Wosk maszynowy

Wosk do obróbki skrawaniem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
CrappoidTab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2024, 14:19

Wosk maszynowy

#1

Post napisał: CrappoidTab » 11 kwie 2024, 17:15

Po raz kolejny temat wosku maszynowego do obróbki skrawaniem.

Jak wielu i mnie ten temat zainteresował ale ku mojemu zdziwieniu nie jest to materiał łatwo i tanio dostępny. W europie nie znalazłem, albo ceny zaporowe. Najbardziej popularny to chyba machinablewax.com ale z USA wysyłka zbyt droga.
Z tego względu postanowiłem zrobić swój własny i chciał bym poznać waszą opinie.
Eksperymentuję z różnymi twardościami (proporcje wosk/polimer) i ciekaw jestem jaką twardość wy preferujecie i dla czego.
Chodzi oczywiście o większe bryły a nie te małe dentystyczne/jubilerskie kostki.
Obrazek
Temat na tym forum był już poruszany, ale dotyczył głównie rezultatów samoróbek.
Czy frezowaliście wosk maszynowy i z jakimi rezultatami? Gdzie zakupiliście?
Czy jest w ogóle zapotrzebowanie na wosk maszynowy? Zastanawiam się czy nie zrobić go więcej bo wyszedł mi całkiem niezły. Temp topienia powyżej 100st, nie lepi się do freza, ładne wióry, bez pęknięć i pęcherzy powietrza, bardzo twardy.

Mogę darmowo wysłać zestaw moich bloczków do przetestowania jeżeli jest ktoś zainteresowany. (mam nadzieję, że prywatne wiadomości działają)



Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”