OUS-1

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: bubels » 09 cze 2013, 00:07

Błąd w opisie zrobiłem. Ja ma w łożu 12mm a kamienie w zakupionym koniku były schodkowe
(12mm od strony rowka w koniku i 13mm na rowek w łożu). I z tego wynikała ta cała zabawa.

Zanim zakończę zabawę z konikiem muszę zrobić jeszcze kilka pomiarów zegarem. Ale i bez tego toczę już oprawkę fly cutter (bez kła nie mogłem bo robię wersje długą).



Tagi:

Awatar użytkownika

rzeznik2555
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:57
Lokalizacja: Wartkowice

#12

Post napisał: rzeznik2555 » 13 cze 2013, 18:51

Witam mam zamiar sprzedać swoją OUS1 cena 2100zł do negocjacji pisać na pw lub dzwonić 609202400
Obrazek


rena
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 13 cze 2004, 14:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

#13

Post napisał: rena » 13 cze 2013, 21:39

Obserwuję ogłoszenia od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że więcej jest chętnych do zakupu niż sprzedających dlatego ceny znacznie skoczyły ponad 2 tys to już zaczyna być standard.

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#14

Post napisał: panzmiasta » 14 cze 2013, 09:22

To że jest mikry wybór nie znaczy że go nie ma ...
http://allegro.pl/tokarka-wiertarka-fre ... 13270.html

Jest też większa wersja bodajże Wemas 520 [numeru nie jestem pewien ] , można też do 3tysięcy kupić Maximata V10-P , pojawia się na all też taki sprzęt jak Emco Unimat , tak że wybór jest . Pierwszą zasadą kupowania "na żywo" jest sprawdzenie czy na każdej większej części jest numer seryjny , jest to kolejna sztuka w produkcji i do tej jednej sztuki pasowane są wszystkie elementy . Po sprzedaży całego ous-a na części - pomimo że przedstawiały wzorowy stan techniczny wiem że każda i tak musiała być pasowana ponownie .
500zł to jest dobra cena , 2 tysięcy nie dał bym za taką "jakość" towaru , sposób wykonania nieco poniżej chińskiego standardu . Najlepiej i masywniej wykonana jest wersja Oświęcimska , zaskoczony byłem masą ok 10kg większa , każdy element był lepiej odlany niż w mojej poprzedniej sztuce "dąbrowa górnicza " .

Niestety dzięki nam ceny podskoczyły 3-4 krotnie - rewolucja pożera własne dzieci :twisted: , na całe szczęści mi się udawało w strasznie małych pieniążkach osiołka kupić , pierwszy sam zapukał do drzwi mojego garażu ; ...

PS : Tę frezarko-wiertarkę Tos z imadłem komornik sprzedawał w Warszawie za 2000zł , a jak ktoś jest leniwy i ma kasę to polecam tego osła , przynajmniej ma podzielnicę http://allegro.pl/frezarka-tokarka-ous- ... 11247.html
Załączniki
wiertarko frezarka tos.jpg
tos
wiertarko frezarka tos.jpg (58.76 KiB) Przejrzano 706 razy
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


maga11
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 92
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:21
Lokalizacja: Wlkp

#15

Post napisał: maga11 » 14 cze 2013, 13:15

panzmiasta pisze: , a jak ktoś jest leniwy i ma kasę to polecam tego osła , przynajmniej ma podzielnicę http://allegro.pl/frezarka-tokarka-ous- ... 11247.html
Raczej niestety bez podzielnicy, z opisu aukcji: "sprzedaż dotyczy wszystkiego co na foto,bez stołu,podzielnicy "


Autor tematu
Brisek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2005, 20:35
Lokalizacja: krobia

#16

Post napisał: Brisek » 26 cze 2013, 18:43

a ja wróce do orginalnego tematu a wiec tak..
kupiłem tego ousa zdjecia wstawie jak ogarne aparat
brakuje konika imaka uchwytu i jednego klina
zatem mam kilka pytan
1 Czym to wyczyscic nasmarowac
2 Z czego jakiego materialu mozna dorobic klin
3 Czy do frezowania musze dokupic oprawke ze stozkiem mk2??
4 czy warto i czym najlepiej to pomalowac
5 brakuje mi dzwigni która obraca mimosród ( gora dol przy frezowaniu) ma ktos jakies zdjecie jak to dokladnie wyglada i jak ejst zamocowanie?
6 No i oczywiscie poszukuje konika ( czy moze uwazacie ze lepiej dorobic?)
7 plecacie uchwyt 80 czy moze jednak 100?
Bede wdzieczny za wszelkie info
Pozdrawiam


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#17

Post napisał: tomcat65 » 26 cze 2013, 21:46

Sporo rzeczy brakuje. O ile imak, klin i uchwyt do załatwienia, to konik będzie trudniejszy do znalezienia.
- czyścić - do ropy wszystko. Niech poleży, odmoczy się i łatwiej się wyczyści.
-smarowanie - zależy co. Powierzchnie łoża i suporty olejem, śruby też. Do wrzeciona smar. Dobry, nie towot.
-klin - u mnie są stalowe, ale i z brązu możesz dorobić.
-frezowanie - zależy jakie frezy kupisz. Jak z uchwytem walcowym, oprawka, najlepiej ER32, frezy do 20mm średnicy wchodzą. Ale są też frezy z uchwytem stożkowym - morse'a 1 i 2 możesz użyć, tylko tuleję redukcyjną z 2 na 1 dokupisz.
-malowanie - warto, chroni przed korozją :), a i ładniej wygląda.
-dżwignia - zajrzyj na moje wątki, tam jest kilka zdjęć, może znajdziesz co Ci trzeba.
-konik - już pisałem:)
-uchwyt - wystarczy 80, 100 jest cięższy. To, że ma większy przelot, to i tak nie wykorzystasz, bo wrzeciono ma przelot 14(15 czasem)mm. Decyzja należy od Ciebie, zależy co będziesz obrabiał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”