Haas TM-1P Problem z rotacją G68

Dyskusje na temat maszyn HAAS

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: CFA » 18 lis 2009, 16:18

-=JaNeK=- pisze:makr tez nie ma w standardzie. przy zakupie maszyny kazdy klient dostaje liste standardowa i liste opcji nie ma wiec sytuacji ze klient o tym nie wie. po prostu wiekszosc uznaje ze cena 1000euro jest zbyt duza za ulatwienie bez ktorego mozna sobie poradzic
Nie zrozumieliśmy się. Przy najprostszych maszynach często jest tak, że klient kupuje ją jako swoje pierwsze CNC i w ocenie tego co mu będzie potrzebne polega na podpowiedziach przedstawiciela-sprzedawcy, który ma najczęściej niewielkie pojęcie o tym co oferuje. Ale to niestety głównie ten przedstawiciel decyduje. Ja określiłem swoje potrzeby, pokazałem produkcję, wymagania i charakter detali (sprawdziłem właśnie w papierach, że jest dość dużo uwag odnośnie funkcji COORD i wypytywałem o to), ale na szczegółach się wtedy nie znałem. Opis funkcji MAKRO w ofercie wskazuje, że bez niej w ogóle nie jest możliwe tworzenie podprogramów, więc jako nieświadomy klient zostałem przekonany, że to makro będzie niezbędne. Jeśli G68 jest za drogie, to ciekawe jak udało się sprzedawcy namówić zatem mnie na opcję makro do niczego nie potrzebną, ale za to dwa razy droższą? :-) Ale nie mogę teraz zwalać na sprzedawcę, że czegoś tam nie wiedziałem. Ogólnie jestem z tej maszyny zadowolony - jest do moich potrzeb wręcz idealna. Nie spodziewałem się że ta trywialna w sumie funkcja obrotu może być jakąś opcją. Po prostu uważałem to za podstawową funkcję, którą maszyna powinna realizować bez gadania. To tak jakby kupić samochód, ale bez wycieraczek. Jeździć się da, czasem trzeba przetrzeć...



Tagi:

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#12

Post napisał: -=JaNeK=- » 21 lis 2009, 14:10

ja szczerze mowiac wolalbym makro niz rotacje ale to zalezy od preferencji :)
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne

Instrukcje HAAS są dostępneTU

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”