Wycena za spawanie aluminium

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Kacper__79
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: Ziębice

Wycena za spawanie aluminium

#1

Post napisał: Kacper__79 » 06 mar 2013, 19:22

Witam.
Proszę o wycene spawania chociaż przybliżoną kolegów którzy spawają takie rzeczy, bo z aluminium ja raczej spawam miski , klimatyzacja i takie inne rzeczy.
A więc tak;
Do pospawania mam ramę alu profil 60x30x3 wymiar 1970x1800 z poprzeczką w środku. Materiał jest klienta. Moja robota moim sprzętem to;cięcie piłą taśmową,fazowanie do spawania, spawanie całości, szlifowanie spoin zewnętrznych . Dziękuję i pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#2

Post napisał: Alvar4 » 06 mar 2013, 23:25

Ja jak mam trudności z podliczeniem klienta to liczę sobie po 50 zł od godziny za wszystko czyli cięcie, gięcie i spawanie razem. Zależy też jeszcze komu się robi bo można i wziąć 30 zł albo i 100 za godzinę. Musisz sobie ustalić stawkę godzinową i będzie Ci łatwiej w takich sytuacjach policzyć. Można też brać od centymetra spawu.
Obrazek


Autor tematu
Kacper__79
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: Ziębice

#3

Post napisał: Kacper__79 » 07 mar 2013, 10:03

Właśnie stawkę godzinową muszę przy tym policzyć i policze 50zł tak jak piszesz. Samego spawania nie ma dużo , więcej całego przygotowania. Problem w tym ze gościu chciał znać cene przed robotą. Powiedziałem mu 180zł i się zgodził bez zająknięcia. Nie wiem czy to dużo czy mało, zobaczymy po robocie ile przy tym zejdzie. Dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#4

Post napisał: Alvar4 » 07 mar 2013, 23:12

Przy spawaniu alu to tak jak mówisz, siedzenia, szlifowania, czyszczenia, odtłuszczania, docinania i w ogóle pieszczenia się co nie miara a spawania może z 5 minut na koniec wyjdzie. A jak Ci się nie będzie chciało czegoś wyczyścić i machniesz ręką bo niby jakoś tam będzie to niestety się zemści i jeszcze więcej przez to roboty będzie bo na bank poprawkę trzeba wtedy zrobić.
Obrazek


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#5

Post napisał: InzSpawalnik » 08 mar 2013, 23:39

Jesli material jest klienta to cene mozna okreslic jako iloczyn czasu i stawki godzinowej. Jesli prowadzisz swoj wlasny biznes to okreslenie owej stawki godzinowej jest chyba kluczowym zagadnieniem w calym przedsiewzieciu. Jako fachowiec od spawania bardzo latwo oszacujesz czas potrzebny do wykonania pracy, natomiast rownie wazne jest okreslenie oplacalnej stawki za godzine pracy. Czyli w skali miesiaca masz 4 tygodnie x 5 dni roboczych x 8 godzin pracy, to daje 160 roboczo godzin. Twoja pensja ( wliczajac podatki i zusy ) dajmy na to 3,2 tys - to nam daje w przeliczeniu na godzine 20 pln. Dodatkowo musisz oszacowac koszty elektrycznosci, wynajmu pomieszczenia, pradu i dodac do tych 20 pln. Teraz trudniejsza czesc, oprocz tych latwych do zidentyfikowania kosztow dochodza koszty materialow dodatkowych typu tarcze do szlifierki, gaz spawalniczy, rekawice, szkla spaw. Itp. To oraz koszty napraw sprzetu ( szlifierka, spawarka badz pila nie bedzie pracowac w nieskonczonosc ) tez powinno sie uwzglednic w tym rozliczeniu. Dodatkowo za jakis czas bedziesz chcial , musial albo bedzie tego wymagac nowe zlecenie od klienta do wymiany sprzetu ktory teraz uzywasz na nowy. Jesli okreslisz swoje ramy czasu mozesz wliczyc to do swojej podstawy roboczogodziny. Troche tego duzo ale tak wlasnie sie powinno do tego zabrac. Pozdrawiam.


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#6

Post napisał: acetylenek » 19 mar 2013, 00:10

Jak już się tak upierać przy 160 godzinach na miesiąc aby porównać to z etatem co oczywiście jest nieporównywalne to...

Jest jeszcze kilka istotnych szczegółów w tych wyliczeniach.
Pomijam oczywiście działanie cichaczem (ale nawet jak działa ktoś cichaczem to nie powinien zapominać o takich sprawach)

Księgowość - albo prowadzisz sam i w związku z tym nie masz już 160 roboczogodzin na spawanie albo płacisz za to.

Jeśli prowadzisz sam interes to jeszcze parę godzin w miesiącu Ci odpada na ... rozmowy z klientem, wizyty w sklepie, urzędach, wyszukiwaniu tego co chcesz kupić, sprzątaniu. W końcu ponoć kryzys ale nawet w czasach bezkryzysowych kilka godzin w miesiącu po prostu się czeka na klienta (można w tedy robić zakupy ale nie zawsze się da bo np. bez gazu ciężko spawać Tigiem). Można by się jeszcze czasem dokształcić czy wybrać na jakiś kurs, targi i inne. Do kosztów wliczyłbym jeszcze art. BHP.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”