Zakup osprzętu do migomatu

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
kavior
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:38
Lokalizacja: Krakow

Zakup osprzętu do migomatu

#1

Post napisał: kavior » 14 kwie 2017, 09:32

Witam
Kupiłem jakiś czas temu migomat Helvi 288. Do tej pory używałem tylko inwertera na elektrody, z migomatem nie miałem nigdy do czynienia. Potrzebuje pomocy w wyborze uchwytu, reduktora z butlą oraz drutu. Z tego co się dowiedziałem, to mam nie szaleć z długością uchwytu bo będzie problem z podawaniem drutu. 3 metry myślę, że spokojnie mi wystarczy. Tylko jakiej firmy wybrać? W sieci tyle tego, że głowa puchnie. Nie chcę brać czegoś co w rękach mi się rozpadnie ale też nie chcę pakować wielkich pieniędzy. Migomat będzie używany od święta do spawania stalowych profili do grubości max 3mm. Drut 0.8 mi wystarczy? Jeśli tak to jaki wybrać. Nie ogarniam jego mocowania w urządzeniu. Jest jakiś przyjęty standard? Chodzi mi o wielkość szpuli. Butle pewnie wezmę 8kg. CO2 czy argon? Reduktor jakiś tańszy z allegro mogę wziąć?



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post napisał: Petroholic » 14 kwie 2017, 10:07

GAZ = mieszanka (ładniejsze spawy i mniej odprysków = szybsze czyszczenie spawów)
DRUT = zależnie jakie masz rolki w migomacie 0,8 lub 1 mm, szpula standard 5kg (mała) lub może wejdzie 10kg musisz sprawdzić (szpule są standard)
UCHWYT = firmowy się opłaci + części eksploatacyjne (dysze, porcelanka...)

Jesteś z KRK to podjedź do hurtowni spawalniczej powiedz jaki masz sprzęt i ci dobiorą wyposażenie. A jak będzie za drogo to zapamiętaj parametry tego co dobrali i sprawdź na necie ceny :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”