Wysokowydajne spawanie/łączenie metalu

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#31

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2017, 13:58

Właśnie nie mam pojęcia, ale przy jednej sztuce to pewnie kosmiczna cena.
I zwróć uwagę że ta cena dotyczyła tylko małej objętości łączenia spawalniczego. Pozostały materiał to byłby koszt płaskowników, prętów, profili itp.
Ale w sumie naprostowali moje myślenie, podobną wytrzymałość uzyskam oddając elementy w ręce doświadczonego spawacza.



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#32

Post napisał: InzSpawalnik » 30 kwie 2017, 15:54

Niekoniecznie.

Jakie kryterium oceny zastosujesz szukajac "doswiadczonego spawacza" ? Czy wystarczy ze otworzysz gazete z ogloszeniami i wybierzesz telefon pod haslem "Doswiadczony spawacz" ?
Jak masz zamiar ocenic jako osoba bez kwalifikacji w tej dziedzinie czy spawacz jest "doswiadczony" czy nie jest ?
Pozatym, tak jak Ci napisalem poszukaj informacji o Kwalifikowaniu Procedur Spawalniczych.
Moglbys jeszcze poszukac informacji ( wlaczajac certyfikaty materialowe ) odnosnie elementow z ktorych chcesz taka czy inna konstrukcje pospawac. Nawet Hiper-Super spawacz z 70-letnim doswiadczeniem nie poradzi sobie z pewnymi materialami.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#33

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2017, 21:59

Dzięki za wskazówki.
Co do spawacza to mam z 10 znajomych spawaczy. Mam w czym wybierać, chociaż słusznie zauważyłeś to co mi umknęło. Nie każdy materiał spawa się tak samo i nie każdy spawacz sobie poradzi z danym zadaniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”