Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
ermet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:32

Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#1

Post napisał: ermet » 25 sty 2021, 11:41

Dzień dobry wszystkim,

Jesteśmy firmą produkującą elementy metalowe. Nasz Zakład mieści się w Stąporkowie (woj.świętokrzyskie).

Proszę Was o pomoc w znalezieniu odpowiedniej osoby, która podjęłaby się naprawy jednego z naszych laserów światłowodowych do cięcia stali. Są to maszyny produkcji Chińskiej. Model uszkodzonej maszyny to HSG LMN3015H o mocy 3,3kW.
Problemem jest najprawdopodobniej uszkodzenie końcówki kabla światłowodu przy głowicy tnącej. Zdjęcie końcówki załączam poniżej.

Obrazek

Źródło światła to RAYCUSS (tabliczka poniżej).

Obrazek

Najlepiej nawiążemy z kimś stałą współpracę z zakresu serwisu tego tupu urządzeń. W sumie mamy dwa lasery ze wschodu.



Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#2

Post napisał: bratanek65 » 25 sty 2021, 13:56

Wątpię żeby to się dało naprawić poza fabryką.
Pytałeś w EURAZIO?
"Let's Go Brandon"


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#3

Post napisał: nicek » 25 sty 2021, 15:37

A kto Wam sprzedał ten laser?
I dlaczego nie zwróciliście się o pomoc do dostawcy?
I obawiam się, że szukanie "osoby" do takich napraw jest jak szukanie "osoby", która przeszczepi Ci nerkę.
Ktokolwiek będzie w stanie wymienić cały światłowód musi mieś za sobą całą infrastrukturę fabryki wraz z sprzętem pomiarowym wartym serki tysięcy eur, więc szukanie "osoby" , która to zrobi raczej nie będzie skuteczne.


Autor tematu
ermet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:32

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#4

Post napisał: ermet » 25 sty 2021, 15:47

bratanek65 pisze:
25 sty 2021, 13:56
Wątpię żeby to się dało naprawić poza fabryką.
Pytałeś w EURAZIO?
Przepraszam, ale w moim poście pomyliłem marki laserów. HSG to drugi nasz laser który działa. Ten zepsuty to Leiming, którego oficjalnym dystrybutorem jest maszyny-polskie.pl. My kupiliśmy nasze lasery bezpośrednio z Chin zanim jeszcze miały swojego polskiego dystrybutora.
Niestety maszyny-polskie nie chce nam serwisować lasera ponieważ (o dziwo) Chińczyk (producent) im praktycznie tego zabrania. A polski dystrybutor ni może nam pomóc ponieważ kupiliśmy laser bezpośrednio z Chin (nie obchodzi ich to, że wtedy jeszcze nie byli dystrybutorem tych maszyn na polskę). I tak zostaliśmy bez pomocy serwisowej (Chińczycy twierdzą że jest pandemia i nigdzie nie przyjadą do naprawy).
... Dlatego też szukamy jakiś niezależny serwis, który np. serwisuje źródła światła Raycuss w polsce.

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#5

Post napisał: bratanek65 » 25 sty 2021, 17:20

nicek pisze:
25 sty 2021, 15:37
I obawiam się, że szukanie "osoby" do takich napraw jest jak szukanie "osoby", która przeszczepi Ci nerkę.
Ktokolwiek będzie w stanie wymienić cały światłowód musi mieś za sobą całą infrastrukturę fabryki wraz z sprzętem pomiarowym wartym serki tysięcy eur, więc szukanie "osoby" , która to zrobi raczej nie będzie skuteczne.
Nie do końca tak jest. W przypadku IPG czy Trupfa można kupić światłowód, który da się skutecznie wymienić. Do "żółtych" laserów nie widziałem takich części ale może serwisy mają dostęp.
"Let's Go Brandon"


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#6

Post napisał: nicek » 25 sty 2021, 21:04

Hmm... Ciekawe, kupiłem od IPG setki źródeł i nie słyszałem o tym aby można było sobie samemu światłowód wymienić.
Może masz na myśli źródła z beamswitchem? Ale to już historia, a sam beamswitch kosztował więcej niż całe żółte źródło.
IPG do wymiany światłowodu przyjedzie na drugi dzień i do pomiaru wiązki po wymianie przywiezie w aucie furę sprzętu za setki tysięcy.
Więc nasuwa się pytanie po co w zasadzie ten Chińczyk miałby tu przyjeżdżać?
No i również po co miałby ten dystrybutor przyjeżdżać? Popatrzyć sobie na upalony światłowód?
Historyjka z zakazem? Nie chcą naprawić bo pewnie po prostu nie mają takiej możliwości
Pojawia się pytanie jak klient, który kupił taką maszynę w Polsce byłby w takiej sytuacji obsłużony?

Zupełnie inną kwestią jest to kto weźmie odpowiedzialność za to że to zadziała?
Zakładając, że ktoś przyjedzie zesplajsuje światłowód nawet oryginalny producenta źródła i zaraz się on popali lub zniszczy źródło.
Kto za to zapłaci? Ryzyko niepowodzenia i uszkodzenia czegoś innego jest duże więc aby komuś się to opłacało musi wziąć za to tyle pieniędzy aby pokryć straty w przypadku gdyby jednak nie zadziałało.
Jeśli jednak nie zadziała to czy klient zapłaci za próbę naprawy i światłowód?
Taki naprawiacz powie przyspawałem, zrobiłem co miałem zrobić, a to że nie zadziała to pewnie wina czegoś innego w źródle.
No ale nawet gdyby zadziałało, to jeśli za 2 dni złącze się przegrzeje i upali źródło tak, że będzie do wyrzucenia to nie dość, że trzeba będzie kupić nowe źródło, to jeszcze pieniądze za wymianę światłowodu wyrzucone.

Powyżej to tylko potencjalne scenariusze niepowodzenia, ale zwracam uwagą na możliwe problemy.
Bardzo jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie bo zawsze zastanawiałem się jak takie rzeczy są naprawiane poza Chinami.
Obawiam się, że może okazać się, że jedyną możliwością będzie odesłanie źródła do Chin do naprawy ale procedury celne i transporty + naprawa może być droższa od zakupu nowego źródła.

Wiem, że trochę to straszne ale może jest na to jakiś cudowny lek, którego nie znam.
Chętnie dowiem się czegoś na ten temat.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6115
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#7

Post napisał: oprawcafotografii » 25 sty 2021, 21:35

Kupiłem czipsy :)
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


atlc
Posty w temacie: 1

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#8

Post napisał: atlc » 25 sty 2021, 21:38

oprawcafotografii pisze:Kupiłem czipsy

Zrób miejsce na kanapie :D


maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 780
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#9

Post napisał: maciek95k » 25 sty 2021, 21:39

Obrazek


Sirious1976
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 20 lis 2020, 09:06

Re: Prośba o pomoc w naprawie Lasera światłowodowego z Chin

#10

Post napisał: Sirious1976 » 25 sty 2021, 21:58

Swoją drogą, dużo zapłaciliście za ten laser?
Aż strach pomyśleć co w takiej sytuacji zrobić.
Nie chcę siać paniki, ale chyba pora zacząć szukać złomiarza...

Trzymam mocno kciuki by ktoś był w stanie Ci pomóc!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”