
prezesss89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 13 gru 2012, 12:12
Lokalizacja: Łęczna

WKA25 czy WED32

#1

Post napisał: prezesss89 » 02 lip 2018, 17:01

Witam, chcę kupić wiertarkę ma ona służyć do wiercenia od czasu do czasu w warsztacie na własne potrzeby trafiły mi się dwie jedna to WKA25 za 4000zł i druga WED32 za 5400 zł miałem kupić ta WKA ale trafiła mi się jeszcze niedaleko ta WED i sam nie wiem czy warto jest zapłacić więcej za tą drugą niby ma obrotowy stół i mechaniczny posuw ale z drugiej strony jest trochę bardziej skomplikowana i boję się że coś się będzie psuło a ta tańsza chyba prostsza będzie w naprawie? Czytałem też że w tej z posuwem jak się na lewych obrotach włączy posuw to coś tam się wyłamuje, dużo jest rozkręcania żeby sprawdzić przed zakupem czy nie było to ułamane? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Luz na wrzecionie to wystarczy ręką sprawdzić czy jest duży czy mały czy jakoś inaczej? Bym był wdzięczny za w miarę możliwości szybką odpowiedz bo na jutro jestem umówiony na oglądanie. Wszystkie uwagi jak i co sprawdzić mile widziane.



Wróć do „WARSZTAT”