Zakup lasera - co pod usługi

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#21

Post napisał: slashdot » 12 mar 2014, 21:09

pitsa pisze:Kolejni flustraci i wietrzy spiskowcy. :mrgreen:
Kolegę pitsa prosiłbym, żeby tu nikogo nie obrażać. My tu o poważnych sprawach rozmawiamy i rzeczowo :lol: :lol:
pitsa pisze: Zrobiłem rundkę po firmach posiadających niebieskie maszyny i wniosek jak wyciągam jest prosty: każdy z nich stwierdził, że po co przepłacać jak otrzymują maszyny spełniające wymagania nawet lepiej niż zagraniczne "marki".
Jedni uważają, że marka wszystko załatwi, inni podejmują świadome i trafne decyzje.
A ile dokładnie kolega odwiedził tych firm i przy jakiej okazji? Jakie blach cięli? Do 3mm czy grube?
pitsa pisze: Pewnie też jestem podstawioną osobą, bo kasuję małych spamerów, a dużych nie ruszam. ;-)
Czy to nie kolega pitsa chwalił się w którymś z tematów, że odwiedza zakład kimla ze swoją gromadka studentów w ramach zajęć dydaktycznych? A po co teraz kolega występuje w roli adwokata? Żeby w ramach wdzięczności za dobry PR na amatorskim, jakby nie było, forum CNC, mieć dobry kontakt z firma w przyszłości?

Uczciwie proszę.



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#22

Post napisał: cinematic2 » 12 mar 2014, 21:38

Spamerska lub jak ja to określam kryptoreklamowa - działalność różnych mniej czy bardziej utajonych reprezentantów firmy Kimla jest ogólnie znana na tym forum.
Niestety - dla potencjalnych nabywców- jest on jedną ze świętych krów tego forum.
A to jest bardzo nie fair ze strony właściciela forum w stosunku do użytkowników.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#23

Post napisał: pitsa » 12 mar 2014, 21:40

No i co z tym problemem zrobimy?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#24

Post napisał: lolo2 » 12 mar 2014, 22:01

Wprowadzimy godzinę policyjną i zorganizujemy łapanki hehe


Macie problemy....


nerc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:07
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#25

Post napisał: nerc » 12 mar 2014, 22:13

Może ktoś podpowie, czy pole robocze 2500x1500 jest wystarczające przy usługach czy jednak te 3000 by się przydało? Jak to wygląda?

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#26

Post napisał: slashdot » 12 mar 2014, 22:31

3000x1500mm to standard dla wycinarek laserowych do blachy.


nerc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:07
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#27

Post napisał: nerc » 12 mar 2014, 22:33

Masz rację, ale można spotkać oferty używanych laserów ze stołami 2500x1500, więc moje pytanie czy wykorzystujecie te 3000 czy większość jest mniejszych detali ?


Autor tematu
SebastianK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:39
Lokalizacja: Polska

#28

Post napisał: SebastianK » 12 mar 2014, 22:51

2500x1500 ? Chyba na 1250..

Ogólnie - moim zdaniem - pod usługi nic mniejszego niż 3000x1500 nie ma sensu. A i to jest bardzo często mało - dlatego się zastanawiam nad 4x2.

[ Dodano: 2014-03-12, 22:58 ]
lolo2 pisze:
Byłem w firmie K i w kilku innych firmach i powiem że jak najbardziej jest wszystko OK. Podobało mi się.

Zresztą powiedzcie co tu można spiepszyć:
Źródło kupujesz z IPG, głowicę Hayaga, wzywasz firmę która to złączy razem, oprogramowanie serwisowe do lasera dostajesz od IPG.
Pozostaje do zrobienia ploter, ot cała filozofia. Więc czy firma K czy firma E czy jeszcze inna.... fiber to fiber. Za dużo różnic nie ma, jedynie oprogramowanie i przetestowane parametry. Ciąć blachę laser "POWINIEN" ciąć z taką samą wydajnością.


Na dzień dzisiejszy trzeba tylko czekać aż jakiś "wariat" wyskoczy przed szereg i zaproponuje większą moc lub jakąś nowinkę technologiczną, której nikt nie ma.
No wydaje mi się jednak, że sknocić można dużo. Samo zrobienie dobrego plotera, detekcji kolizji, dobrego oprogramowania i zgrania tego wszystkiego w jednym na pewno nie jest łatwe. Kłopoty z technologią zdarzają się firmom z dużym doświadczeniem w dziedzinie laserów a tutaj jednak fiber wciąż jest pewną nowością.

No nic. W każdym razie i tak pojadę obejrzeć i samemu ocenię jak to wygląda.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#29

Post napisał: cinematic2 » 13 mar 2014, 00:24

pitsa pisze:No i co z tym problemem zrobimy?
Co ty zrobisz to twoja sprawa ale to nie twój poziom więc nic nie zrobisz.
A ja po prostu przestałem kupować u sponsora.
Nie wiem jak inni użytkownicy ale ja nie lubię być robiony w ch... tylko dlatego że panowie się znają.
Zresztą Kimla to jedyny przypadek.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#30

Post napisał: lolo2 » 13 mar 2014, 08:16

nerc ja bym brał co najmniej 3x1,5m. W mojej firmie już całkowicie przeszliśmy na 4x2 no ale to też wynika z naszej produkcji, arkusze zamawiamy pod wymiar detali.

Sebastian: no jak już ktoś się bierze za budowę lasera to chyba ploter powinien umieć zrobić.
Detekcje kolizji to już masz chyba w głowicy wmontowane (gotowiec);
Oprogramowania CAM, CAD masz gotowe np. Metalix, i inne. (znam tylko Metalixa bo tego mam :P).
Szczerze to nie wiem co takiego wysoce zaawansowanego jest w tych laserach, zaprogramować HMI i PLC? Zbudować sztywny korpus? Kupić silniki i je wmontować wg instrukcji?
Jak ktoś tworzy (buduje) maszyny od kilku lat to takie rzeczy powinien umieć zrobić.

Z CO2 sprawa wyglądała gorzej bo trzeba było dorwać Turbinę - a tego pewnie nikt chętnie nie sprzedawał, potem zbudować tor do prowadzenia wiązki - lustra szczelnie zamknięte, szafy elektryczne 3 razy większe niż w fiberze. Tu są trudności w budowie lasera.

Zresztą widać jak trudny jest do zrobienia fiber policzcie sobie ile Polskich firm je buduje :P


Osobiście proponuję pojechać zobaczyć Eagla i Kimlę - (z czego eagla mamy u siebie w firmie i jest OK), moim zdaniem są to maszyny na poziomie bardzo wysokim. No chyba że ktoś woli "tradycję" to warto jechać zobaczyć Trumpfa 5040.
W tym roku najprawdopodobniej kupimy jeszcze 1 lub 2 lasery od którejś z tych firm.
O reszcie firm jakoś tak cicho, nic nie słychać. Mazak coś tam dłubią potajemnie - Optiflex, Bystronik testuje 6kw, a reszta polskich składaczy nie wychyla się przed szereg.


Już się nie mogę doczekać targów w poznaniu.
Szkoda że największe targi EMO będą dopiero za rok i to w Mediolanie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”