Pytanie o wrzeciono

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
zientkowski
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:44
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Pytanie o wrzeciono

#1

Post napisał: zientkowski » 26 mar 2017, 13:45

Witam, z racji tego że planuję budowę frezarki CNC do drewna i płytek PCB wpadło mi w rękę takie wrzeciono i pytanie do znawców tematu czy nada się ono do drewna i PCB ?

Obrazek

Obrazek



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 27 mar 2017, 01:04

Witam

Moim zdaniem to wrzeciono spokojnie wystarczy do frezowania drewna oraz płytek. Pamiętaj, że musisz "stworzyć" plik do obróbki i w nim ustawiasz ilość ramp oraz prędkość posuwu. Jak zapewne za chwilę inni podpowiedzą do produkcji przemysłowej takie wrzeciono się nie nada. To wrzeciono ma 500W z kolei wrzeciona które frezują w maszynach przemysłowych maja po kilka kW. I być może mają racje, ponieważ w przypadku takiego wrzeciona trzeba robić dużo więcej ramp i wolniejsze posuwy a więc czas produkcji się wydłuży. Jeżeli chcesz to wrzeciono użyć do obróbki tzw. domowej to w zupełności wystarczy. Ja w swojej obrabiarce domowej teraz mam "zainstalowane" wrzeciona podobne do szlifierki typy dremel. Ono ma 240W i frezuje w drewnie, tworzywach sztucznych oraz miedzi. Fakt faktem o szybkości frezowania w stosunku do maszyn przemysłowych mogę tylko pomarzyć ale bardziej mi zależało abym mógł założyć frezy z uchwytem 2 i 3 milimetry a po drugie nie musiałem za nie płacić.

Jeżeli "wpadło" Ci w ręce na bardzo dobrych warunkach to śmiało możesz je użyć tym bardziej, że ono ma 30000 obrotów - a przynajmniej tak mi się wydaje po zdjęciu tabliczki znamionowej. W późniejszym czasie możesz pomyśleć nad czymś co zmniejszy ilość obrotów jeżeli to wrzeciono czegoś takiego nie posiada.

robert


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#3

Post napisał: upanie » 27 mar 2017, 08:09

Tylko mniej na względzie fakt, że uszy Ci to pourywa :mrgreen:
czilałt...

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post napisał: zacharius » 27 mar 2017, 08:27

miałem to samo w wersji akumulatorowej,
wyło to to niemiłosiernie, dlatego teraz leży w kacie rozebrane na czynniki pierwsze. akusy zdechły blok łożyskowy taki se, na takich obrotach długo to to nie pożyje.
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”