Błędy (okienka) podczas próby uruchomienia symulacji obróbki


Autor tematu
kubsztyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013, 23:12
Lokalizacja: Kielce

Błędy (okienka) podczas próby uruchomienia symulacji obróbki

#1

Post napisał: kubsztyk » 28 lis 2013, 11:07

Witam!
Zarówno na Windows 8, jak i Windows 7 (oba 64bit) miewam częste problemy z uruchomieniem symulatora. Nie jest to regułą, ale często się zdarza. Pomijam fakt, że na Windows 8 w momencie próby dodania cyklu Zgrubnego frezowania rowka wpustowego w wałku program się "wykrzacza" i koniec pracy. Załączam screenshoty: Obrazek Obrazek
Obrazek

Parametry sprzętu (laptopa):
Windows 7 Home 64 bit, Windows 8 64bit, Intel Graphics HD 4000 + AMD Radeon 7670M, Intel Core i7, 6GB RAM 1600MHz DDR3

Funkcja Kontrola konta użytkownika wyłączona w obu systemach

Edgecam 2009.01.2 Student Edition

Z góry dziękuję za pomoc!



Tagi:


Integrat
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 25 lis 2011, 12:59
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: Integrat » 28 lis 2013, 13:36

Witam,

Wyłącz w BIOS-ie kartę Intela. Prawdopodobnie podczas symulacji program z niej korzysta.

Pozdrawiam


Autor tematu
kubsztyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013, 23:12
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: kubsztyk » 28 lis 2013, 13:43

Kiedyś już próbowałem się jej "pozbyc". Nie pomagało odinstalowanie z systemu, w BIOS nie ma opcji wyłączenia. Jedyne co, to uruchamia się konfiguracja przełączania grafiki z AMD, gdzie można przypisac aplikacji "Oszczędzanie energii" bądź "Wysoka wydajnośc". Zawsze przypisuję tę drugą opcję.

A tutaj jeszcze czwarty rodzaj błędu, który właśnie przed chwilą mi się pojawił, lecz który zdarza się dośc rzadko:

Obrazek


Integrat
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 25 lis 2011, 12:59
Lokalizacja: polska

#4

Post napisał: Integrat » 28 lis 2013, 14:54

Jeżeli masz taką możliwość to przetestuj na innym kompie najlepiej z kartą nVidia.

Pozdrawiam


Autor tematu
kubsztyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013, 23:12
Lokalizacja: Kielce

#5

Post napisał: kubsztyk » 28 lis 2013, 15:35

Ok, sprawdzę na kompie stacjonarnym z XP i geforce 8600GT i jeśli mi się uda to na laptopie z win7 i chyba nVidią. Aczkolwiek krew mnie już zalewa przez tego edgecama, bo od tygodnia się morduję z jego instalacją i uruchamianiem, poprzez konfigurację bazy magazynu narzędzi, aż w końcu niedziałająca symulacja wstrzymuje projektowanie obróbki, które jest dość pilne..

[ Dodano: 2013-11-28, 16:12 ]
No to są żarty jakieś! Zainstalowałem Edgecam na stacjonarnym z XP i nvidia geforce 8600gt, otworzyłem .epf i za pierwszym razem symulator uruchomił się normalnie, a po wyłączeniu i ponownym włączeniu zaczęły wyskakiwać w/w błędy i podobnie, jak w przypadku laptopa, nieaktywne są przyciski Play, Do końca (są na szaro), natomiast stop i Do początku są aktywne, ale i tak to nic nie daje..

[ Dodano: 2013-11-28, 16:20 ]
Dobra, zgrałem inny plik i śmiga na laptopie moim z win7 i stacjonarnym z XP. Z tym, że jest jeden haczyk - ten inny plik to obróbka tego samego detalu (trzpienia frezarskiego), lecz bez zamodelowanego gwintu... Plik, przy którym symulator nie daje rady, a na win8 edgecam się zawiesza, zawiera bryłę z zamodelowanym już w Solidworksie gwintem trapezowym drobnozwojnym.. Czyżby to był powód wszystkich problemów? Oznaczałoby to, że znów muszę zacząć obróbkę od nowa po raz n-ty. Pytanie teraz: W jaki sposób modeluje się gwint trapezowy symetryczny Tr36x2 według DIN 103 w Part Modelerze i jak obrabia się go w Edgecam? Nie miałem dotychczas z tym do czynienia, a czasu na naukę w tym momencie jest niewiele..
Ciekawe jeszcze jest to, że włączając symulator pliku z gwintem i nie wyłączając go, powracam do Edgecama, kliknę OK na komunikacie z błędem i przełączę się z powrotem na okno Symulatora, to zaczyna on normalnie działać (uaktywniają się przyciski i zaczyna działać).

Pozdrawiam!


Ultras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Post napisał: Ultras » 28 lis 2013, 21:08

Jakub,

podeślij mi plik z SolidWorks z giwintem i plik obróbczy z Edgecam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”