nierównomierne wycinanie ze sklejki

Problem z programem (lub brak wiedzy) z zakresu wycinania obiektów przenoszonych do programu w formacie jpg.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
ademicus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2019, 18:58

nierównomierne wycinanie ze sklejki

#1

Post napisał: ademicus » 24 mar 2019, 19:06

Witam serdecznie,
Prawdopodobnie moje zapytanie jest strasznie laickie, ale używam amatorskiego k40 i programu LaserDRW3. Jak na razie świetnie mi idzie grawerowanie w sklejce - to głównie problemów nie mam, natomiast mam problem z wycinaniem. O ile to co zaprojektuje w programie LaserDRW3 nie sprawia mi problemu (tnie sklejke bardzo ładnie), o tyle jest problem gdy chcę wyciąc rysunek wstawiony do programu w formacie jpg. Wtedy maszyna tnie w sposób "poszarpany", 2 czy 3 razy wypala w tym samym miejscu. Podejrzewam że problem jest w "grubości" linii cięcia i jej nieregularnego kształtu. czy jet możliwośc ustawienia czy jakiegoś innego sposobu, by zaimportowany obrazek był ciety jednokrotnie? Ewentualnie w jakim programie przekonwertowac obrazek, by linia ciecia w programie Laserdrw3 była jednolita. Z góry dziękuje za odpowiedź




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nierównomierne wycinanie ze sklejki

#2

Post napisał: zibi » 25 mar 2019, 12:05

Narysować samemu w dowolnym programie acad lub corel aby kontur był gładki a nie jak w przypadku konwersji z jpg-a poszarpany.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”