3 pytania od zielonego

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#91

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 19:15

IMPULS3 pisze: Aaaaa, i napisz o jakie to otwory z zagłębieniem chodzi że na zwykłej frezarce nie wykonam a na CNC wykonam.... :lol:
Tak nawiasem mówiąc to nawet ten wystający fragment wykonam szybciej niż ty bo zwyczajnie oprę go o uchwyt tokarki, podeprę kłem i splanuje na wymiar, a ty w tym czasie będziesz sobie jeżdził frezikiem w tę i z powrotem...
To pakaż jak to zrobisz.

robert




IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#92

Post napisał: IMPULS3 » 06 cze 2015, 19:20

To pakaż jak to zrobisz.
Chłopczyku, :) zastanów się dobrze, od czego jest forum. :) Dla mnie od pisania porad, dzielenia się wiedzą czy czymkolwiek ale chyba w najmniejszym stopniu od udowadniania czegokolwiek. :)
Zrozum że ja nie muszę NIC udowadniać. A jeżeli coś żle napisałem to są inni od tego aby to zanegować. Póki co to Ty jesteś tu sam. :cry: Biedactwo. :)

I napisz wreszcie co to trudne zagłębienia??????


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#93

Post napisał: Pneumokok » 06 cze 2015, 19:23

Chyba koledze kończą się argumenty, pozostało tylko 'pokaż, zrób'.

A ile zapłacisz koledze IMPULS3 za to, że Ci pokaże jak to zrobić na tokarce? Wszak to przecież wiedza Ci nieznana, a za nauke sie płaci. Nikt za darmo nic Ci nie będzie pokazywać :)
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#94

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 19:36

IMPULS3 pisze: Chłopczyku, :) zastanów się dobrze, od czego jest forum. :) Dla mnie od pisania porad, dzielenia się wiedzą czy czymkolwiek ale chyba w najmniejszym stopniu od udowadniania czegokolwiek. :)
Zrozum że ja nie muszę NIC udowadniać. A jeżeli coś żle napisałem to są inni od tego aby to zanegować. Póki co to Ty jesteś tu sam. :cry: Biedactwo. :)

I napisz wreszcie co to trudne zagłębienia??????
Nie jestem dla Ciebie żadnym chłopczykiem. Znajdź sobie gdzie indziej swojego chłopczyka.

Ale na forum można pisać wszystko. Tylko zrób tak aby ktoś w te Twoje pisanie uwierzył. Co zaczynasz się denerować i używasz "sloganów zaczepnych". Mnie to nie rusza. Czekam na efekt Twojej pracy.

robert

[ Dodano: 2015-06-06, 19:38 ]
Pneumokok pisze:Chyba koledze kończą się argumenty, pozostało tylko 'pokaż, zrób'.

A ile zapłacisz koledze IMPULS3 za to, że Ci pokaże jak to zrobić na tokarce? Wszak to przecież wiedza Ci nieznana, a za nauke sie płaci. Nikt za darmo nic Ci nie będzie pokazywać :)

Oczywiście ja zapłace - jak będzie zgodne z projektem. Ale jeżeli nie będzie zgodne z projektem to co wtedy?

robert


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#95

Post napisał: IMPULS3 » 06 cze 2015, 19:53

kubus838 pisze:Co zaczynasz się denerować i używasz "sloganów zaczepnych".
Wrecz przeciwnie, mam spory ubaw. :lol: I to nie dlatego że się śmieję z Ciebie tylko z tego że nie masz żadnej wiedzy na temat obróbki a chcesz udowodnić jak to masz rację i jedyne słuszne zdanie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ze jesteś zabawny. :)
Widzisz, ja nie używam CAD-a ale nie jestem jakoś wrogo nastawiony do tych co go używają. Nawet przeciwnie, imponuje mi ze ktoś coś wyczarował na delikatnej robionej przez siebie maszynce ale za to na programie o którym sporo wie. Ja z czasem też usiadę mocniej do CAD-a ale póki co wiele robót spokojnie zrobię sobie bez tego programu. :)
kubus838 pisze:Oczywiście ja zapłace - jak będzie zgodne z projektem. Ale jeżeli nie będzie zgodne z projektem to co wtedy?
A co będzie w projekcie? Te skomplikowane fasolkowe zaniżone otwory? :lol: Dałbym radę je zrobić. :mrgreen:
Ciekawe czy Ty zrobisz te rowki w tych otworkach okrągłych? :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#96

Post napisał: bartuss1 » 06 cze 2015, 20:00

hehe i wzieli sie za łby
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#97

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 20:04

Kolego IMPULS3

To jak rozumiem podejmujesz "rękawice".

W projekcie będzie ten element który jest na zdjęciu robiony w całości. Na zasadach które określiłeś

Ale jeszce nie powiedziałeś co będzie jeżeli nie spełnisz warunków o których napisałeś wcześniej. Jak każda umowa powinna zabezpieczać każdą ze stron umowy. Jeżeli ja przyjmuje, że płace za wyknany element, to ile Ty płacisz jeżeli element nie będzie wykonany zgodnie z warunkami ktore podałeś wczęśniej?

robert


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#98

Post napisał: IMPULS3 » 06 cze 2015, 20:11

kubus838 pisze:To jak rozumiem podejmujesz "rękawice".
Powiem to wprost, za mały jesteś abym sie starał coś udowadniać. Jakbyś mnie znał to wiedziałbyś ze roboty mi nie brakuje a i tak wiele terminów zawalam, więc wybacz ale zwyczajnie za mały jesteś abym się starał. Może gdyby to był sezon zimowy a robota warta poświecenia się to dla samego utarcia Ci nosa bym to zrobił a tak to tylko stracę czas na coś oczywistego dla większości tu tylko nie dla Ciebie. :lol:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16245
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#99

Post napisał: kamar » 06 cze 2015, 20:16

O, jaka fajna pyskówka a mnie nie było :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#100

Post napisał: jasiu... » 06 cze 2015, 20:23

Panowie, ta dyskusja nie ma sensu. On nie rozumie, o czym piszecie. On się z tym nigdy nie spotkał, a poza tym ma kłopoty ze zrozumieniem tego, co się mu tłumaczy.

Pierwszy raz do czynienia z CAM-em miałem, jak w dobrych firmach panowały komputery Silicon Graphics Indy. Jednak zdaniem kolegi kubus838 nie umiem nic, bo nie potrafię, tak jak on uczepić się CAM-a i w tym CAMie modelować prostokątnej kostki z otworem. Do niego nigdy nie dotrze, że to, co ja robię w 3 minuty z pulpitu, on musi robić pół godziny na komputerze. On chyba nawet nie rozumie, co to jest MDI i po co jest.

Faktycznie, najgorsze jest to, że wszyscy się na niego uwzięli. Nikt nie chce go poprzeć. Smutne, jeszcze jego szef zrozumie, że ma bardzo jednostronnie myślącego pracownika :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”