Jakość łoża tokarki Tech-Mig LD550

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

GSM
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2007, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

#71

Post napisał: GSM » 09 lut 2012, 16:41

Witam,
crashtest pisze:Jednak po oglądnięciu tej tsa skłaniam się do zakupu TECH MIG LD550. lecz nie zamierzam sie udać bez czujnika zegarowego. I tu problem, jaki mam wybrać ? Używany stary czy chinol?. Ładnie proszę o sugestię :roll:
z całym szacunkiem ale co ci z czujnika jak zakonserwowanej maszyny nie ruszysz? A nawet jeśli by ci się udało to 1. zabrania tego "DTR"; 2. odradzam.
Sprzedawca chcąc mi zademonstrować posuw wzdłużny uszkodził łoże, pod suportem znajdowało się ziarenko jakiegoś ścierniwa :roll:, usterka nie ma wpływu na jakość pracy maszyny, ale udało się dzięki temu urwać dodatkowe 30zł z ceny. Jednak nie proponuję takiej metody negocjacji :wink:.
Wszystko niestety trzeba rozmontować umyć z konserwy oraz farby (mniemam że podkładowa im się rozchlapuje mocno bo znalazłem ją wszędzie, pod wrzeciennikiem przez co wrzeciono patrzyło sobie w gwiazdy o 0,15mm/100mm :grin: , w koniku, etc...) i dopiero można przystępować do pomiarów/odbioru (półproduktu) tokarki.
Z wykonaniem tego w sklepie może być problem :???: .
Za to miałem szczęście z uchwytem, bicie promieniowe na wałku wzorcowym 0,03mm w odległości 10mm od szczęk, do dziś jestem w szoku :cool: .

Pozdrawiam,
GSM



Tagi:


Autor tematu
crashtest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:57
Lokalizacja: Stąd

#72

Post napisał: crashtest » 09 lut 2012, 18:12

Rozumiem,lecz mnie by chodziło właśnie o wrzeciono. Postawić czujnik i sprawdzić bicie.Co do reszty to się naczytałem i jako tako się orientuję co mnie może spotkać. Nadzieja w tym że to co otrzymam będzie lepsze od tego co sobie wyobrażam.


GSM
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2007, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

#73

Post napisał: GSM » 09 lut 2012, 18:42

To życzę szczęścia, na 3 techmigi jakich dotykałem tylko w jednym dało się ruszyć wrzecionem, akurat ten którego zanabyłem był zaklajstrowany. Chińczykowi się chlusnęło farbą po przekładni :roll: Troche czasu spędziłem wyskrobująć ten szuwaks zanim możnabyło ją odpalić bez obawy.
A tak dywagując na temat wrzeciona, radzę sprawdzić czy łożyska nie są zbyt mocno naprężone, chińczyk lubi za mocno dokręcać, jak się nie ma szczęścia/nie sprawdzi w sklepie to łożyska/o do wymiany.

Poza tym, ja bym się bardziej martwił o wadliwe wykonanie suportu, np. prostopadłość prowadznic poprzecznch z łożem lub nierównoległość obu stron jaskółki.
We wszystkich tych chinkach, które oglądałem był z tym problem, jedynie w tej którą kupiłem jest na tyle mała że luz jest pomijalnie mały we wszystkich pozycjach sanek poprzecznych.
W jednym kuriozalnym przypadku w jednym skrajnej pozycji sanki się całkowicie blokowały a w drugiej był pół milimetrowy luz.

Pozdrawiam,
GSM


Autor tematu
crashtest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:57
Lokalizacja: Stąd

#74

Post napisał: crashtest » 09 lut 2012, 19:00

No pocieszacie mnie jak tylko się da, ale dziękuję, zawsze lepiej wiedzieć wiecej niż mniej.


rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#75

Post napisał: rysmen » 09 lut 2012, 19:08

no pocieszni jesteście naprawde a ja jade w niedziele po LD 550 i jak to czytam to nie wiem czy do sklepu wchodzić :mrgreen: napewno w sklepie nic nie sprawdze po za rysami czy innymi małymi pierdołami bicie to juz domu.

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#76

Post napisał: gaspar » 09 lut 2012, 19:56

E tam, ja dzisiaj zatoczyłem na niej dwa kółka pasowe do napinacza frezarki i wszystko hula jak trzeba ;)
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#77

Post napisał: M 52 » 11 lut 2012, 12:22

rysmen pisze:no pocieszni jesteście naprawde a ja jade w niedziele po LD 550 i jak to czytam to nie wiem czy do sklepu wchodzić :mrgreen: napewno w sklepie nic nie sprawdze po za rysami czy innymi małymi pierdołami bicie to juz domu.
No to jeszcze ci dołożę: zgodnie z przesądem często spotykanym u fachowców, zwłaszcza w budownictwie, ważne sprawy (np dużą robotę, poważną inwestycję) rozpoczyna się tylko w sobotę lub środę, inaczej coś się nie uda. A Ty kupujesz maszynę w niedzielę??!!! :wink:
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#78

Post napisał: rysmen » 11 lut 2012, 12:37

M 52 pisze:
rysmen pisze:no pocieszni jesteście naprawde a ja jade w niedziele po LD 550 i jak to czytam to nie wiem czy do sklepu wchodzić :mrgreen: napewno w sklepie nic nie sprawdze po za rysami czy innymi małymi pierdołami bicie to juz domu.
No to jeszcze ci dołożę: zgodnie z przesądem często spotykanym u fachowców, zwłaszcza w budownictwie, ważne sprawy (np dużą robotę, poważną inwestycję) rozpoczyna się tylko w sobotę lub środę, inaczej coś się nie uda. A Ty kupujesz maszynę w niedzielę??!!! :wink:
He taki był plan ostateczny jest na poniedziałek
ale ja przesądny nie jestem :mrgreen:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#79

Post napisał: pukury » 11 lut 2012, 12:46

witam.
przesądy - przesądami - ale coś w tym jest .
budowałem bacówkę pod turbaczem i w niedzielę przyszedł do mnie kumpel - właściciel lasku opodal .
zaciągnąłem go do lasu - żeby jakieś drzewo wybrać .
skręcił sobie nogę w kostce :lol:
no i jak tu nie mówić o tym że w niedzielę nic robić nie należy ?
sam zresztą w ten sam dzień spadłem z dachu tejże bacówki :lol:
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#80

Post napisał: skoczek » 11 lut 2012, 12:47

Witam serdecznie.
Jak to mówią: "Niedzielna praca w g**** się obraca" :mrgreen: .
Coś w tym jest.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”