Zobacz laser fiber firmy Kimla

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

vectoor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2012, 08:51
Lokalizacja: POLSKA

#11

Post napisał: vectoor » 06 cze 2012, 07:00

Witam,
więc jaka jest cena lasera 500w z automatycznym zmieniaczem palet ???
Pozdrawiam



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#12

Post napisał: lolo2 » 06 cze 2012, 13:07

vectoor pisze:Witam,
więc jaka jest cena lasera 500w z automatycznym zmieniaczem palet ???
Pozdrawiam
Musisz zadzwonić spytać się osobiście, bo to tajemnica jest :)


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 23

#13

Post napisał: www.kimla.pl » 06 cze 2012, 23:08

W pewnym sensie jest to tajemnica handlowa. Po co ułatwiać konkurencji życie?
A tak na serio to jest zbyt dużo szczegółów do ustalenia aby tak rzucać cenami.
Akurat laser 500W ze zmieniaczem palet nie jest zbyt fortunną konfiguracją.
500W to raczej maszyny warsztatowe czyli nie zbyt szybkie.
Jeśli ktoś ma zamiar zwiększyć wydajność to proponował bym najpierw zwiększyć moc lasera do 1kW a dopiero następnie dodawać palety.
Chodzi o to, że dopłata do zmieniacza palet do lasera 500W jest porównywalna do dopłaty do 1kW. Nawet jak czasu na zmianie palet nie zaoszczędzimy to laser będzie ciął szybciej i i tak wydajność wzrośnie na porównywalnym poziomie. Jednak w tym przypadku mamy konkretną korzyść w postaci możliwości cięcia grubszych blach.

W sprawie ofert proszę na [email protected]


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#14

Post napisał: jacek-1210 » 07 cze 2012, 23:40

Na taką "tajemnicę handlową" UOKiK ma wlasne określenie: "zmowa cenowa" :smile: . Tajemnica handlową to może być adres poddostawcy albo ceny podzespołów, a nie cena detaliczna maszyny. Miałem już okazję być świadkiem w sprawie prowadzonej przez UOKiK właśnie w temacie zmowy cenowej i próby monopolizowania rynku i nie było to ani łatwe ani miłe dla tamtej firmy, ani nie skończyło się prędko :neutral:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 23

#15

Post napisał: www.kimla.pl » 07 cze 2012, 23:48

Konkurencja w tych laserach jest bardzo duża a ceny różnią się niewiele ponieważ każdy kupuje źródła w tym samym miejscu. A że źródło to lwia część ceny maszyny to konkurować można tylko jakością, wydajnością, trwałością i nie ma tu miejsca na sentymenty.

Jakby jakieś firmy miały zmowę cenową to dla mnie dobrze, bo oferta firmy Kimla będzie jeszcze atrakcyjniejsza. :grin:
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 09:41 przez www.kimla.pl, łącznie zmieniany 1 raz.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#16

Post napisał: lolo2 » 08 cze 2012, 00:03

vectoor pisze:Witam,
więc jaka jest cena lasera 500w z automatycznym zmieniaczem palet ???
Pozdrawiam
Za laser konkurencyjny Fiber na źródle IPG mocy 4KW 4x2m stoły wymienne wszystkie napędy na silnikach liniowych, zapłacisz do około 500 000 euro.

Źródła IPG masz modułowe, podstawowy moduł to chyba 500w, kupujesz kilka takich modułów i robisz sobie źródło jakiej mocy chcesz.

Więc zgadując już: 100tys firmy chcą zarobić, 200tys źródło (4kw), 200tys silniki liniowe i cały osprzęt.
500w źródło (podstawowy moduł) kosztuje w okolicach, 50 tys euro??

Więc można se policzyć że średni laser 3x2m 500w ze zmieniaczem palet wyniósłby ciebie około, 150 - 200tys euro. (1kw o te 50tys droższy).

jacek-12 pisze:...
Jeszcze nie słyszałem aby kogoś sondowali za to że ceny nie chce podać.

Chociaż naszą firmę raz chcieli do sądu podać za to że 1000szt jednego detalu sprzedaliśmy na paragon. Też podobno w Polsce nie można. :) Jak już to na fakturę lub na czarno. heh.


A tak z ciekawości panie Kimla jakieś pierwsze dostawy laserów do klientów będziecie mieli w tym roku (jakie moce)? Targi przyniosły żniwa? Planujecie wystawiać się też w Hanoverze?


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 23

#17

Post napisał: www.kimla.pl » 08 cze 2012, 09:49

Tak, są już realizowane zamówienia na lasery z rezonarorami 1kW i 2kW obecnie finalizujemy zamówienie na 4kW.

Produkcyjny Laser Fiber firmy Kimla ze zmieniaczem palet pod blachy 1.5x3m o mocy 1kW kosztuje poniżej miliona zł.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#18

Post napisał: slashdot » 08 cze 2012, 13:07

Z ciekawości zapytam, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, a na targach w tym roku niestety nie byłem :cry: . Czy te wycinarki Fiber KIMLA posiadają oznaczenie CE? Czy te maszyny przeszły jakieś dodatkowe testy wykonane przez niezależną firmę i posiadają jakieś inne certyfikaty bezpieczeństwa? Szczególnie interesują mnie deklaracje producenta związane z bezpieczeństwem użytkowania i ochroną środowiska.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#19

Post napisał: jacek-1210 » 08 cze 2012, 17:08

lolo2 pisze:
Chociaż naszą firmę raz chcieli do sądu podać za to że 1000szt jednego detalu sprzedaliśmy na paragon. Też podobno w Polsce nie można. :) Jak już to na fakturę lub na czarno. heh.
Ano nie można - paragon służy do sprzedaży detalicznej, a 1000szt to trudno uważać za detal :smile: . Jeśli ktoś kupuje takie ilości w detalu, to jest oczywiste, że jest to do działalności i że tego nie wykazuje w obrotach a to, to już leży w sferze zainteresowań UKS-u. Fakt, że jest to nagminna praktyka, bo na przekręcie ten kraj stoi, ale 1000szt. to już lekka przesada :smile: :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#20

Post napisał: lolo2 » 08 cze 2012, 17:46

jacek-1210 pisze: Ano nie można - paragon służy do sprzedaży detalicznej, a 1000szt to trudno uważać za detal :smile: . Jeśli ktoś kupuje takie ilości w detalu, to jest oczywiste, że jest to do działalności i że tego nie wykazuje w obrotach a to, to już leży w sferze zainteresowań UKS-u. Fakt, że jest to nagminna praktyka, bo na przekręcie ten kraj stoi, ale 1000szt. to już lekka przesada :smile: :smile:
Czyli pani w sklepie kartonika cukierków też nie może sprzedać, trzeba na fakturę?

Jak jakiś zagraniczny klient do ciebie przyjdzie i chce kupić 1000szt czegoś to nie mogę mu sprzedać? Muszę się wypytać, musi mi podać swoje dane i muszę te dane zapisać? Trochę śmieszne.

No ale z drugiej strony fakt: "Jeśli ktoś kupuje takie ilości w detalu, to jest oczywiste, że jest to do działalności" coś w tym jest.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”