Windows XP, brak kompatybilności z CNCUSBController

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
LaskaGS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 12:08
Lokalizacja: Bytom

Windows XP, brak kompatybilności z CNCUSBController

#1

Post napisał: LaskaGS » 23 sie 2017, 14:06

Witam,

Z racji tego, że od pewnego czasu zaczęła mnie interesować amatorska zabawa w CNC, sprawiłem sobie małego mechanicznego chińczyka. Problem pojawił się, gdy próbowałem go podłączyć do PC.

W tym celu zakupiłem komputer Dell Optiplex 745 z LPT. Z racji tego, że w aukcji obrabiarki sprzedawca zarzekał się, że można frezarkę połączyć przez USB poprzez CNCUSBController, na chwilę obecną wstrzymałem się z kupnem kabla LPT. Jak mniemam błędnie, bo podłączyć owszem i można, ale na tym się kończy. Problem polega na tym, że gdy wgram w/w program pod WindowsXP, to po uruchomieniu wyskakuje komunikat "USB Port error". Na stronie producenta wyczytałem, że należy zaktualizować sterowniki. Po aktualizacji sterowników, faktycznie błąd nie wyskakuje, ale program sekundę po uruchomieniu się wyłącza. Po trzecim razie odpuściłem. System po podłączeniu do internetu nie wykazuje chęci rozwiązania problemu, a mnie skończyły się pomysły co dalej z tym zrobić.

Przeglądając forum, znalazłem wątek w którym wyczytałem, że mój komputer nadaje się świetnie pod LinuxCNC. Tutaj nasuwają się kolejne pytania.

1.Czy instalując LinuxCNC, sterowanie przez USB, całkowicie przestaje mieć rację bytu, czy jednak jakaś możliwość istnieje?
2.Czy pełen kabel LPT 25 pinowy załatwi sprawę?
3. Czy jest możliwość sprawdzenia w inny sposób niż diodami czy mój port LPT jest pełen, czy "prawie pełen"? Jakieś numeryczne oznaczenie tego portu, w biosie, jakiś program czy coś?
4. W jaki sposób najkrótszą drogą uruchomić frezarkę i zmusić ją do współpracy? Mam dość walenia głową w mur, więc nie ukrywam, że liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Na chwilę obecną Dell ma wgrany czysty WindowsXP 32bit. bez żadnych zbędnych programów. Zoptymalizowany pod maksymalną wydajność.

Zdjęcie poglądowe nowego towarzysza niedoli. Na aukcjach kryje się pod nazwą: 3020T
Obrazek



Tagi:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: strikexp » 24 sie 2017, 13:16

Jakby coś to na allegro można kupić legalnego Windows 7 za 15zł( i to nawet z fakturą). Jak linux jest Ci obcy to spróbuj z nowszą Windą.


Autor tematu
LaskaGS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 12:08
Lokalizacja: Bytom

#3

Post napisał: LaskaGS » 24 sie 2017, 21:18

Strikexp,

Dzięki. Nieco się wygłupiłem. Gdzieś mi umknął ten mały fakt Windowsa 7. Sterowniki przestały współgrać z Windowsem XP, na siódemce problem nie występuje. Wszystko działa, problem poniekąd rozwiązany. Komputer łączy się z maszyną i pozwala na sprawne sterowanie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”