złożeniowy rysunek wału

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
mundol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2013, 11:56
Lokalizacja: sląsk

złożeniowy rysunek wału

#1

Post napisał: mundol » 19 gru 2013, 06:52

Witam, mam narysować rysunek wykonawczy zębnika jednak srednica koła małego jest na tyle duża, że w grę wchodzi tylko połaczenie poprzez wpust. jako że za zadanie mam na rysować zębnik , to tym przypadku będzie to sam wałek, bez osadzonego koła? nie bardzo 'widze' jak zaznaczyc wpust na kole + kolo



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: złożeniowy rysunek wału

#2

Post napisał: peritus » 19 gru 2013, 10:48

mundol pisze:Witam, mam narysować rysunek wykonawczy zębnika jednak srednica koła małego jest na tyle duża, że w grę wchodzi tylko połaczenie poprzez wpust. jako że za zadanie mam na rysować zębnik , to tym przypadku będzie to sam wałek, bez osadzonego koła? nie bardzo 'widze' jak zaznaczyc wpust na kole + kolo
Poruszasz 2 tematy w jednym:
- Zębnik to monolit wałka z kołem zębatym; jeżeli jest wymóg rysowania zębnika to ma być to wałek razem z kołem zębatym jako całość.
( W celach edukacyjnych bywają różne "dziwolągi" wymagane przez prowadzących :grin: )

-Rysunki wykonawcze, przykładowe, osobnych elementów (wałek, koło zębate, wpust + zestawienie tych 3 elementów ) znajdziesz w podręcznikach
np.T. Dobrzański- Rysunek techniczny maszynowy(w.24) od str.134


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#3

Post napisał: smieszek88 » 19 gru 2013, 16:05

Teoria często rozmija się z praktyką :wink:
Krzywka ømax 400 na wałku ø150 z monolitu bo praca zbyt wredna (wyginanie ogniw łańcuchów do górnictwa itp.) na wpust, a przy produkcji 1 sztuk na 3 lata wielowypust wychodzi drożej niż produkowanie wiórów.

Masz większą różnicę w średnicach?


wujek_11
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 91
Rejestracja: 04 lip 2013, 21:41
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: wujek_11 » 19 gru 2013, 19:13

Ja to bym rysował oddzielnie wał i oddzielnie koło zębate jako rysunki wykonawcze , nanosząc odpowiednie wymiary i tolerancje. Następnie zrobiłbym złożenie. http://www.simr.pw.edu.pl/~rpakow/wpusty_pryz.htm tutaj są wpusty z normy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”