Vinteq ze złotym medalem MTP

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Vinteq ze złotym medalem MTP

#1

Post napisał: Redakcja » 01 lis 2017, 20:22

Obrazek
Vinteq zajmuje się produkcją systemów utylizacji uciążliwych zapachów, które powstają w procesach produkcji spożywczej, kompostowniach, biogazowniach i zakładach przetwórstwa odpadów. Dostarczane przez markę produkty zapewniają korzyści środowiskowe i ekonomiczne. Marka skupia się na realizację procesów, w których dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami i dużym doświadczeniem. Oferuje kompletne instalacje, w tym serwis i konserwację. Oprócz produkcji systemów utylizacji zapachów, zajmuje się również doborem, instalacją oraz wdrożeniem linii technologicznych do produkcji chipsów, orzechów, prażynek i innych produktów spożywczych.

Do konkursu marka Vinteq zgłosiła urządzenie zaprojektowane przez firmę Centriair, która zajmuje się produkcją m.in. separatorów odśrodkowych, filtrów UV, filtrów węglowych, urządzeń do separacji uciążliwych zapachów. W zależności od zastosowania, stężenia związków w gazach procesowych, wymaganej wydajności oraz warunków otoczenia urządzenia łączone są w odpowiednie zestawy tworząc linie technologiczne zapewniające wysokowydajną eliminację uciążliwych zapachów i niebezpiecznych związków takich jak siarkowodór. Nagrodzony Marodour charakteryzuje się wysoką skutecznością, niskimi kosztami eksploatacji i łatwością instalacji. Przeznaczony jest do utylizacji uciążliwych zapachów w niewielkich obiektach, np. osiedlowych śmietnikach, lokalach gastronomicznych, fermach zlokalizowanych w pobliżu skupisk miejskich. Zasada działania Marodour jest prosta: urządzenie za pomocą wentylatora zasysa powietrze ze źródła odoru, a następnie oczyszcza je w reaktorze UV z systemem ColdOX™ i w filtrze z węglem aktywowanym.

Państwa rozwijające się, w tym Polska, coraz częściej odczuwają negatywne skutki emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Konsekwencją, która dotyka zarówno nas, jak i nasze środowisko, są uciążliwe zapachy. Stają się one przyczyną konfliktów i skarg składanych do instytucji takich jak Inspektorat Ochrony Środowiska. Wyróżnienie dla urządzenia Marodour pozwala przypuszczać, że systemy służące do eliminacji uciążliwych zapachów, w przyszłości będą Stosowane na szeroką skalę i wpłyną na poprawę jakości życia lokalnych społeczności.

Obrazek
ObrazekTagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”