Sterownik do silnika 3.2Nm

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
DominikCiurej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2012, 00:14
Lokalizacja: Trzemesna

Sterownik do silnika 3.2Nm

#1

Post napisał: DominikCiurej » 19 lut 2013, 23:18

Witam serdecznie
Przed chwilą założyłem konto więc jeszcze nie wiem co i jak więc proszę o wyrozumiałość z waszej strony. Otóż buduję frezarkę cnc z książki "Build Your CNC Machine" i mam pytanie:
1. Jakie są tan zastosowane silniki (ile Nm?) (pytanie dla tych co skaładali tą maszynę)
2. Czy silniki z allegro 3,2Nm 4 A 86x86 CNC nadają się do tego projektu?
3. Jeśli chciałbym użyć silników z punktu 2 to jakie sterowniki były by najlepsze?
3. Chciałbym sobie wykonać takie sterowniki sam czy mogę użyć logiki L297? i czy są jakieś inne lepsze rozwiązania układowe?
4. Jaki układ końcowy mocy? bo chyba L298 się nie nadaje?
5. Co myślicie o sterowniku ssk-b02 gdzie pracują 2 układy L298 nie za mała wydajność prądowa dla 3,2Nm?
6. Czy jest jakaś możliwość podłączenia płyty głównej z portem LPT do laptopa gdzie nie ma ani LPT ani COM?



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 20 lut 2013, 15:22

Odnośnie Twojego ostatniego pytania. Rozwiązań jest wiele, począwszy od różnych przejściówek z portów istniejacych w komputerze na LPT, czy kupna jakiegoś używanego starszego komputera. Niestety nie zawsze się to bezboleśnie udaje, o czym wielokrotnie pisali inni forumowicze. Ja podsunę Ci pod rozwagę możliwość skorzystania z portu USB. Otóż i tak w którymś momencie będzie potrzeba zaopatrzenia się w obsługujący maszynę program komputerowy. Jeżeli używasz Windowsa to w większości są to programy komercyjne. Jeden z kolegów z tego forum stworzył bardzo interesujący program o nazwie Pikocnc. Dowiesz się o nim więcej kiedy zajrzysz do poświęconego temu programowi odrębnego działu na forum. Jest on interesujący między innymi dlatego że w cenie otrzymuje się gotowy układ elektroniczny do komunikacji między komputerem a frezarką przez USB. Urządzenie to ma w sobie izolację galwaniczną między komputerem a maszyną więc nie ma już potrzeby dodatkowo kupowania płyty głównej. Sam program można przetestować w dużym zakresie za darmo. Jest on wciąż rozwojowy, twórca dodaje do niego funkcje o które zabiegają jego użytkownicy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”