Jak wygląda OUS 1 ?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

linkplanet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: W-wa

Gdzie i jak

#81

Post napisał: linkplanet » 02 sty 2007, 11:10

Witam serdecznie,

jestem na tym forum nowy, ale chciałem Was podpytać o OUS-1. Mam okazję zakupić taką maszynkę, ale chciałem zapytać czy warto ? Chciałbym jej używać do toczenia i frezowania miękkich metali (mosiądz, aluminium, miedź) generalnie w celach modelarskich (ostatnio budowałem mały silnik parowy i zauważyłem, że tego typu sprzęt znacznie by mi pomógł w robocie). Dodatkowo chciałem Was podpytać jak wygląda kompletny zestaw OUS-1 (włącznie z gwintowaniem), bo nie jestem w stanie ocenić tego, który mogę kupić. I ostatnie pytanie czy nie znacie kogoś kto by to miał, używał i chciał sprzedać oczywiście w dobrej cenie :lol: (ta którą chcę kupić pochodzi z niesprawdzonego źródła). Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś posty.



Tagi:


Autor tematu
Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 25
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#82

Post napisał: Zbych07 » 02 sty 2007, 22:26

Do zastosowań modelarskich jest to bardzo dobry sprzęcik.
Podstawowa zaleta to uniwersalność. Ale niema róży bez kolców - wadą jest pewna upierdliwość w przezbrajaniu z funkcji na funkcję,
oraz zmiana obrotów przez przekładanie pasków.
Maszynka z wątku:

https://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2991

jest chyba najpełniej wyposażona z tych jakie widziałem. Kiedyś była do kupienia.

Planując zakup raczej polował bym na egzemplarz z odbiorem osobistym - widzisz za co płacisz. ( Ja kupiłem na Allegro )
Do gwintowania musi być gitara z kompletem kół zmianowych i przegubem teleskopowym do przekazywania obrotów na śrubę pociągową.

Jutro jak znajdę i będę miał chwilę luzu to wrzucę na serwer pliczek z DTR-ką.
Link jest aktywny przez miesiąc od ostatniego pobrania.


linkplanet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: W-wa

Dzięki za info

#83

Post napisał: linkplanet » 03 sty 2007, 11:45

Dzięki Zbych za informacje. Z tego co piszesz to dla początkującego modelarza OUS może być, ale pytanie o to co to jest komplet. Ja konkretnie pisałem o tej tokarce http://www.allegro.pl/item153696989_sto ... tarka.html link do allegro. Jakbyś mógł rzucić okiem i ocenić wstępnie czy to warto byłbym wdzięczny. Wiem z opisu, że brakuje jej tych cześci do gwintowania, pytanie czy można to jakoś dorobić ? A może macie inny pomysł jak w miarę za nieduże pieniądze zdobyć sprzęt frezująco toczący do miękkich metali i niedużych gabarytów obrabianych elementów ? Wszelkie sugestie mile widziane. Jakby Ci się udało też tą DTR-kę podesłać to też byłoby fajnie, przynajmniej bym sobie poatrzył co to może. Pozdrawiam. :wink:


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#84

Post napisał: rynio_di » 03 sty 2007, 12:37

Witaj, Nie mnie prosiłeś o obejżenie tej OUS ale wypowiem się. Jest to ubogi zestaw, nie będę wymieniał po koleji czego brakuje a mianowicie 14 szt kól zmianowych do toczenia gwintów, gitary lup jak wolisz podstawy pod te koła, przgubu łączącego śrubę pociągową,powinny być szczęki zewnętrzne ,kieł stały ,Jako tokarka myślę o kompletnej jest OK toczyłem na takiej gwinty do aparatów fotograficznych. A dwa tygodnie tenu sprzedałem koła zmianowe. UWAGA kto z kolegów z forum miał dorabiać stolik frezarski do OUS proszę o kontakt na PW.


mateusz140m
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2006, 14:30
Lokalizacja: Poznań

#85

Post napisał: mateusz140m » 03 sty 2007, 16:44

Stad możesz sciągnąć DTRke do OUS:)
http://rapidshare.com/files/9997235/OUS_1.rar.html
Arpopo gdybys znalazł w sieci jakies ciekawe kopedium wiedzy na jej temat daj linka na forum. Podbnie jak Ty planuje zakup tego sprzetu. Planuje przeznczyc na nia do 1500zł. Musi byc kompletna i tu zacyzna sie problem bo "kompletna" nie znaczy dla wsztkich to samo. Podbnie jak Ty nie znam sie na tym. A co do silnika parowego udało Ci się go zrobic bez tokarki? Pytam bo tez sie za to brałem:)


linkplanet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: W-wa

Re:Ous

#86

Post napisał: linkplanet » 03 sty 2007, 17:58

Witam,

no dzięki panowie za informacje, też tak właśnie myślałem oglądając propozycje z Allegro, ale wolałem się upewnić, żeby potem kasy nie żałować. Ja podobnie jak kolega powyżej też chciałbym wydać nie więcej niż około 1500 PLN. Co do silnika to udało mi się go zrobić i nawet fajnie działa (załączam jedną fotkę poglądową). Dalej oczywiście ponawiam prośbę do bardziej zaawansowanych użytkowników o propozycję co można zdobyć (frezarsko-tokarskiego) za niedużą kasę. Może macie jakieś inne pomysły albo sugestie to chętnie bym się dowiedział. Dzięki jeszcze raz za info. Pozdro.


mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#87

Post napisał: mrozanski » 28 sty 2007, 17:21

czy jest ktos nadal chetny na ous a ???? bo na forum byl ktos chetny. jesli tak to prosze o kontakt.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#88

Post napisał: clipper7 » 28 sty 2007, 20:59

Masz na myśli tokarkę, czy DTR-kę ?
Na tokarkę w dobrym stanie byłbym chętny ! :lol:


mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#89

Post napisał: mrozanski » 28 sty 2007, 22:30

mam tokarke. wiecej info na pw maila lub gg


turbopecet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 32
Rejestracja: 10 paź 2007, 18:53
Lokalizacja: ``

#90

Post napisał: turbopecet » 28 paź 2013, 21:41

Witam odgrzewam temat i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu elementów tokarki.

1. Wygląda to jak imadło a co to są za dwa elementy w uchwycie i do czego służą?
Obrazek

2. Czy to jest od OUS-a?
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”