Uruchomienie Gildemeister CTX400

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Uruchomienie Gildemeister CTX400

#1

Post napisał: 251mz » 09 maja 2024, 20:59

Hej

Mam Gildemeistra CTX400 z pulpitem sterowniczym jak poniżej:
Obrazek

Czy ktoś kto pracuje na takim sprzęcie może mi objaśnić jaka jest procedura startu?

Na ten moment jak załączę maszynę to na ekranie wszystkie moduły są initialised.
Wtedy klikam przycisk B ( pierwszy od lewej z tych 4ch w rzędzie ) i przechodzi mi do ekranu jak widać.

Naduszam biały kwadratowy z I i silniczkiem.
Załącza się hydraulika , styczniki głównego napędu i serw i w zasadzie tyle.
Jedynie co to zaświeca się czerwona kwadratowa kontrolka z piorunem.

Wyświetla mi jeszcze P495 - Napęd główny : za wysoka temperatura silnika.
Ale to jest jakieś pokłosie tego ,że sterowanie nie załącza sygnału zezwolenia dla napędu głównego bo jak zrobiłem zworkę na sygnale od temperatury to wyskakuje inny P , że napęd główny nie gotowy.
Ogólnie też prześledziłem schematy i po przekaźnikach widać ,że sterowanie nie załącza zezwolenia na napęd wrzeciona.

Dlatego pytam ogólnie jaka jest procedura startu maszyny?
Bo na ten moment z tym P495 jestem w stanie wejść w manual control ale nie jestem w stanie nic robić.
Po wejściu w reference też nie wiem co dalej oganąć. Trzeba kliknąć reference i co dalej?

Ten przycisk kwadratowy z symbolem kółka z I , na dół od MPG to w ogóle do czego służy , bo u mnie nie reaguje , a teoretycznie sprawny jest.

Jak by ktoś jeszcze poobjaśniał do czego poszczególne przyciski oraz te kluczyki to byłbym wdzięczny bardzo.




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4173
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchomienie Gildemeister CTX400

#2

Post napisał: Steryd » 09 maja 2024, 21:48

Tak jak jest musisz wcisnąć 6 ( czyli reference mode) potem start. Jeszcze w międzyczasie trzeba otworzyć drzwi i zacisnąć uchwyt lub go otworzyć (jesli nie ma przedmiotu do zaciśnięcia) i zreferować konika (ruszyć w przód i odsunąć na maksa do tyłu i przytrzymać.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Gildemeister CTX400

#3

Post napisał: 251mz » 09 maja 2024, 22:12

Steryd pisze:Jeszcze w międzyczasie trzeba otworzyć drzwi

Ok , a te dwa przyciski pomarańczowe pod grzybem to do czego ( drzwi mam ręczne:D )
Steryd pisze: zacisnąć uchwyt lub go otworzyć (jesli nie ma przedmiotu do zaciśnięcia)

Rozumiem ,że potrzebuję do tego pedałów ( mam nie podłączone :( )
Przy okazji uchwytu to do czego ten przycisk z uchwytem w prawym górnym rogu klawiatury?
Steryd pisze:zreferować konika (ruszyć w przód i odsunąć na maksa do tyłu i przytrzymać.

Którym to co i jak? Rozumiem ,że pedały do tego też podłączyć?


I czy konik i uchwyt i drzwi muszę ogarnąć przed referencją?


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4173
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchomienie Gildemeister CTX400

#4

Post napisał: Steryd » 09 maja 2024, 22:23

Konik to ten dynks do podpierania przedmiotu naprzeciwko uchwytu.
Jak masz dwia komplety pedałów, to pewnikiem jeden jest od uchwytu, drugi od konika. Jak nie, to pewnie konik jest na przyciskach.
Te guziki pod grzybem wyglądają na obsługę drzwi. Nawet jak są ręcznie otwierane, to trzeba zwolnić blokadę.

Poruszanie uchwytem i konikiem będzie działać tylko przy otwartych drzwiach.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Gildemeister CTX400

#5

Post napisał: 251mz » 09 maja 2024, 22:34

Steryd pisze:Konik to ten dynks do podpierania przedmiotu naprzeciwko uchwytu.

Nie no bez jaj :D Pytałem o przyciski ;)
Steryd pisze:Te guziki pod grzybem wyglądają na obsługę drzwi. Nawet jak są ręcznie otwierane, to trzeba zwolnić blokadę.
Poruszanie uchwytem i konikiem będzie działać tylko przy otwartych drzwiach.

Drzwi mam rzeźbione, widzę ,że krańcówka od drzwi jest zamontowana , ale klucz interlocka jest odkręcony i wetknięty na stałe...

Jeszcze raz zapytam , czy bazowanie dopiero zadziała po tych czynnościach z uchwytem i koniem?

I kolejna sprawa :
Ten przycisk kwadratowy z symbolem kółka z I , na dół od MPG to w ogóle do czego służy , bo u mnie nie reaguje , a teoretycznie sprawny jest. Kiedy się go używa?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”