Jaki sprzęt do spawania aluminium

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#21

Post napisał: Mariuszczs » 10 lut 2010, 22:26

a ja słyszałem że tylko różnią się kolorem bo w środku to samo :)



Tagi:


Włodi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2012, 22:58
Lokalizacja: Wałcz

#22

Post napisał: Włodi » 09 lis 2012, 23:13

Różne rzeczy się słyszy, najlepiej żeby odpisywali praktycy. Mój znajomy ma w warsztacie magnum do aluminium i jak dotąd (3 lata) urządzenie bezawaryjne. Ja natomiast miałem okazje spawać shermanem, tylko tym modelem z pulsem i w zasadzie po dobrym ustawieniu parametrów spoina wychodzi bardzo ładna. Wiec jak słyszę że do spawania al musi być sprzęt za 12 tys to mocno się usmiecham. Panowie to nie sprzęt to nasze rączki odpowiadają za ułożenie spoiny. Znam gościa, który spawarką kemppi 2300 MLS miał problem i nie umiał spawać. Także warto na początek zakupic coś tańszego i sprawdzonego i pocwiczyć.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#23

Post napisał: Alvar4 » 14 lis 2012, 22:11

Ja mam Magnum 335 taki jak tutaj.
Obrazek

Jest to sama spawarka bez chłodnicy którą ewentualnie trzeba dokupić.
Kupiłem lekko używaną z gwarancją od chłopaka z Wa-wy który to kupił ja nową w Łodzi (wróciła s powrotem w okolice Łodzi). Mało spawał nią bo za chwilkę kupił używkę kemppi (na szkoleniu spawalniczym mu taką doradzili). Nie mam chłodnicy co mnie czasami boli bo jak przyjdzie coś grubego typu felga to palnik się przegrzewa i niszczą się tulejki zaciskowe elektrod. Chłodnicę zbudowałem sobie sam tylko nie mam czasu jej podłączyć do palnika. Spawam różne rzeczy ale głównie rurki klimatyzacji samochodowej, miski olejowe, felgi, obudowy podświetlanych reklam, klamki i kartery motocyklowe i wszystko co tam ludzie przyniosą. Ostatnio wyspawałem sobie kolektor wydechowy z nierdzewki 4w1 do mojej starej Vectry. Na moje potrzeby jest wystarczająca i nie kosztowała góry dudków. Sprzęt zwrócił mi się w 2 lata i teraz spokojnie sobie zarabia. Problemem może być nadmiar gałek i sposób jak nimi kręcić. Ja do tej pory nie znam dokładnie wszystkich. Ustawiłem optymalnie i rzadko je dotykam. Do zwykłych codziennych spawań sprzęt wystarczający ale gdy jesteś doświadczonym spawaczem i zależy Ci na mega jakości to kupisz sprzęt z wyższej półki znanego producenta. Trudno jest tu wyrazić jakąś jedną opinię. Bardzo wiele zależy od spawacza. Przy spawaniu alu najważniejsza jest czystość spawanych elementów. Aluminium potrafi nasiąknąć różnymi świństwami. Najpodlej spawa się miski bo wiecznie z nich wyłazi olej i robi się czarno i znowu musisz czyścić. Znowu spawasz i znowu czarno i tak do zaj....nia. Jak chcesz zacząć trening to spawaj na początek czyste profile lub blaszki aluminiowe. Jak zaczniesz od spawania syfu to się szybko zniechęcisz. Znów się rozpisałem....sorki. Pozdrawiam.
A bym zapomniał. Moja spawarka ma małą wadę. Przy spawaniu aluminium nie da się zejść z prądem poniżej 25 amper ale to wszystkie chińczyki raczej tak mają, więc raczej spawać puszek po coli się nie da. Może być przez to problem przy spawaniu cienkich elementów. Ja sobie radzę tak, że spawam sekundę, ze 3 czekam aż ciepełko się rozejdzie i tak w kółko. Jak się zapomnisz i za dużo przygrzejesz to wytopisz dziurę i ciężko to potem uzupełnić. Najważniejsze doświadczenie więc kupuj i bierz się za trening. W necie jest fajny film-poradnik jak starszy facet w stanach pokazuje, krok po kroku, na sprzęcie Miller-a jak spawać-dużo mnie nauczył.
Obrazek


lukaszEWE
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Lokalizacja: EWE

#24

Post napisał: lukaszEWE » 18 lis 2012, 21:39

Witam!!
Zastanawiam sie nad zakupem tiga, szczególnie do spawania alu lecz jestem "świeżak" w temacie i proszę o fachowa porade bardziej doświadczonych:)

Czy słyszał ktoś o spawarkach firmy WELBACH?
Nadaja się one jako pierwsza spawarka czy raczej sa jakies trudności z opanowaniem?

Coś takiego mnie interesuje http://www.allegromat.pl/aukcja123958


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#25

Post napisał: lukadyop » 19 lis 2012, 22:21

Witam ja za podobna bez chłodnicy dałem 3500 a działa znakomicie, felgi , głowice , rurki klimy robię bez problemu. Reklama dźwignią handlu!


lukaszEWE
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Lokalizacja: EWE

#26

Post napisał: lukaszEWE » 19 lis 2012, 22:57

właśnie ja też chyba zakupie narazie bez chlodnicy a jak bedzie potrzebna to sie dokupi. Mozesz polecic jakiegos konkretnego sprzedawce? gdzie kupywałes swoją?


miron91
Posty w temacie: 1

#27

Post napisał: miron91 » 31 gru 2012, 19:09

A ja spawam sobie aluminium mma i bardzo fajnie się spawa nie narzekam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”