Tokarka LD 550 czy może coś innego?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
sohers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:27
Lokalizacja: Niemcza/wrocław

Tokarka LD 550 czy może coś innego?

#1

Post napisał: sohers » 12 lis 2013, 21:50

Witam kolegów serdecznie,

Mam na imię Olek i jestem nowy na forum, z zawodu jestem tokarzem a właściwie operatorem maszyn skrawających :) co prawda mój kontakt od czasów szkoły z tokarką konwencjonalną był znikomy natomiast kilka ładnych lat przepracowałem na automatach krzywkowych a obecnie pracuje w firmie produkującej meble na zamówienie, ale nie oto chodzi w tym poście więc nie będę się rozpisywał.

Ponieważ staram się co nieco pomajsterkować wpadłem na pewien pomysł i potrzebóje tokareczkę nie dużą taką coś jak LD 550 tech mig dostępną LM
ale znalazłem też inne modele lub producentów może i to to samo ale jednak wolę się zapytać szanownych kolegów ponieważ wydaje mi się że macie duże doświadczenie i rozeznanie w tych małych tokareczkach :)

no więc podaje linki do tych tokareczek i proszę nakierujcie mnie która z nich jest jak najbardziej warta zakupu :)
z góry wam dziękuję :)

http://allegro.pl/tokarka-konwencjonaln ... 68358.html

http://allegro.pl/maktek-polska-precyzy ... 60120.html

http://allegro.pl/tokarka-do-metalu-dlu ... 57331.html

http://allegro.pl/uzywana-tokarka-elbla ... 90244.html

[ Dodano: 2013-11-12, 22:31 ]
Przepraszam nie napisałem że chcę toczyć kwasówkę od fi 10 w dół :)

[ Dodano: 2013-11-13, 21:09 ]
No więc tak jak czułem że jak na każdym forum nowy jest tak traktowany, no nic dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam i proszę admina o usunięcie tematu i mojego konta !



Tagi:


xlxlxl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2013, 21:11
Lokalizacja: nikąd

#2

Post napisał: xlxlxl » 13 lis 2013, 21:12

:mrgreen:


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: wczoraj » 13 lis 2013, 23:48

Haha ! najlepiej szczelic focha :mrgreen: .


Autor tematu
sohers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:27
Lokalizacja: Niemcza/wrocław

#4

Post napisał: sohers » 15 lis 2013, 20:49

No dobra poproszę jeszcze raz o podpowiedź :oops:

czy tokarka z linku poniżej jest lepsza od LD 550? czy warto nią sobie głowe zawracać ? może znajdzie się ktoś kto się wypowie coś na jej temat?

Z góry dziękuję :wink:

http://allegro.pl/maktek-polska-precyzy ... 60120.html

Dodam że mogę ją zanabyć za 200zł mniej niż w tej aukcji.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 15 lis 2013, 22:04

czy tokarka z linku poniżej jest lepsza od LD 550?
Obrazek

Obrazek czyli Obrazek

Znajdź dziesięć szczegółów różniących obie maszyny (poza kolorem i nazwą) :?:
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
sohers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:27
Lokalizacja: Niemcza/wrocław

#6

Post napisał: sohers » 15 lis 2013, 22:18

No tak dziesięć może ciężko znaleźć no ale przecież nie chodzi o wygląd tylko parametry techniczne bo przynajmniej LD 550 na stronie LM nie mna za wiele, ale dokopałem się do parametrów Makteka i mimo że jest na tabliczce znamionowej 0.55Kw to podają na stronie producenta 0.37 Kw i teraz jeszcze dostałem odpowiedź od konsultanta że silnik jest 0.4 Kw więc to podobnie, ma ktoś może info jaki faktycznie jest ten silnik? bo jak jest słabszy niż podaje tabliczka to chyba nie ciekawie to wygląda :sad:

link do strony :

http://www.maktek.pl/produkt.php?id=185


Dariusz Kania
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:35
Lokalizacja: Dobczyce

#7

Post napisał: Dariusz Kania » 15 lis 2013, 22:37

Ja osobiscie kupiłem w KRAKOWIE w LM Tech Miga LD 550 w ubiegłą niedziele i jestem mega zadowolony ;) silnik spokojnie mi wystarcza maksymalny jaki biore wiór w metalu na scianke to 1 mm bo nie chce jej katować, ale daje rade jak na silnik 550 W ja trafiłem przyznam szczerze na bardzo dobry egzemplarz jest bardzo precyzyjna nie myslałem że taka będzie sądząc po tym co pisali ludzie że konik nie był w osi i musieli szlifować itp to ja nic takiego nie miałem ja tylko rozkręcałem suport poprzeczny i narzędziowy ogółem wyczysciłem ją , chociaż była dosyć czysta , do tego nasmarowałem łoże i suporty olejem ;)

ja jestem na prawde zadowolony

pozdrawiam


Autor tematu
sohers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:27
Lokalizacja: Niemcza/wrocław

#8

Post napisał: sohers » 15 lis 2013, 22:47

Dariusz Kania pisze:Ja osobiscie kupiłem w KRAKOWIE w LM Tech Miga LD 550 w ubiegłą niedziele i jestem mega zadowolony ;) silnik spokojnie mi wystarcza maksymalny jaki biore wiór w metalu na scianke to 1 mm bo nie chce jej katować, ale daje rade jak na silnik 550 W ja trafiłem przyznam szczerze na bardzo dobry egzemplarz jest bardzo precyzyjna nie myslałem że taka będzie sądząc po tym co pisali ludzie że konik nie był w osi i musieli szlifować itp to ja nic takiego nie miałem ja tylko rozkręcałem suport poprzeczny i narzędziowy ogółem wyczysciłem ją , chociaż była dosyć czysta , do tego nasmarowałem łoże i suporty olejem ;)

ja jestem na prawde zadowolony

pozdrawiam
Czytałem Twój temat i gratuluje udanego zakupu :grin:
Ja teraz czekam na dostawę w moim Lm koło Wrocka ale miała być 13,10 i nie dotarła jeszcze :( jak już będzie na pewno przyjrzę się jej bliżej :)
Jak pisałem wcześniej chcę toczyć nie wielkie elementy w KO i właśnie mam obawy czy mi taka tokareczka wystarczy, oczywiście nie muszę toczyć na raz więcej niż 1mm ze średnicy bo to dla mnie będzie mega jeśli pójdzie w kwasówce, no ale za to te parametry podawane z takim odchyłem to naprawdę wzbudzają moje obawy jeśli chodzi o makteka oczywiście a co do LD550 to nie mam żadnego info jak jest z mocą tego motoru.


Dariusz Kania
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:35
Lokalizacja: Dobczyce

#9

Post napisał: Dariusz Kania » 15 lis 2013, 23:07

Powiem Ci tak jest pare niedoróbek w tej LD 550 tzn rączka od posówu wzdłużnego to musiałem sobie troche udoskonalić bo odpadała ale to drobiazg :) mnie silnik ten co mam to wystarcza przynajmniej narazie , a zawsze mozna wymienić na większy bo to nie problem poza tym jak widzisz to wszystkie te mini tokarki mają małe silniki a za tokarke z wiekszym silnikiem już trzeba dużo więcej dać bo też patrzyłem studiowałem i nie spałem po nocach ale kupiłem tą LD i jestem zadowolony teraz kompletuje sobie noże itp .. powiem tak jestem ślusarzem z zawodu ale na tokarkach to ja toczyłem tylko w szkole i to tylko zawiasy a teraz juz tocze sobie troche bardziej skoplikowane rzeczy i daje radę



pozdro


Autor tematu
sohers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:27
Lokalizacja: Niemcza/wrocław

#10

Post napisał: sohers » 15 lis 2013, 23:16

No też chyba pisałem że toczenie to się na szkolnym warsztacie skończyło, potem parę lat na automatach krzywkowych i wszystko w mosiądzu
dla tej firmy [wirek] i wszystkie noże dorabiałem sam na zwykłej szlifierce :wink:

https://www.google.pl/search?q=wirek&so ... 200%3B1200

https://www.google.pl/search?q=wirek&so ... B614%3B296

Teraz nie mam dostępu do noży więc może się zgłoszę do Ciebie :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2013, 23:17 przez sohers, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”