Problem z regulacją luster laser 40w

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mariorafaello
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2020, 10:23

Problem z regulacją luster laser 40w

#1

Post napisał: mariorafaello » 27 lip 2020, 10:35

Witajcie, drodzy forumowicze.
Od listopada 2019 jestem posiadaczem lasera chińczyka 40w. Maszyna została kupiona w celach hobbystycznych - moja żona zajmuje się scrapbookingiem i potrzebowała takiej maszyny do wycinania różnych materiałów. Do lutego maszyna sprawowała się dobrze, później żona wycinała na niej trochę mniej rzeczy i ploter był używany dość rzadko. Jednak z cięcia na cięcie docinał coraz gorzej. Doszło do tego, że nawet elementy w prawym górnym rogu były niepodocinane (żona wycina w pleksi). Czytając posty na forum uznałem, że to wina źle skalibrowanych luster. Podążając waszymi instrukcjami, postanowiłem ustawić wszystko jak trzeba. Przeszkoda pojawiła się już na początku, gdy robiłem test wiązki. Nakleiłem taśmę na lustro, moc 20% i nie zadziało się nic. Później drugi raz kliknąłem przycisk testu i tez nic. Po pewnym czasie było czuć jakiś smród, hmm, jakby lekkiej spalenizny? Szybko odłączyłem maszynę od prądu i zastanawiam się, jak ten problem rozwiać. Bo po wiązce ani widu, ani słychu... Jeśli jesteście w stanie mi pomóc, bardzo Was proszę o porady.




Arkadiusz2000
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 11 maja 2017, 18:01
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Problem z regulacją luster laser 40w

#2

Post napisał: Arkadiusz2000 » 28 lip 2020, 11:35

Zwiększyć moc lasera na 30% lub więcej, ale to by oznaczało spadek mocy zasilacza lub tuby, u mnie (K40) zaczyna świecić od 10%.
Jeśli taśma jest naklejona na ostatnie lustro tzn nad soczewką to może promień wychodzi sporo poza taśmę, należy zacząć od pierwszego lustra, na wprost tuby.

Dodane 3 minuty 14 sekundy:
Ewentualnie po zmroku otworzyć komorę tuby, zgasić światło, wcisnąć test i spojrzeć czy w tubie widać różowy promień.
Wszystko jest trudne nim stanie się proste (C.K. Norwid)


kokpit11
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2018, 15:44

Re: Problem z regulacją luster laser 40w

#3

Post napisał: kokpit11 » 30 lip 2020, 20:13

Witam, ja bym nie testował drugiej opcji, która ma na celu sprawdzanie czy następuje wyladowanie w tubie. Zacznij od pierwszego lustra przy tubie później kolejne. Zawsze zamykaj obudowę. Co do mocy to zasilacz lub niestety tuba już zaczynają szwankowac. Możliwe też że masz brudne lustra, ale temat czyszczenia jest na forum koniecznie przeczytaj bo możesz je nieodwracalnie uszkodzić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”