Spawanie Al-Mg-Zn

Spawalnictwo i obróbka cieplna

kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#11

Post napisał: kuras » 14 mar 2015, 13:36

Dudi1203 pisze: tu chodzi o roboty typu przyjdzie Mietek z ulicy bo mu cos pekło i trzeba z miejsca spawnąć w 15 minut, wziac na flache albo dwie i wracać do poważniejszych zajęć.
Tym bardziej nie inwestowałbym w drogie metody ;)



Tagi:


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#12

Post napisał: greg_lbn » 15 mar 2015, 13:27

Można.. o ile to nie jest miejsce przenoszące siły decydujące o bezpieczeństwie użytkownika.
Nie unikniemy reakcji chemicznej materiału rodzimego w 100%. Zawsze w w pobliżu napoiny pojawi się reakcja, znaczy tam gdzie dotrze łuk elektryczny do materiału rodzimego.

Materiał dodatkowy to może być alsi5 albo nawet lepiej alsi12 - nie pęka, a jeżeli pęknie to o wiele rzadziej..

Amperaż nie może być za duży bo materiał rodzimy szybciej reaguje w większej temperaturze, a zbyt mały amperaż nie topi materiału.
Sztuczka polega na tym żeby łuk - elektrony nie opadały na materiał rodzimy lub co gorsza przemieszczały się od niego się od niego. Chodzi tu o uniknięcie reakcji chemicznej.

Staraj się rozlewać spoinę tak by łuk nie powodował reakcji.
Wiadomo że opary z tego materiału są mega trujące i do ceny spawania warto doliczyć cenę filtrów maski gazowej..
..to o TIG-u..

Bardzo dobrze sprawdza się MIG przy tym materiale. Nie wiem czy nie lepiej bo rzadko mam okazje popróbować. Ale z tego co zauważyłem, kiedy spawałem niedostępne miejsce dla uchwytu TIG'a, było rewelacyjnie bez bez rzucającej się w oczy reakcji (porów) , szczelnie. Materiał był gorący.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”