Mazak Qt 18m Qt 8 szukam szkolenia

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

Mazak Qt 18m Qt 8 szukam szkolenia

#1

Post napisał: Zbroja » 06 gru 2013, 22:24

Witam, w najbliższym czasie na hali mają znaleść sie maszyny Mazak qt 18m i mazak qt 8.
Szukam osoby co mnie przeszkoli z zakresu programowania, sterowanie Mazatrol T 32-3.
Interesuje mnie też ogólna obsługa maszyny, konserwacja itp.
Wolałbym, żeby mnie przeszkoliła osoba co robi na tych maszynach, z tego co sie szef zorientował, w Mazaku robią szkolenia na nowych maszynach.
Jestem z Krotoszyna, to jest koło Ostrowa wielkopolskiego, dobrze by było jakby osoba, która będzie mnie uczyć była z bliskiej okolicy. Moge dojechać na miejsce lub można przyjechać do nas. Za wszystko będzie oczywiście zapłacone, czekam na propozycje.

Na cnc nie pracowałem nigdy, pracuje na automatach tokarskich konwencjonalnych index, tornos, strohm, znam rysunek techniczny, o cnc dużo czytałem, także podstawy mam.



Tagi:


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#2

Post napisał: Zbroja » 08 gru 2013, 18:23

Jeszcze jedno pytanie, ściągłem sobie instrukcje Mazatrol T plus ze sterowaniem na 3 osie, czy to sterowanie dużo sie różni od T 32-3 ? chciałbym sobie poczytać, coś wiedziałbym na ten temat.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#3

Post napisał: rafalxfiles » 09 gru 2013, 20:05

Tak jak ogólnie popatrzysz przez cały przekrój sterowań mazaka to te starsze od nowych różnią się tylko detalami.. wiadomo, że coś tam jest w nowszym sterowaniu usprawnione ale zasada jest ta sama.. więc spokojnie sobie czytaj i ucz się..


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 620
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: mateu5 » 21 gru 2013, 11:39

Witaj. Bardzo dobrze znam T32-3, możesz śmiało czytać instrukcje T Plus, różnice w programowaniu są znikome.


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#5

Post napisał: Zbroja » 22 gru 2013, 11:47

Dzięki za info, szef mnie zapisał na szkolenie w mazaku w Katowicach, musze umieć mazatrola i wtedy pojade do niemiec do firmy dla której robimy i tam mi pokażą pare rzeczy na tych maszynach.
Szkoda, że cieżko znaleść kogoś na miejscy co pokazałby mi obsługe od strony praktycznej.
Teraz święta to mam zamiar sie zaznajomić z tymi instrukcjami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”