Ekoparanoja

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1691
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Ekoparanoja

#121

Post napisał: grg12 » 25 maja 2024, 06:27

Z punktu widzenia portalu to nie była komunikacja prywatna bo odbywała przez ich server :)
A tak serio - to nawet nie jest szczyt absurdu, lata temu podobny algorytm przyczepił się do mojego hasła do sieci firmowej :) I nie, nie chodziło o to że hasło było zbyt proste tylko właśnie o "niecenzuralność".
Przy okazji - co to za komputery i bios? Myślałem że czepia się o to że uefi nie ma sygnatury i trzeba wyłączyć "secure boot" ale skoro grub działa to raczej nie to...



Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8107
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#122

Post napisał: tuxcnc » 25 maja 2024, 11:46

grg12 pisze:
25 maja 2024, 06:27
Z punktu widzenia portalu to nie była komunikacja prywatna bo odbywała przez ich server :)
No to mniej więcej tak, jakby poczta otwierała ludziom listy, bo są wożone w ich workach...
grg12 pisze:
25 maja 2024, 06:27
Przy okazji - co to za komputery i bios? Myślałem że czepia się o to że uefi nie ma sygnatury i trzeba wyłączyć "secure boot" ale skoro grub działa to raczej nie to...
Takie miniaturowe HP EliteDesk 705 G3 DM AMD A10-8770E.
W skrócie, Debian 12 instaluje pliki startowe tam, gdzie BIOS ich nie szuka...
Tutaj pełniejszy opis: https://wiki.debian.org/GrubEFIReinstal ... bootloader


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1864
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#123

Post napisał: drzasiek90 » 25 maja 2024, 20:30

tuxcnc pisze:
24 maja 2024, 20:41
Jak zwykle niczego nie rozumiesz.
To była PRYWATNA korespondencja.
Co prawda na portalu aukcyjnym,
Jak zwykle, to ty niczego nie rozumiesz.
Przychodzisz do kogoś, na wejściu przedstawiają ci zasady. Możesz się zgodzić i wejść albo nie zgodzić i wyjść. Zgadzasz się a potem masz pretensje?
Do korzystania z allegro nikt nikogo nie zmusza.
Ale jeśli już korzystasz i akceptujesz regulamin to nie wiem dlaczego się teraz oburzasz.
Twoja korespondencja ze sprzedającym na allegro nie jest prywatna - nie wysyłasz jej nawet na prywatnego meila tylko na meila allegro który "cenzuruje i przekazuje".
A wiesz dlaczego cenzuruje? Bo allegro dba o swój biznes i ma do tego prawo. A wszystko przez Januszy, którzy wystawiali na allegro ale proponowali sprzedaż poza allegro aby nie było prowizji. Allegro dba o swój biznes i cenzuruje wiadomości, cenzuruje treść ogłoszeń.
A że algorytmy nie są idealne, czasami wychodzi jak wychodzi.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8107
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#124

Post napisał: tuxcnc » 25 maja 2024, 21:23

drzasiek90 pisze:
25 maja 2024, 20:30
tuxcnc pisze:
24 maja 2024, 20:41
Jak zwykle niczego nie rozumiesz.
To była PRYWATNA korespondencja.
Co prawda na portalu aukcyjnym,
Jak zwykle, to ty niczego nie rozumiesz.
Przychodzisz do kogoś, na wejściu przedstawiają ci zasady. Możesz się zgodzić i wejść albo nie zgodzić i wyjść. Zgadzasz się a potem masz pretensje?
Do korzystania z allegro nikt nikogo nie zmusza.
Ale jeśli już korzystasz i akceptujesz regulamin to nie wiem dlaczego się teraz oburzasz.
Twoja korespondencja ze sprzedającym na allegro nie jest prywatna - nie wysyłasz jej nawet na prywatnego meila tylko na meila allegro który "cenzuruje i przekazuje".
A wiesz dlaczego cenzuruje? Bo allegro dba o swój biznes i ma do tego prawo. A wszystko przez Januszy, którzy wystawiali na allegro ale proponowali sprzedaż poza allegro aby nie było prowizji. Allegro dba o swój biznes i cenzuruje wiadomości, cenzuruje treść ogłoszeń.
A że algorytmy nie są idealne, czasami wychodzi jak wychodzi.
Pieprzysz takie głupoty, że nie ma sensu z nimi polemizować...


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1864
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#125

Post napisał: drzasiek90 » 25 maja 2024, 21:30

Jak nie masz argumentów to nie polemizuj.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8107
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#126

Post napisał: tuxcnc » 25 maja 2024, 21:58

drzasiek90 pisze:
25 maja 2024, 21:30
Jak nie masz argumentów to nie polemizuj.
Nie chodzi o brak argumentów, tylko o zasadę, że ciężar dowodu spoczywa na tym kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza.
Mówiąc prościej, nie mam obowiązku prostować każdej bzdury którą napiszesz, to Ty masz obowiązek udowodnić że masz rację.
Może spróbuj od udowodnienia tego, że istnieje związek pomiędzy próbami sprzedaży poza Allegro a wyszukiwaniem brzydkich słów w wiadomościach wymienianych już po zakupie...


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1864
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#127

Post napisał: drzasiek90 » 25 maja 2024, 22:05

Czy myślenie zanika w pewnym wieku, czy może od zawsze miałeś z tym problem?
Żeby coś udowadniać, najpierw musiałbym postawić tezę. A w żadnym wypadku nie twierdziłem, że istnieje związek związek pomiędzy wyszukiwaniem brzydkich słów a próbami sprzedaży poza allegro.
Odpowiedziałem na pytanie, po co algorytmy cenzurują prywatną korespondencję na allegro.
Podałem ci jednen z przykładów, dlaczego to robią.
A to, że przy okazji cenzurują słowa? A co w tym dziwnego? Chociażby po to, aby zachować kulturę wypowiedzi na swoim "podwórku".

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8107
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#128

Post napisał: tuxcnc » 26 maja 2024, 05:44

drzasiek90 pisze:
25 maja 2024, 22:05
Czy myślenie zanika w pewnym wieku, czy może od zawsze miałeś z tym problem?
Żeby coś udowadniać, najpierw musiałbym postawić tezę. A w żadnym wypadku nie twierdziłem, że istnieje związek związek pomiędzy wyszukiwaniem brzydkich słów a próbami sprzedaży poza allegro.
Odpowiedziałem na pytanie, po co algorytmy cenzurują prywatną korespondencję na allegro.
Podałem ci jednen z przykładów, dlaczego to robią.
A to, że przy okazji cenzurują słowa? A co w tym dziwnego? Chociażby po to, aby zachować kulturę wypowiedzi na swoim "podwórku".
No i znowu popis chamstwa i głupoty.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1864
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#129

Post napisał: drzasiek90 » 26 maja 2024, 09:30

tuxcnc pisze:
26 maja 2024, 05:44
No i znowu popis chamstwa i głupoty.
A tobie to jakoś przeszkadza? Przecież jesteś w tej kwestii liderem na tym forum.
Chyba, że nie lubisz konkurencji, wolisz być niekwestionowanym liderem chamem.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2879
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Ekoparanoja

#130

Post napisał: atom1477 » 26 maja 2024, 13:23

W tym wypadku bardziej przychylam się do wersji Tux-a, bo mimo że mamy tam firmę prywatną, to jest to firma monopolistyczna. Albo po prostu duża, a więc narzucająca swoje widzimisię wszystkim naokoło.
Nie bez powodu przez stulecia tajemnica korespondencji dotyczyła korespondencji, a nie kanału dystrybucji tej korespondencji. To że poczta była czyjąś własnością, nie dawało temu właścicielowi prawa do narzucania tego treści jakie będzie przyjmował do dostarczenia.
Gdy teraz pozwolimy właścicielom kanałów komunikacyjnych wnikać w treść, to już nigdy nie będziemy mieli ano wolności ani tajemnicy.
Powiedzenie "nie chcesz: nie korzystaj" ma sens tylko gdy mamy jakieś alternatywy.
Każdy kanał komunikacji należy do kogoś, więc niby jak i gdzie mielibyśmy korzystać z komunikacji na innych zasadach?
Odróżnijmy kapitalizm od korporacjonizmu. Ja też jestem za obroną własności prywatnej, ale tylko w kapitalizmie. A obecnie mamy już korporacjonizm, czyli system gdzie kapitał należy tylko do wąskiej grupy uprzywilejowanych monopolistów, a zwykli ludzie nie są w stanie wytworzyć im konkurencji.

A wracając do ekoparanoi. Już wiele lat temu wprowadzono dziwaczne przepisy dotyczące odpadów.
Np. definicję odpadu:
https://legalis.pl/pozbycie-sie-w-prawie-odpadowym/
W skrócie: odpadem jest to, czego posiadacz chce się pozbyć. Trzeba zaznaczyć że przedmiot nie musi być zużyty czy uszkodzony, wystarczy chęć pozbycia się!
I tu taki mały cytacik z forum:
philut pisze:
26 maja 2024, 11:08
Nowa cena 500zł wciąż do negojacji . Chce się tego pozbyć!
Zatem philut tą wypowiedział sprawił że przedmioty jakie posiada stały się odpadami.
No to zobaczmy jakie są obowiązku posiadacza odpadów (albo raczej użytkownika sprzętu, ale już mniejsza o to)
W tym wypadku to szczególnie ważne, bo to są elektroodpady:
https://lexlege.pl/ustawa-o-zuzytym-spr ... zetu/6233/
Fakt, tu mówią o odpadach z gospodarstw domowych. Ale czy dla odpadów przemysłowych jest łatwiej/lepiej?
Oczywiście że nie! Takich odpadów też trzeba się pozbywać, ale jeszcze za to płacić!
Nie mówię że jest źle, bo te przepisy wcale nie działają. Mówię tylko że natworzono sterty bzdurnych przepisów, które tylko wprowadzają zamęt.
Bo gdyby faktycznie każdy się do nich stosował, to by nie mógł sprzedać sprzętu jakiego zamierza się pozbyć.
Musiałby sprzedawać bez chęci pozbycia się.
Czyli zgodnie z przepisami, już nie ważne co robisz, ale ważne też co sobie myślisz gdy to robisz! Można więc popełnić myślozbrodnię.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”